TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Help Steps Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0

Sağlıklı bir yaşam için kullanılması önerilen, verileri günlük olarak kaydetmekte olan Help Steps yazılımıyla ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte tüm detaylar…

2019 yılında beta olarak sunulan ve ardından hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde aktif hale getirilen Helps Steps uygulaması, sağlıklı bir yaşam için adım sayılarını günlük olarak kaydetmeye yarayan bir yazılım olup, internet üzerinde yer alan diğer adım sayan uygulamalardan temel farkının kullanıcılarının atmakta olduğu adımları bağışa dönüştürme imkanı vermesi ve bunun yanında motivasyon sağlamayı hedefliyor olmasıdır.

Help Steps uygulamasını telefonunuza indirmenizin ardından uygulamanın sizden istediği temel bilgileri girerek bir hesap oluşturuyorsunuz ve oluşturmuş olduğunuz hesap ile gün boyunca atmış olduğunuz adımları kayıt altında tutuyorsunuz.

Adımlarınızı paraya dönüştürüp bağış yapmanızı sağlıyor!

Uygulamayı telefonunuza indirmenizin ardından her zamanki gibi yürüyün ve gün içerisinde kaç adım attığınızı Help Steps uygulaması ile görün. Günün sonu geldiğinde gece saat 00.00 olmadan önce uygulamaya girerek “Adımlarımı HS’ye çevir” butonuna basın. Sonra da karşınıza çıkan reklamı izleyin. Böylece adımlarınızı HS puanına dönüştürmüş olursunuz.

Edinmiş olduğunuz puanları dilerseniz biriktirebiliyor, dilerseniz de uygulamanın içerisinde yer alan ihtiyaç sahiplerine veyahut 21 fraklı sivil toplum kuruluşuna bağışlayabiliyorsunuz. Böylece günlük hayatta yapmış olduğunuz aktiviteler ile hayır yapmış olursunuz ve maddi olarak durumunuz olmasa bile bu şekilde insanlara ve hayır kurumlarına destek olabilirsiniz. Çalışma mantığı olarak son derece iyi düşünülmüş olan Help Steps’in isminde de Help yani Yardım sözcüğü geçmekte ve adımlarınızın birer yardım olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması hedeflenmektedir. Aynı zamanda sağlıklı yaşam için ne kadar yürümeniz gerektiğini de anlayabilir ve kendinizi adım sayınız üzerinden analiz ederek daha çok yürümeye teşvik edebilirsiniz. Konuyla ilgili fikirlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.