TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Hazır Ofis nedir?

0

Hazır ofis, tıpkı sanal ofis gibi işletmeler, şahıslar ve girişimler için benzersiz bir çözümdür. Hazır ofislerin sahip olduğu imkanlar sağlayıcıdan sağlayıcıya değişiyor olsa da çoğu temelde benzer özelliklere sahiptir. Hazır ofislerin en büyük avantajı; klasik bir ofise oranla çok daha maliyetsiz ve kullanışlı olmasıdır.

Nedir Bu Hazır Ofis?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi hazır ofis, sağlayıcılar tarafından tasarlanarak kullanıcılara sunulan bir ofis hizmetidir. Hazır ofisler genellikle minimal ancak rahat ve kullanışlı tasarımlara sahiptir. Bazı hazır ofislerde kapasite 20 kişiye kadar çıkabilirken standart tasarımlarda genellikle bu sayı 6 ile 8 arasındadır.

Bazı hazır ofis tasarımlarında yöneticiler için ayrı bir alan tahsis edilirken bazılarında ise tüm çalışanlar ortak bir çalışma alanına sahiptir. Örneğin; 1. Tasarımda ofiste 8 kişi kapasiteli büyük bir masa bulunurken 2. Tasarımda buna ek olarak bir yönetici masası bulunabilir.

Temel tasarımlar bunlar olsa da kullanıcı talepleri doğrultusunda özelleştirilebilen hazır ofis çözümleri de bulunmaktadır.

Hazır Ofis Çözümlerini Kimler Tercih Ediyor?

Söz konusu hazır ofis ve sanal ofis olduğunda kullanıcı kitlesinin genellikle dijital sektöründe çalışan kişiler ya da girişimcilerden olduğu düşünülse de bu büyük bir yanılsamadır. Farklı ülkelerde ya da farklı illerde kendilerine ait bir temsilcilik oluşturmak adına hazır ofis hizmetinden faydalanan kurumsal ve global markaların sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur.

Tüm bunlara ek olarak; hazır ofislerin kullanım şartlarında herhangi bir meslek grubu yer almaz. Ancak ağırlıklı olarak avukatlar, girişimciler, yazılım ajansları, dijital ajanslar, reklam ajansları ve benzeri iş alanı dijitale daha yatkın olan kişiler tarafından tercih edilir.

Hazır Ofislerin 5 Avantajı!

1 – Düşük Başlangıç Maliyeti

İşletmesi için ofis alanı yaratmayı düşünen bir kişinin göz önünde bulundurması gereken pek çok ayrı gider bulunuyor. Ofis kirası, emlakçı ücreti, depozito, ofis mobilyaları, fatura giderleri, personel giderleri ve benzeri pek çok kalemin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu gibi bir senaryoda, ofis için binlerce liralık harcamalar yapmak gerekiyor.

Ancak söz konusu hazır ofisler olduğunda, bu giderlerin hiçbirisine düşünmenize gerek kalmıyor. Hazır ofis hizmetinden faydalandığınızda yalnızca sağlayıcınızın belirlemiş olduğu aylık kira bedelini ödemeniz gerekiyor. Ofis malzemelerinden faturalara kadar hiçbir gideri düşünmeniz gerekmiyor.

2 – Prestijli Konum

Hazır ofis sağlayıcılarının büyük bir çoğunluğu, büyük şehirlerin en merkezi noktalarında konumlanıyor. Sağlayıcıdan sağlayıcıya değişiyor olsa da hazır ofis hizmetlerinden faydalandığınızda işletmenizi prestijli bir binada ve prestijli bir lokasyonda konumlandırabilirsiniz.

3 – Sekreter ve Bina Personeli

Standart bir ofise sahip olduğunuzda aylık maaşından tutun da sigortasına kadar her türlü giderini karşılamak durumunda olduğunuz sekreter ve karşılama personeli gibi pek çok çalışan, hazır ofis hizmetlerinden faydalandığınızda size hiçbir ek ücreti olmaksızın sağlayıcınız tarafından karşılanır.

4 – Sabit Giderler

Hazır ofis hizmetlerinden faydalandığınızda ekstra hiçbir gideri düşünmek zorunda kalmazsınız. Bu hizmetten faydalandığınızda, bir ay içerisinde ofis için ödemekle yükümlü olduğunuz tüm miktar bellidir. Bu miktar içerisinde yalnızca sağlayıcınız tarafından belirlenen kullanım ücreti bulunur. Yani hazır ofis hizmetlerinden faydalanırken hiçbir sürpriz ile karşılaşmazsınız!

5 – Konfor, Güvenlik ve İdeal Ofis Ortamı

Hazır ofisler, tamamıyla kullanıcıların konforu düşünülerek tasarlanır. İdeal ofis ortamını oluşturmak amacıyla ofislerde birinci sınıf kalitede ofis mobilyaları ve ofis malzemeleri kullanılır. Ofis ortamında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm mobilyalar ve ekipmanlar sizin için önceden hazırlanır!

Görüldüğü üzere hazır ofis avantajları bir hayli fazladır. Sizler de işletmeniz için çok daha düşük maliyetle benzersiz bir ofis ortamına sahip olmak isterseniz, hazır ofis çözümleri ile tanışabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.