TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram Hikayelerin Başa Sarması Sorunu Çözüm Rehberi

0

Instagram hikayelerinin başa sarması sorunu nasıl çözülebilir? Yeni içeriğimizde bu konuyla ilgili olarak bilinmesi gerekenleri derledik.

En yaygın sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Instagram üzerinde kullanıcılar yeni bir hikaye yayınladıkları zaman arkadaşları bir sonraki kullanıcının hikayesine geçmeden önce eşlik eden resmi veya videoyu görüntülemektedir. Fakat Instagram üzerinde yeni bir hikaye paylaşıldığında aynı hikayeleri göstermesine sebep olan bir hata olduğu da biliniyor ve bu daha önce sıklıkla gündeme gelmişti.

Instagram Hikaye döngüsü problemi, Meta tarafından gençlerin kullanımını sınırlayabilmek ve çevrimiçi güvenliklerini koruyabilmek amacıyla ebeveyn kontrollerinin kullanıma sunulması ile beraber ortaya çıktı. Dolayısıyla hikayeler hatasının bu ek durum ile ilgili olduğu düşünülüyor. Yine de Instagram zaten söz konusu sorunun çözümü için daha önce adım atarak yazılım güncellemesi sunmuş durumda ve dolayısıyla sorunun çözümü noktasında eski Instagram sürümüne sahipseniz sürümü güncellemeniz gerekiyor. Kullanıcılar genelde cihazlarında depolama alanı kalmadığından aylarca aynı sürümü kullanabiliyor ve bu yüzden sorunlardan kurtulamamış oluyorlar. Fakat zaten uygulamanız güncelse ve ona rağmen sorun devam ediyor ise aşağıdaki yöntemleri kullanın;

Instagram uygulamanızı tamamen silin ve tekrar kurun:

Sorunun çözümü noktasında Instagram uygulamasını silip tekrar kurmak fayda sağlayabilir. Instagram fotoğraf v.b. yedeği zaten almaktadır ancak her ihtimale karşı silmeden önce yedek almanızı öneririz.

iPhone için silme ve yeniden yükleme adımları:

Eğer iPhone veya iPad kullanıyor iseniz Ana Sayfa ekranından Instagram uygulaması simgesinin üzerine simge titreyene kadar basılı tutun. Uygulamanın üzerindeki X simgesine dokunarak silin. Apple Store’a giderek Instagram’ı yeniden yükleyin.

Android için silme ve yeniden yükleme adımları:

Android kullanıyor iseniz Ayarlar bölümüne gidip Uygulamalar’a, sonrasında Instagram’a dokunun ve Kaldır’a dokunarak kaldırıp sonrasında da Play Store üzerinden yeniden yükleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.