TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Telegram Gruplarından Ban Kaldırma

0

Bir Telegram grubundan mı banlandınız? Telegram gruplarından ban kaldırma nasıl yapılır?

Yasaklı veya banlı telegram hesabınızdan engeli kaldırmanın çözümünü arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Telegram Hesabınızın banını kaldırmak ve gruba yeniden katılmak isteyenler için rehberimizi okumaya devam edin.

Telegram özellik ve güvenlik bakımından Whatsapp uygulamasından bir adım daha öndedir. Dünyada en çok kullanılan sohbet uygulaması ve Facebook tarafından satın alınan Whatsapp yeni özellikler ve güvenlik konusunda ne yazık ki bir türlü aklanamamıştır. Örneğin Whatsapp’ı manipüle etmek oldukça kolaydır. Bunun için birçok yöntem ve hatta özel programlar vardır. Whatsapp casus yazılımının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz, bu kendinizi bu tür yazılımlara karşı korumanıza yardımcı olabilir ve böylece güvende kalabilirsiniz. Telegram güvenlik anlamında Whatsapp’tan daha üstün ancak bazı sorunlarla birlikte geliyor.

Örneğin; Telegram kullanıcıları uygulama engellemeleri veya yasaklamalarla karşı karşıya kalmakta. Telegram hesabınızdaki yasakların değişik sebepleri bulunmakta. Mesela telegram grubunuza çok fazla kişi davet etmek, istenmeyen reklamlar, üçüncü taraf sitelere bağlantı vermek gibi sebepler hesabınızın banlanmasına yol açabilir.

Yazımızda engellenmiş veya yasaklanmış Telegram hesabınız varsa veya bir gruptan banlanmışsanız nasıl tekrardan temize çıkacağımızı anlatacağız. İşte banlı telegram hesaplarını açmanın yolları.

Yasaklama Sebepleri

Daha öncede belirttiğimiz gibi telegramda yasaklama bir çok sebepten ötürü olabilir. En çok yasaklama veya ban sebepleri; Spam yapmak, sürekli link göndermek, reklamı yapılan içerikler vb. olarak gösterilebilir. Telegram gruplarında en fazla ban yiyenler ise Spam yapmaktan ötürü bu cezayı almaktadır.

Herhangi bir kural ihlali yapmayan kullanıcılar da mevcut. Bu durum yanlışlıkla yapılabilir ya da grup yöneticisi ile olan ilişkinizden kaynaklanabilir. Bu tarz olumsuzlukları da yaşamaktan uzak durmanız gerekir.

Telegram ve Whatsapp gibi sohbet programları insanların günlük ihtiyaçlarını yerine getirmek ve işlerini kolayca halletmeleri için yazılan uygulamalardır. Bu sebeple Telegram gruplarını amacı dışında spam yaparak kullanmamanız gerekiyor.

Yasaklama Süreleri

Telegram da ne kadar süre yasaklı kalacağınıza dair bir zaman maalesef bulunmamakta. Yaptığınız eyleme göre değişebilir. Sadece bir veya iki mesaj yada içerik için banlandıysanız, kısa sürede cezanız kaldırılabilir. Spam mesajlardan ise bir hafta ve üstünde yasaklanabilirsiniz.

BetWinner giriş ile giriş yapabilirsiniz. Telegram da yaptığınız eylemin şiddetine bağlı olarak hesabınız uzun süreler veya tamamen banlanabilir. Başka bir telefon numarasıyla kayıt olabileceğiniz hesabınız banlanırsa bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz ancak siz yinede uygulamayı sınırlarında kullanın ve amacı dışında kullanmayın.

Banlı Olup Olmadığınızı Nasıl Anlayabiliriz?

Çeşitli yollardan dolayı banlanmış olabilirsiniz. Telegram da istemediğiniz bir sebeple bir hata yapmadan banlandığınızı düşünüyorsanız, şu adımlarını izleyi.

@Spambot kanal adını arayın

Botla sohbet etmeye başlayın. (Başlat düğmesine dokun)

Hesabınızda bir kısıtlama yoksa, size bot tarafından söylenecektir.

Hesabınız yasaklanırsa bu bot tarafından bilgilendirilirsiniz.

Hesabınızın Yasağını Kaldırmak İçin Ne Yapmalıyız?

Yukarıda bahsettiğimiz geçerli sebeplerden dolayı banlandıysanız, bu süreleri beklemek sizin yararınıza olacaktır. Uzun süreler banladıysanız bu durumdan kurtulmanın en kolay yolu, numaranızı değiştirmek ve yeni bir hesap oluşturmak. Ayrıca sorununuzu telegram destek ekibine de bildirimde bulunabilir ve banınızın kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Telegram yasakları bazen sebepsiz yere olabiliyor. Örneğin rehberinizdeki tüm arkadaşlarınızı ve ailenizi düğüne davet edecekseniz, spam@telegram.org adresine bir e-posta göndermeniz ve davetinizin nedenini açıkça belirtmelisiniz. Tabiki de bu durum çok can sıkıcı boyutlara ulaşabilir. Whatsapp’tan aynı durumda paylaşım yapmak daha zahmetsiz. Ancak telegram spam, bot, güvenlik gibi konularda taviz vermiyor. Bu nedenle telegramın bu kurallarına uymanız gerekmektedir.

 

Banlandığım Telegram Grubuna Nasıl Tekrardan Girebilirim?

Banınızı kaldırmak için mevcut telegram hesabınızı silerek tekrardan Yeni bir hesap oluşturun. Telegramı silmek için telegramın hesabınızı silme sayfasına gidin. Telefon numaranızı girin ve Onay kodunu alın. Hesabı sil. Dedikten sonra gelen kodu girin. İşte hesabınız silindi hepsi bu kadar.

Tekrardan Telegram uygulamasını açın ve aynı telefon numaranızla yeni bir telegram hesabı oluşturun ve istediğiniz gruba tekrar katılın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.