TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Çocuk Akıllı Saati Arayanlar İçin En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

0

Teknolojinin büyük bir hızla gelişmeye devam ettiği günümüz dünyasında dijitalleşen aksesuarlardan biri de kol saatlerimiz olup giderek kullanımı mekanik saatlere göre daha yaygın hale gelmektedir. En yaygın çocuklarda ve iş insanlarında rastladığımız akıllı saat kullanımı sunduğu birçok fonksiyon sayesinde hayatımızı kolaylaştırır.

Ebeveynler için çocuğun bulunduğu konumu tespit etme ve güvenlik önlemi alma, telefon görüşmesini daha kolay hale getirme, eğlenceli aktivitelerin bulunması, çocuğun özgüvenine iyi gelmesi gibi çeşitli açılardan faydalı olan akıllı çocuk saatleri hem eğlenceli hem eğitici hem de güvenlik unsuru olabilen son teknolojik aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu aksesuarlardan bazılarını yakından inceleyeceğimiz bu içeriğimizde piyasada bulunan en iyi çocuk akıllı saatlerini değerlendireceğiz.

Bilicra Vision

Ebeveynler için gelişmiş takip özellikleri sağlayan Bilicra Vision; hücresel bağlantı, Wi-Fi ve GPS özelliklerine sahiptir. Ekran boyutu 1.3 inç olan cihazın mavi, mor, eflatun, siyah ve pembe şeklinde çok sayıda seçeneği mevcut. Pil ömrü kullanıma bağlı olarak 1 – 2 gün arasında değişen cihazın 4,5G’yi desteklediğini ve çocuklar için eğlenceli aktiviteler sunduğunu da belirtelim.

Elari 4GR

1.3 inç dokunmatik ekran, 4G bağlantı desteği, sesli arama alma, görüntülü konuşma, kısa mesaj, çoklu ekran teması seçeneği, konum takibi gibi özellikleri bulunan Elari 4GR çocukların beğenerek kullanabilecekleri piyasanın en iyi akıllı saatlerinden biri. Çok sayıda renk seçeneği sayesinde çocuğunuz dilediği gibi bir seçim de yapabilir.

TCL MT40X

Eğlenceli ve eğitici aktiviteler sunan TCL MT40X hem uygun fiyatlı hem de popüler akıllı saatlerden biridir. Hücresel bağlantı ve Wi-Fi bağlantı türleri ile uyumlu olan cihaz çocuğun ebeveyni tarafından anlık konumunu takip edilmesine olanak tanır. Tek seferlik şarj sonrası yaklaşık 2 güne kadar pili bitmeyen bu cihazın 1.4 inç dokunmatik ekranı bulunmaktadır. Kısa mesaj gönderme, görüntülü arama, sesli arama, güvenli bölge oluşturma gibi çeşitli fonksiyonları olan cihazın mavi ve pembe şeklinde iki ayrı renk seçeneği mevcut.

TCL MT42X

TCL markasının bir başka modeli olan MT42X, diğer model MT40X ile kıyaslandığında birtakım ek özellikler de sunmaktadır. Çocukların güvenliği için yakından takip edilmelerini sağlayan hücresel bağlantı ve Wi-Fi’a ek olarak GPS de bulunur. 1.4 inç ekran diğer modelden farklı olarak OLED türündedir ve daha parlak – net bir görünüm sunar. Pil süresi olarak benzer olan bu cihazda aktivitelere ek olarak müzik çalma özelliği vardır. Sadece belirli kişileri sesli arayabilme, fotoğraf çekme, kısa mesaj gönderme ve görüntülü konuşma cihazın bağlı fonksiyonları olup renk seçeneği olarak da diğer cihazla benzer şekilde pembe ve mavi şeklinde satışa sunulmuştur.

Wiky Watch 4S

Wiky Watch 4S ile Wi-Fi, GPS ve hücresel bağlantı özellikleri ile çocuğunuzu uzaktan takip edebilirsiniz. Cihazda; 1.4 inç dokunmatik ekran, elektronik çit özelliği ile çocuğun belirli alanın dışına çıktığında ebeveyne uyarı gitmesi, acil durum düğmesi, görüntülü konuşma, sesli arama yapma, kısa mesaj alma, selfie çekebilme, bluetooth ile veri aktarımı ve daha pek çok özellik mevcut. TCL ürünleri ile benzer şekilde Wiky Watch S4 yalnızca mavi ve pembe seçenekler ile satışa sunulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.