TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

E-Ticaret Sektörü Hızla Büyürken, Ödeme Teknolojileri de Gelişmeye Devam Ediyor

0

pubg mobil uc kodu

Startup kültürünü benimseyerek kurulan PayTR, kendisini geliştirirken müşterilerine de en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen bir şirket. 2009 yılında kurulduğu günden itibaren kurucu ortakların ve daha sonra git gide büyüyen ekibin motivasyonu ile müşterilere güvenli hizmet sunmayı amaç haline getirdi. PayTR içerisinde yer alan tüm hizmetler güvenli ve profesyonel olsa da markayı öne çıkaran en önemli unsur sağlıklı iletişim kurulabilmesidir. Bütün müşterilerine rahat iletişim kurmalarını sağlamak için farklı dijital kanallar üzerinde var olan PayTR, ödeme teknolojisi alanında da kendini göstermeye devam ediyor.

Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından her yıl düzenli olara hazırlanan bazı listeler bulunur. Bu listelerden biri de Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri için özel olarak hazırlanır. PayTR 2009 yılında kurulduktan sonra TOBB’un önemli listelerinde birçok kez yer almayı başarmış bir şirkettir. TOBB’un kendi listeleri de başta olmak üzere TOBB referansı ile dahil olunan listeler şunlardır:

  • All World Network Turkey 100 List (2015)
  • En Hızlı Büyüyen 100 Şirket (2016)
  • En Hızlı Büyüyen 100 Şirket (2019)
  • En Hızlı Büyüyen 100 Şirket (2020)
  • En Hızlı Büyüyen 100 Şirket (2022)

PayTR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından farklı yıllarda tam 5 kere En Hızlı Büyüyen 100 Şirket listesinde yer almıştır. Hızlı büyümesini, izlediği emin adımlar ve hedefler doğrultusunda sağlamayı başarmıştır. Sunduğu güvenli ve profesyonel hizmeti inovatif yöntemler ile birleştiren PayTR, önemli ödeme kuruluşlarından biridir.

Ulusal Ödüllere Sahip Yerli Ödeme Kuruluşu PayTR

PayTR aktif olarak çalışmaya başladığı andan itibaren kendinden sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Bu başarısını ise kendi içerisinde farklı unsurlara borçludur. Ekip içi motivasyonun doğru yönetilmesi, görevlendirmelerin ve görev dağılımlarının profesyonelce yapılması ve hedefler belirlenmesi ile büyük bir başarı yakalanmıştır. 13 yıldır sektörde yer alan bir şirket olarak kendini hala geliştirmeye ve dönüştürmeye devam etmektedir. PayTR’nin aldığı ödüllerden bazıları şunlardır:

  • PSM Awards Yılın En İnovatif Ödülü (2019)
  • Şikayetvar Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri (2021)
  • PSM Awards Yılın En İnovatif Ödülü (2021)
  • Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri Yılın Fintech Şirketi (2021)

İnovatif yapısını destekleyen yeni nesil kültür anlayışı ile son dönemde kendinden sıkça söz ettiren PayTR, müşteri ilişkileri ile de ön plana çıkıyor.

Detaylı Bilgi için: https://www.paytr.com

Sanal POS Başvurusu için: https://www.paytr.com/sanal-pos

Sponsor

İnovasyon Odaklı Üretimler

İnovasyon odaklı üretimler yapan ve yeni nesil teknolojiyi, kültürü ve etik sistemi benimseyen PayTR aldığı ödüllere de bu şekilde ulaşmıştır. Hedefleri doğrultusunda hazırladıkları oWallet adlı ürün ile 2019 yılında; HASO projesi ile de 2021 yılında PSM Awards’a katılmıştır. PSM Awards bu iki inovatif proje için “Yılın En İnovatif Ödülü”nü PayTR’ye vermeyi uygun bulmuştur. Bunun sebebi ise PayTR’nin yeni nesil yöntemleri teknoloji ile birleştirmeye devam etmesidir. PayTR, yeni nesil yöntemleri hala kuruluş aşamasında benimsediği start – up kültürü ile paralel sürdürmektedir. Bu yöntem ile ilerlerken sürdürülebilirliğe de önem veren bir şirket haline gelmiştir. Kendi değerleri üzerinden hareket ederek müşterilere en kolay ve pratik hizmeti sağlar. Sağlanılan bu avantajlar neticesinde ise müşteri memnuniyet oranı yükseltilir.

