TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Bulaşıklar Makineden Kirli Çıkıyor Sorunu İçin Ne Yapabilirim? Bulaşık Makinesi Neden İyi Yıkamaz?

0

pubg mobil uc kodu

Bulaşıklar Makineden Kirli Çıkıyor Sorunu İçin Ne Yapabilirim? Bulaşık Makinesi Neden İyi Yıkamaz?

Son yıllarda kullanımı hızla yaygınlaşan ve artık lüks cihaz sınıfında çıkan bulaşık makineleriyle ilgili servis talebinde de artış yaşanıyor. Daha yoğun kullanılıyor olması karşılaşılan sorunlarında artışına neden oluyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimiz bulaşık makinesi kullanımında yaşanan tüm sorunlar için hızlı ve kaliteli çözümler sunuyor. Böylelikle bulaşıkların iyi yıkanmaması vb. sorunlar nedeniyle cihazın kullanım ömrünü doldurması gibi bir durumla karşı karşıya kalınmıyor. Özellikle buzdolabından yeterli verim alınamaması yönünde bir şikayete neden olan iyi yıkama yapamama sorunu aslında çözümü olan bir bulaşık makinesi arızasıdır.

Bulaşık Makinesi Neden İyi Yıkama Yapamaz?

Bulaşık makinesi sayesinde elde çıkılamayacak sıcaklık derecelerinde tüm bulaşıkların çok daha kaliteli bir şekilde yıkanabilmesi mümkündür. Ancak bulaşık makinesi kullanıldığında bulaşıkların kirli kalması gibi bir şikayetle karşı karşıya kalınabiliyor. Bu durum çözümü olan bir sorundur. Bulaşık makinenizin iyi yıkama yapamamasından şikayetçi olduğunuzda Sarıgazi Arçelik Servisi merkezimizden profesyonel yardım almadan önce yapmanız ve kontrol etmeniz gereken bir takım işlemler mevcuttur.

Sponsor

Bulaşık makineniz iyi yıkama yapamıyor ise hatalı yerleşim yapmış olabilir veya çok fazla doldurmuş olabilirsiniz. Bu iki olasılık servisimizde bu bulaşık makinesi arızası bildirimlerinin en yaygın görülen nedenleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle bulaşıklarınızı doğru şekilde ve uygun miktarda yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. Eğer sorun halen devam ediyor ise bulaşık makinenizin su akış kanallarında tıkanma yaşanmış olabilir. Fıskiyelerin dışında su giriş kanallarında ve hatta su tahliye kanallarında tıkanma veya arıza söz konusu olabilir.

Bulaşık Makinesinin İyi Yıkama Yapamaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Bulaşık makineniz iyi yıkama yapamıyor ise genel kullanım hatalarını eledikten sonra sorunu halen yaşamaya devam ediyorsanız Arçelik Servisi merkezimize başvurabilirsiniz. Uzman teknikerlerimiz bulaşık makinenizde su giriş anahtarı, fıskiye ve kanalları, su tahliye pompası, su tahliye filtresi ve hortumu üzerinde kontrol yapar. Yapılan kontrollerde tıkanıklık belirlenen noktalardaki tıkanıklıklar anında giderilir. Su tahliye pompası arızası veya fıskiye kırılması gibi arızalı olduğu belirlenen parçalar için ise servisimizin yaklaşımı kaliteli bir çözüm için doğrudan parça değişimi yönünde olur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.