TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

En İyi Yabancı Torrent Siteleri

0

En iyi yabancı torrent siteleri 2021 hangileridir? İnternet dünyasının içerisinde yaşadığımız bu dönemde internet üzerinden film, müzik, oyun, ders, e kitaplar gibi birçok araca kolayca ulaşabiliyoruz. Bu araçların bazıları ücretsiz olsa da genellikle ücretli içeriklerin fazlalığı da dikkat çekiyor.

En sevdiğiniz film, dizi, müzik veya oyunları Torrent sitelerinden indirebiliyorsunuz ve bunlara hiçbir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz.

Uyarı: Telif hakkı olan içeriklerin indirilmesi, kullanılması ve dağıtılması sadece hak sahibi firma tarafından yapılabilir. Torrent siteleri kullanılarak ulaşılan ücretli içeriklerin kullanımı hakkında sorumluluk bu araçları kullanan kişilerdedir.

En popüler ve en iyi yabancı torrent sitelerinden uygulama veya herhangi bir dosya indireceğiniz bu indirilecek dosyanın yasak olduğunu anlamına gelmiyor.

Torrent sitelerinin asıl amacı yasaklı dosya paylaşımından ziyade Peer-to-Peer (P2P) dediğimiz dosya paylaşım şeklidir. Yani torrent sitelerinin amacı internet tarayıcınızdaki kısıtlı indirme hızının torrent uygulamalarıyla yükseltilmesi ve birçok kaynaktan indireceğiniz dosyayı eşit olarak hızlıca bilgisayarınıza yüklemenize imkân tanımasıdır. P2P dosya paylaşımı yasa dışı değildir, aksine tamamen legaldir. Torrent arama motoru aslında Google gibi bir arama motorudur.

Sizler için en iyi Yabancı Torrent siteleri ni konu aldığımız bu makalemizde 2021 yılı ve 2022 yılı içerisinde en güncel ve dünyada en çok kullanılan Torrent sitelerini baz aldık. Bu torrent sitelerinin tüm artılarını ve eksilerini detaylı olarak anlattığımız yazımızda tüm ayrıntıları ve bu sitelerin çalışıp çalışmadığını kontrol ederek sizler için derledik.

En iyi Torrent Siteleri

En iyi torrent siteleri dünya üzerinde kullanım miktarı, güvenlik ve kütüphane genişliği gibi metrikler üzerinde değerlendiriliyor. 2021 yılı torrent siteleri kullanımı daha önceki yıllara göre büyük bir gelişim gösterdi ve torrent sektörü daha da büyüdü. Kendiniz için en yararlı ve aradığınız alandaki en iyi Torrent sitelerini bulmak için TorrentSites sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

The Pirate Bay

Dünya üzerinde en çok kullanılan torrent sitesi kuşkusuz The Pirate Bay’dir. The Pirate Bay (TPB) yaklaşık 20 yıllık geçmişe sahip dünya üzerinde kütüphane miktarı olarak en kapsamlı torrent sitesidir.

Şuanda torrent otoriteleri üzerinde en yüksek puana sahip The Pirate Bay, kapatılan ve yasaklanan binlerce torrent sitesinin her zaman dışında kalmayı başardı. TPB’de sadece yabancı içeriklere değil birçok Türkçe film, dizi, eğitim seti gibi içeriklere de kolayca ulaşabilirsiniz.

YTS.mx

YTS.mx film özellikle film ve dizi sektöründe aradığınızı bulabileceğiniz bir diğer güvenilir ve köklü Torrent sitesidir. Yasaklama ve engellemelere sürekli olarak maruz kalsa da alan adı değişikliği ile sürekli yayında kalmış ve kaldığı noktadan tekrardan yukarı tırmanmıştır.

Diğer torrent sitelerine arayüz olarak çok fazla benzemeyen YTS.mx sade ve kolay bir görünüm ve kullanıma sahiptir. Ekranın her yerinden ayrı bir link ayrı bir görüntü çıkmayan sade tasarımı kullanıcılar tarafından da oldukça beğenilmektedir. 4K, 2K, Full HD ve HD boyutunda birçok film ve diziye ulaşabilir aynı zamanda 3 boyutlu filmleri bu adresten indirebilirsiniz. (Sürekli olarak güncellenen alan adını nedeniyle eğer siteye linkle ulaşamazsanız Google’dan “ Yify torrent” yazarak aratın.

