TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

İnternet Hız Testi

0

Kullanmış olduğumuz internetin sık sık ne kadar hızlı olduğunu merak etmekteyiz. Hız testi genellikle mevcut bağlantılarınızın ne kadar hızlı olduğunu tarafınıza bildiren teste verilen isimdir. İnternet hız testi için uyguladığınız yöntem internet hız testi olarak adlandırılan yöntemdir.  İnternet hızında herhangi bir yavaşlama gözlemlediğiniz zaman genellikle internetin ne kadar hızlı olduğunu görmek için internet hız testi uygularsınız.

Bu hız testi aracılığı ile internetin ne kadar hızlı bir bağlantı sunmakta olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Tarayıcınıza bu yöntemi yazdığınız zaman birbirinden farklı sitelerde internet speed testi alternatifleri karşınıza çıkacaktır. Siteler aracılığı ile internet hız testinize başlayabilirsiniz. İnternet hız testini uygulamanızdaki en önemli nokta internet hizmeti sağlayan firmanızın size vaat ettiği internet hızıdır. İnternet bağlantınızın hızını kontrol ettiğiniz zaman her seferinde “e kadar” şeklinde bir ibare görebilirsiniz.

Söz konusu olan ibare internet hizmeti sağlayıcınız için hareket alanı sağlamaktadır. Yani internet hizmeti sağlayıcınız size 40 Mbps internet hızı vaat ediyorsa ve siz düzgün bir şekilde 38 Mbps hız alabiliyorsanız sağlayıcınızın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Fakat 20 Mbps bir hız ile karşı karşıya kalıyorsanız ödediğiniz paranın hiçbir zaman karşılığını alamıyorsunuz demektir. İnternet hız testi yaptığınız zaman test sonucunda ping, indirme hızı ve yükleme hızınızı rahatlıkla görebilirsiniz. İndirme ve yükleme hızlarını ölçmek, birçok internet hizmeti sağlayıcısı indirme ve yükleme hızları üzerinden taahhüt verdiği için oldukça önemli bir yere sahiptir.

İnternet hız testi için https://www.hiztesti.me adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.