Yüksek Müşteri Memnuniyeti

PayTR, müşteri ilişkileri noktasında kendini her daim geri bildirime açık tutan ve bu geri bildirimler noktasında kendini geliştirmeye devam eden bir şirket. Geri bildirim kültürünün yarattığı farkındalık ile müşterilerin ihtiyaçlarını gidermek ve sorunları çözmek için çalışan büyük bir ekip var. Bu ekip PayTR içerisinde hem dijital kanallar üzerinden hem de yazılım desteği ile iletişim kuruyor. Öyle ki Şikayetvar sistemi üzerinden müşterilerin yaptığı geri bildirimlere dönüş hızı ve sorunları çözme anlayışı ile 2021 yılında ödüle layık görüldü. Şikayet Var tarafından her sene düzenlenen ve içerisinde farklı kategorilerin olduğu ödülde, “Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülü” alarak iletişiminin ne kadar kuvvetli olduğunu da gösterdi.

Türkiye’de Dijital Ödeme Sisteminin Gelişmesi

Türkiye’de dijital ödeme sistemlerinin ve ödeme kanallarının gelişmesi gibi aşamalarda aktif olarak yer alan PayTR inovatif üretimlerine devam etmektedir. Projeleri, müşteri ilişkileri ve sorunlara farklı perspektiflerden bakabilmesi ile öne çıkıyor. Öncü bir konumda olmasını da oluşturduğu bilgi ve hizmetlerin hızlı ve doğru bir şekilde yayılması ile gerçekleştirebiliyor. E- ticaretin gelişmesi ile PayTR’nin yeniliklerine, hizmetlerine ve çalışma stiline daha çok adapte olan üretici ve tüketicilerin de sayısı arttı. Özellikle pandemi döneminde hedef kitlesi ile iletişimini sağlamlaştıran PayTR, 7 gün 24 saat boyunca müşterilerin, yetkililer ile iletişime geçebilmesine olanak tanıyor.

2020 Deloitte Teknoloji Fast 50 Listesi

2020’de Deloitte Technology Fast 50 listesine giren PayTR, bu listenin 7. Sırasında yer aldı. Bu şirketler arasında fintech, yazılım, donanım, iletişim, sağlık teknolojisi, çevre teknolojisi ve medya alanında yer alan şirketler yer alıyor. Fintech alanında Türkiye’den yer alan PayTR, listenin 7. Sırasında yer almayı başarıd. Global ölçekli e – ticaret ve e- ticaret alt işlemleri ile ilgilenen Deloitte’nin bu listesi oldukça önemlidir. Her sene hem veri ve bilgi akışı sağlarken hem de yıl içerisinde aktif olarak çalışan şirketlerin performansını da inceler. E – ticaret ekosistemi içerisinde başarı yakalayarak üst sıralara çıkan şirketlere ise hazırladığı listelerde yer verir.

Sorunsuz ve Kolay Dijital Ödeme Yöntemleri

Sorunsuz ve kolay ödeme yapılmasını sağlayan ve bunu dijital kanallar üzerinden gerçekleştiren PayTR farklı hedefler doğrultusunda hareket ediyor. Yönetim kadrosu ve tüm ekip ile belirlenen kısa, orta ve uzun vadeli hedefler doğrultusunda harekete geçilerek müşteri odaklı üretim yapılıyor. Bu üretimin ve çalışma prensibinin altında yatan temel düşünceyi ise kurucu ortaklardan Tarık Tombul: “Ödemenin olduğu her yerde, her kesime hizmet sunma.” cümlesi ile anlatıyor. PayTR’nin asıl amacı gittikçe daha dijital bir hale gelen ve daha basit bir düzen isteyen e-ticaret uygulamalarında herkese hitap edebilmek. Birçok şirket ile çalışan PayTR ayrıca bireysel çalışan kişilere de ödeme hizmeti sunuyor.

Şahıs Şirketlerine ve Yeni Girişimlere Ödeme Desteği

Sadece küçük ya da büyük ölçekli şirket ve işletmeler ile çalışmayan PayTR, şahıs şirketlerine yönelik de hizmet veriyor. Sosyal medya platformları aracılığı ile üretimlerini satmak isteyen kişilerin daha profesyonel bir satış yöntemine sahip olması için onları destekliyor. Şahıs şirketi kuran bireyleri, bu aşamada doğru yönlendirmeler yaparak gelişimlerine destek oluyor. Geliştirilmiş ödeme yöntemleri, PayTR bilgilendirmesi, ödeme alma seçenekleri gibi konular üzerinden çözüm önerileri sunan kapsayıcı bir şirket. Aldığı ödüller ve izlediği etik anlayış çerçevesi ile herkese hitap ediyor ve dijital ödemenin daha kolay olmasını sağlıyor.

Dijital Ödeme Yöntemlerinde Hedefi Doğru Belirlemek

Dijital ödeme yöntemleri geliştiren ve bu ödeme yöntemlerini herkesin kolayca kullanabileceği bir şekilde tasarlayan PayTR’nin önemli başarıları bulunuyor. Teknolojinin gelişmesi ile dijital ödeme kanallarındaki sorun ve ihtiyaçlar da zamana göre dönüşmektedir. Bu dönüşümü yakından takip eden PayTR, zamanın ötesinde bir anlayış ile çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.