1337X

En büyük ve kapsamlı torrent sitelerinin içerisinde yer alan 1337X son yıllarda büyük bir popülerlik kazanmış ve adeta rakiplerinin bir bir önüne geçmiştir. 2016 yılından sonra yasaklara ve kapatmalara direnemeyen torrent siteleri arasında hızlı bir ivme yakaladığından yayın hayatına devam eden dünyadaki en iyi torrent sitelerinden birisi sayılmaktadır.

Geniş kütüphanesinde yer alan film, müzik, dizi, oyun gibi birçok içeriğe hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz 1337X sitesinde Google arama sonuçlarına göre ulaşamazsanız meraklanmayın. 1337X Google arama motorunda banlı olduğu için direk URL girerek siteye giriş yapabilirsiniz.

NYAA.si

NYAA şuanda dünya üzerindeki en iyi anime torrent indirme trackeridir. Son yıllarda Uzak Doğu dışında tüm ülkelerde büyüyen ve gelişen anime sektöründe bizlere kolaylık sağlayan bir torrent sitesinin varlığı elbette ki hepimizin işlerini kolaylaştırmıştır.

Anime severlerin arasında popüler bir isme sahip olan NYAA.si en iyi yabancı torrent sitelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Eğer sizde anime dizi ve filmlere ilgiliyseniz bu siteyi tarayıcınızın sık kullanılanlar bölümüne kaydedin.

RARBG.to

RARBG, yaklaşık 15 yıllık köklü bir yabancı torrent sitedir. Bu torrent sitesini diğer sitelerden ayıran en büyük özelliği ise yüksek kaliteli ve çözünürlüklü videolar konusunda kütüphanesinin oldukça geniş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu konuda adeta uzmanlaşmış olan bu torrent sitesi Türkiye üzerinden erişim engeline takılmış olsa da, VPN kullanarak kolayca giriş yapabilir ve en iyi videolara buradan sahip olabilirsiniz. Özellikle Youtube, Tiktok ve Instagram kısa hikaye paylaşımlarının birçok videosu bu alanda mevcuttur.

Fitgirl Repacks

Hangi Torrent sitesine girerseniz girin daha önce “Fitgirl Repacks” kelimesini duyduğunuzdan eminim. Aslında ilk başlarda popüler oyunların boyutunu düşürerek onları bir indirme paketi olarak sunan Fitgirl kendi torrent sitesiyle de en büyük oyun kütüphanesine sahip torrent sitesi olmaktadır.

Popüler oyunların farklı modları, özelleştirilmiş modları ve her türlü hileli oyun modlarını bulabileceğiniz Fitgirl Repacks teknoloji ve oyun severlerin gözdesi olacaktır.

LimeTorrents

Aradığınız apk, uygulama, popüler filmler vs. gibi birçok içeriği bulabileceğiniz LimeTorrents basit arayüzü ile en çok kullanılan torrent siteleri arasında yer alıyor. 1337X veya The Pirate Bay’ a göre çok geniş kütüphaneye sahip olmasa da birçok içeriğe kolayca ulaşabilir kolay kullanımı sayesinde de kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Google’dan banlı olan bu sitenin tam url’sini tarayıcınıza yapıştırarak kolayca ulaşabilirsiniz.

EZTV.re

Ülkemizde çok fazla kullanılmayan ancak dünya üzerinde özellikle TV içeriklerinin bulunduğu EZTV.re, HBO, Netflix, Amazon Prime, Disney gibi birçok TV programına, dizisine veya filmine ulaşabileceğiniz büyük bir torrent sitesi. Eğer sizde sıkı bir HBO (Game of Thrones yapımcısı), Netflix hayranı iseniz bu EZTV.re adresini kullanabilirsiniz.

TorrentGalaxy

TorrentGalaxy 2019 yılında kurulan henüz yeni sayılabilecek bir torrent sitesi olmasına rağmen, yükleme ve upload alanlarındaki başarılı seçimleriyle kısa sürede insanların beğenisini kazanmış durumda. 2 yıllık bir geçmişe sahip ancak aktif olarak büyük bir topluluğa sahip TorrentGalaxy ile sizde kolayca basit arayüzü sayesinde istediğiniz içerikleri indirerek veya yükleyerek kullanabilirsiniz.

