TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

En İyi Playstation 5 Oyunları

0

Oldukça zengin bir oyun kütüphanesine sahip olan Playstation 5 konsolu ile birbirinden iyi oyunları oynayabilirsiniz.

Sizler için En İyi Playstation 5 Oyunları listesi hazırladık. Bu oyunların bazıları sadece Playstation konsolları için yapılmamış olup, diğer platformlarda da oynanması mümkündür.

The Forgotten City

Türkçe’ye Unutulmuş Şehir olarak çevirebileceğimiz Skyrim’in bir modu olan oyun, Hikaye bir Roma şehrinde geçiyor. Bir kişi suç işlerse bunun cezası tanrılar tarafından herkese eşit olarak verilir. Karakteriniz oyunda bir dedektif olacaktır. Vatandaşlar ile konuşarak, gizemli ve bulmacaları çözmeye çalışacaksınız. Oyunda bir zaman döngüsü mekaniği vardır. Bir ceza uygulanırsa döngü baştan başlar. Bazı oyuncular oyunda diyalogların çok fazla olduğundan şikayetçi. Oyunun atmosferi için oldukça iyi övgüler mevcut.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade

Final Fantasy VII Remake, yine atmosferi ile heyecan veren oyunlardan biri. Dövüş ve etkileyici karakterler, Midgar’ın büyüleyici tasviri ile çok iyi bir deneyim sunuyor. Oyun için Yuffie isimli karakterin yeni bir hikayesini oynayabilirsiniz. FF7 evreni özellikle bu modla çok daha iyi bir hale geliyor. Oyun, The Game Awards 2020 ile en iyi RPG ve en iyi soundtrack ödülleri aldı.

Devil May Cry 5: Special Edition

Aksiyon severlerin oldukça sevebileceği bir oyun. Olay örgüsü ve müzikleri ile göz dolduran oyun teknik açıdan oldukça büyüleyicidir. Special Edition ile Dante’nin ikiz kardeşi olarak karakteri oynamanızı sağlayan Vergil DLC ile beraber gelir. Ayrıca iki adet ek mod eklenmiştir. Bunlardan biri Turbo, oyunu hızlandırır; diğeri Efsanevi Kara Şövalye ise savaşa daha fazla düşman ekler.

Destiny 2

Bilimkurgu oyunu olan Destiniy 2 bu yıl da desteklenecek. Özellikle 4K’da oyun çok etkileyici gözüküyor. Yüklenme süreleri ise azaltılmış durumda. Multiplayer de oynamanın mümkün olduğu oyun oldukça rekabetçidir. Oyunun belki de en iyi yanı ise ücretsiz olması.

Demon’s Souls

Souls serisinin remake’i RPG dünyasının en iyilerinden biri. Büyük bir kitlesi oyunların remake’i aslında bir risk olsa da oyun yapımcısı Bluepoint bunun üstesinden çok iyi geldi. Bunu yaparken orijinalliğine sadık kalması yatıyor olabilir. Görsel açıdan iyi bir şekilde iyileştirildi. Özellikle ayrıntıları ile dikkat çeken yapım size keyifli saatler geçirecek.

Deathloop

Xbox sahibi Microsoft’un Bethesda stüdyolarında yapılan oyun PS5’in en iyilerinden biri olabilir. Oyun ilginç bir hikayeye sahip. Blackreef adasının tüm sakinleri Colt’u öldürmek isterler. Amacınız hedef listesindekileri öldürmek. Sürükleyici hikayeye sahip oyunun oyunculukları da göz dolduruyor.

Control: Ultimate Edition

Playstation 4’te bazı sorunlarla gelen Control oyunu PS5 ile bu sorunları bitirmiş gözüküyor. Jesse Faden karakteriyle oynayacağınız oyunda doğaüstü olayları araştıran bir ajansınız. Hikaye ise oldukça düşündürücü. Hatta zaman zaman oldukça şaşırtıcı.

Chicory: A Colorful Tale

Renkli Bir Öykü oyunu sıradışı bir oyun deneyimi sunuyor. Elinizde sihirli bir fırça ile siyah-beyaz dünyayı istediğiniz renklerle renklendirebilirsiniz. Oyunun ne kadar bu kadar iyi ve özel olduğunu açıklamak aslında bir nevi spoiler vermek gibi olur. Oyun içinde bulmacalar ile karşılaşacaksınız ancak bu düşündüğünüz kadar sıkıcı değil.

Astro’s Playroom

DualSense kontrol cihazınızın yeni özelliklerini keşfedeceğiniz harika bir oyun. Adımlarınız, atlayışlarınız, yendiğiniz düşmanlar bu ürünleri ile hiç olmadığı kadar hissedeceksiniz. Yapacağınız seçimler ve alacağınız kararlar geleceğinizi belirleyecek.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed serisi ve belki de en iyi Playstation 5 oyunları arasında en iyisi olarak gösterilebilir. Oyun dokuzuncu yüzyılda geçiyor. Oyunun devasa bir dünyası var. Bir Viking olarak topluluğunuzu genişletmek ve güçlenmek zorundasınız. Norveç kıyılarından İngiltere krallıklarına ulaşabilirsiniz. Serinin bu oyununda en büyük düşman topluluğu ile karşılaşacaksınız.

Listemizin sonuna geldik. Listede “GTA 6 Ne Zaman Çıkacak” sorularının sorulmasına sebep olan GTA V gibi oyunları almadık. Bunların dışında Ghost of Tsushima, God of War, Hitman 3, Hades, It Takes Two, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Rainbow Six Siege oyunları da en iyi Playstation 5 oyunları arasında sayılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.