TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

ASUS TUF GT502 İnceleme

0

Yeni yazımızda ASUS’un TUF GT502 isimli bilgisayar kasasını inceliyoruz. İşte kasaya dair incelememizin ayrıntıları…

ASUS markasının bilgisayar kategorisinde pek çok ürün sunmakta olduğu biliniyor ve TUF serisi kapsamında sunulan GT502 isimli kasaya sizler için yakından bakmak istedik.

TUF GT502 kasasının sahip olduğu en önemli özellik, yeni nesil büyük grafik kartları için yeterli alanı sağlayabiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra işlevsel bir üründür ve göze de hitap etmekte olduğunu söylemek gerekir.

Şık bir tasarım yapısı kullanılan ürünün ön bölümünde parçalı bir tasarıma yer verilmiş. Sağ kısmında TUF logosu yer almakta ve bunun yanı sıra yine TUF Gaming yazısının yer almakta olduğu kapalı bir yüzey yapısıyla karşımıza çıkıyor.

Ürünün ön kısmına temperli cam eklenmiş olup bu da kasanın şıklığına katkı sağlıyor. Sol ve sağ kısmında parçalı yapının ortasında bağlantı portallarına yer verilmiş olan üründe temperli cam tasarım yapısının tercih edilmesi sistemin daha net olarak sergilenmesini ve daha şık bir görüntü elde edilebilmesini sağlamış.

Kasanın üst kısmında parçalı tasarım yapısı kullanılmaya devam ediyor. Temperli camın üst kısmına gelmekte olan kısım mesh bir yapı sunuyor. Üst kısımda kement sistemi yer alıyor ve söz konusu sistemi diğer pek çok TUF kasasında da görmüştük. Böylece ürünün taşınabilirliği daha kolay bir hale geliyor. Sistemi kurmanızın ardından rahatça taşıyıp yer değiştirmeniz mümkün oluyor.

Kasada RGB aydınlatma özelliği bulunuyor. Ön bölümünde TUF logosunda aydınlatma bulunuyor. Aydınlatmayı yazılım kullanarak kontrol etme imkanınız var.

Ürünün yan panelini açabilmeniz için ekstra bir alet gerekmiyor çünkü yan kısma entegre edilip gizlenmiş düğmeyi kullanarak kolayca açabiliyorsunuz. Bu da kullanıcıya sisteme müdahale edeceği anlarda kolaylık sağlıyor.

İç bölümünde çift oda tasarım yapısı kullanılan kasa böylece GPU ve CPU birimleri için bağımsız soğutma bölgeleri sunuyor. Kasanın arka ve üst kısmına radyatör takabiliyorsunuz.

Kasanın 13 adede kadar fan desteği bulunuyor. Kasa boyutunun ise 285 mm X 450 mm X 446 mm olup Mid Tower kasa tipinde olduğunu da belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.