TorrentGalaxy aktif bir topluluğa sahip olduğundan en son yayınlanan programlar, diziler, filmler ve oyunları rahatça bulabilirsiniz.

Zooqle

Henüz yayın hayatına yeni başlayan bir torrent sitesi olan Zooqle, sitede kullandığı tema ve arayüz sayesinde kullanıcıların beğenilerini topluyor. Zooqle’de şuan için 1500 üzerinde dizi ve 50000 üzerinde film mevcut. Aradığınız şey özellikle film ve diziyse bu torrent sitesi sizler için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Zooqle, kullanıcı deneyimine daha çok önem verdiğinden birçok açılır pencerede reklam, ekranın her yerinden fırlayan reklamlar konusunda oldukça hassas ve kullanıcılar için reklam gösterimini minimum seviyede tutuyor.

Torrent İndirmek Yasadışı Mı?

Torrent yazımızın ilk kısmında bahsettiğimiz gibi yasadışı bir araç değil tamamen legal bir web aracıdır. Ancak ücretli film, dizi veya oyunların paylaşılması bu siteleri yasaklı birer site olarak tanımamıza vesile oluyor. (her ne kadar yasak olsa da tüm dünyada bu çılgınlık devam ediyor.)

Telif hakkıyla korunan içeriğin indirilebilir olması bir noktada hem siteyi hem de bu içerikleri indiren kullanıcıları tehdit ediyor ancak günümüzde 2021 yılında halen bu programları ve uygulamaları takip edebilecek herhangi bir otorite bulunmuyor.

Torrentlerimi güvenli bir şekilde nasıl indirebilirim?

Eğer torrent konusunda gözünüzü kararttınız ve bir oyun veya film indirmek istiyorsunuz. Kendinizi saklayarak bu dosyaları elde etmek istiyorsanız tabi ki bununda bir yolu var. Kendi IP adresinizi gizlemek için VPN uygulamaları kullanabilir ve takip edilme riskinizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

VPN uygulamaları ve hizmetleri torrent sitelerinden download yapmak için özel bir P2P dosya paylaşım desteği sunmaktadır. NordVPN gibi bir VPN hizmeti edindiğiniz takdirde ISS ve IP erişiminizi kapatabilirsiniz.

Torrent indirmek güvenli mi?

Torrent indirmek güvenli mi? Daha öncede bahsettiğimiz gibi telif hakkı içeren dosyaların indirilmesi sonucunda tüm sorumluluğu bireysel olarak üstlenmiş olursunuz. Milyonlarca kişinin kullandığı torrent sisteminin araştırılması ve takibi çok mümkün olmasa da en azından VPN araçlarını kullanarak tüm bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Torrent dosyalarına indirdikten sonra virüslü dosyalar edinmiş olma ihtimalinize karşı iyi bir antivirüs programıyla bilgisayarınızı korumanız sizler için daha iyi olacaktır.

TorrentSites tarafından değerlendirilen En iyi 10 Torrent Sitesi

 • The Pirate Bay
 • Rarbg
 • 1337x
 • TorrentLeech
 • RuTracker
 • LimeTorrents
 • KickAssTorrents
 • Torlock
 • Zooqle

TorrentSites tarafından değerlendirilen En iyi 5 VPN Uygulaması

 • NordVPN
 • AtlasVPN
 • ExpressVPN
 • HideMyAssVPN
 • Windscribe

TorrentSites tarafından değerlendirilen En iyi 5 Film ve Dizi Torrent Sitesi

 • Rarbg
 • ThePirateBay
 • TYS
 • 1337X
 • Zoogle

TorrentSites tarafından değerlendirilen En iyi 5 Oyun Torrent Sitesi

 • ThePirateBay
 • Rarbg
 • 1337x
 • KickAssTorrents
 • TorrentLeech

En iyi yabancı Torrent sitelerini paylaştığımız yazımızda birbirinden farklı kategorilerdeki kurulmuş torrent sitelerinden istediğiniz içerikleri indirebilirsiniz. Eğer yazımızı beğendiyseniz veya eksiklik bulduysanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

Daha fazla oku: En iyi Android VPN Uygulamaları

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.