TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Instagram Reels Video İndirme

6

Instagram Reels video indirmek mi istiyorsunuz? Gelin hep birlikte nasıl yapılacağına göz atalım. Reels instagram’ın henüz yeni sayılabilecek bir özelliği. Tiktok ta olduğu gibi çoğunlukla kısa videolardan oluşan Instagram Reels kısa sürede tüm Instagram kullanıcılarının beğenisini topladı.

Instagram Reels Videolarınızı kolayca kaydedebilirsiniz. Kaydetmek istediğini Reels videosunu açın. Sağ alt kısımda bulunan üç nokta (…) butonuna dokunun ve Kaydet seçeneğini seçin. Kaydettiğiniz Reels videolarını sizden başka kimse göremez. Reels kaydedilenler listeninizi başkalarıyla paylaşamaz ve indiremezsiniz. Eğer Reels videolarını indirmek istiyorsanız, kullandığınız işletim sistemine göre değişik yöntemler kullanabilirsiniz. Windows, Android ve iOS işletim sistemlerinde ayrı ayrı uygulamalar ve web siteleleriyle Instagram Reels videolarınızı tek tıkla kolayca indirebilirsiniz. Instagram reels video indirme henüz uygulama üzerinden yapılmıyor ancak çeşitli üçüncü parti yazılımlarla veya Instagram Reels video indirme web siteleriyle kolayca istediğiniz Reels videosunu kolayca indirebiliyorsunuz.

Windows’a Instagram Reels Video İndirme

Bilgisayarınıza videoları indirmek telefonlardan daha kolay. Instagram Reels video indirme için Instavideosave web sitesini önerebiliriz.

 • Instagram Reels video indirmek için ilk önce Insta video save web sitesine girelim.
 • Daha sonra indirmek istediğimiz Reels videosu’nun alt kısmında yer alan üç nokta (…)’ya tıklayalım ve Bağlantıyı Kopyala seçeneğini seçelim
 • Tekrardan Insta video save web sitesine geçelim ve “Paste your Instagram Reels Video Link” yazan kutucuğa kopyaladığımız Reels bağlantısı yapıştıralım ve Download butonuna tıklayalım.
 • Karşımıza Reels videosunun olduğu bir ekran çıkacak burada altta yer alan Download Video butonuna tıklayarak indirmeyi başlatalım.

Windows için Alternatif:

Eğer ilk web sitesine ulaşımda sorun yaşıyorsanız bir diğer seçenek olan internet sitesi InstaDp adresinden Reels videolarınızı kolayca indirebilirsiniz. Yapmanız gerekenler;

 • Instadp web adresine gidin.
 • Karşınıza çıkan web sayfasında “Paste Instagram Reels Link” yazan yerin altındaki kutucuğa kopyaladığınız Instagram Reels videosu’nun bağlantısını yapıştırın.
 • Son olarak yandaki mavi Download butonuna basın ve videonuzun Bilgisayarın indirilenler klasörüne gelmesini bekleyin.

Android Instagram Reels Video İndirme

Android telefonunuza Instagram reels video indirmek istiyorsanız bunu web sitesi dışında uygulama ile yapabilirsiniz. Google Play Store’de birçok Instagram Reels video indirme uygulaması mevcut. Bu uygulamalarla hızlı bir şekilde Reels videolarını indirebilirsiniz.

 • İlk olarak Reels Downloader uygulamasını telefonumuza Play Store’den indirelim.
 • İndireceğimiz Reels videosu’nun sağ alt kısmında bulunan üç nokta (…)’ya tıklayalım ve “Bağlantıyı kopyala”
 • Uygulamayı telefonumuza yükledikten sonra karşımıza çıkan ekranda “Insert or paste Instagram url” yazan kutucuğa kopyaladığımız bağlantıyı yapıştıralım ve Download butonuna basalım.

Android için alternatif uygulama

 • Ahasave adlı uygulamayı Google Play Store’den indirelim.

 • Instagram’da indirmek istediğimiz Reels videosu’nu ya da hikayeyi sağ alt kısımda bulunan paylaş butonuna basarak Downloader for Instagram (Ahasave) uygulamasına aktaralım ve Download butonuna dokunalım. İşte bu kadar basit.

 

 

iPhone Instagram Reels Video İndirme

iPhone telefonunuza Instagram Reels video indirmek veya iOS işletim sistemli iPad’inize Reels videosu indirmek için bir uygulamaya ihtiyacımız var.

Repost: For Instagram adlı uygulamayı AppStore’dan telefonumuza yükleyelim.

Instagram uygulamasından indirmek istediğiniz Reels videosunun sağ alt kısmında seçenekler üç nokta (…)’ya dokunun.

Açılan seçenekler menüsünden “Bağlantıyı kopyala” deyin.

Repost uygulamasını açın ve yaklaşık olarak 5 saniye bekleyin. Otomatik olarak kopyaladığınız video Repost uygulamasına düşecektir.

Karşınıza çıkan videoya tıklayın ve yeni açılan pencere de alt kısımda mor renkte “Share” butonunun gelmesini bekleyin.

Share butonuna bastıktan sonra “Save video” diyerek, Reels videonuzu galeriye kaydedin.

“Repost fotoğraflarınıza eklemek istiyor” seçeneğine izin ver demeyi unutmayın.

iPhone Reels İndirme İçin Alternatif yöntem:

iPhone telefonunuza Reels videolarını veya başka görüntüleri kaydetmek için Ekran kaydı’nı kullanabilirsiniz. Telefonunuzun ekranını alt taraftan yukarı doğru kaydırdığınızda gelen denetim masasında Ekran kaydı seçeneğini seçin ve videonuzu otomatik olarak kayda alın.

Instagram Reels videolarınız açılmıyor veya reels video bölümü uygulamanızda çıkmıyorsa Instagram Reels Açılmıyor ayrıntılı rehberimize göz atabilirsiniz.

 

 

6 Yorumlar
 1. Hakan diyor

  iOS reels indirme uygulamasını yükleyemedim yardımcı olurmusunuz?

 2. admin diyor

  Programı indirdiniz mi? sorununuz tam olarak ne anlatırsanız yardımcı olayım.

 3. Barış tuzcu diyor

  Hocam o kadar site gezdim en net en basit şekilde anlatan sensin gerçekten. Anlamadığım eksik kalan hiç bir nokta kalmadı. Çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

 4. Serkan diyor

  Uzun zamandır aradığım uygulamayı buldum. Elinize sağlık teşekkür ederim.

 5. admin diyor

  Biz teşekkür ederiz. İşinize yaramasına sevindik.

 6. Büşra Nur diyor

  Elinize sağlık sayenizde reels videoları indirdim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.