TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Glorious Model O Mouse İnceleme

0

Yeni inceleme içeriğimizde Glorious Model O Mouse ürününü masaya yatırıyor, ürüne dair bilinmesi gerekenlerle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

Model O serisi temelde kablolu ve kablosuz model olarak ayrılmaktadır. Glorious Model O Mouse ürünü tasarımsal olarak petekli bir yapı sunuyor. Böylece özgün bir yapısı bulunuyor. Bunun yanı sıra hafif olan ürünü kullanırken avuç içiniz de hava alıyor. Böylece uzun süreli kullanımlarda elinizin terlemesi daha düşük bir olasılık haline geliyor.

Glorious Model O Mouse ürününde hem yanda hem de üst kısımda aydınlatmaya yer verilmiş olup, üst teker bölümünde yer verilen aydınlatmanın dışında yan kısımda yer alan ışıklandırmaların gayet hoş durduğunu söyleyebiliriz. Model kendi içerisinde standart versiyon ve Model 0- versiyon olarak ayrılıyor. Standart modelin 128mm uzunluğu, Model O- versiyonun ise 120 mm uzunluğu bulunuyor.

Üründe atlı adet programlanabilir tuş yer alıyor. Anahtarlar bölümünde ise Omron anahtar tipi bulunuyor. 200 milyon tıklamaya kadar dayanıklılık sunabilen üründe kullanılan sensör daha az güç tüketmesinin yanında daha çok performans sunuyor. Üründe yer verilen sensör ile 19000 DPI seviyesine kadar çıkılabilmekte ve 400 IPS izleme hızı elde edilebilmekte.

Model O Kablolu Mouse

Kablolu olan sürüm ise biraz daha farklı bir sensörü sahip. Pixart 3360 sensörleri bulunuyor. Bu sensörlerin de kötü olmadığını belirtmek gerekiyor. Öte yandan kablolu sürüm daha düşük DPI değeri sunuyor. Bu sensörle gelen DPI değeri 12.000 DPI olup, maksimum takip hızı değerinin ise 250 IPS olduğunu belirtmek gerekiyor. Kablolu sürümde kullanılan anahtarların da Omron mekanik anahtarlar olduğunu, bu bağlamda bir farkın bulunmadığını belirtmek gerekiyor.

Sonuç olarak kablosuz Mouse modelinin daha başarılı olduğunu, özellikle BAMF sensörünün bu konuda fark oluşturduğunu, tasarım ve kullanışlılık gibi unsurlar bakımından ise iki modelin de gayet başarılı ve aynı seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.