TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

iPhone Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

0

iPhone telefon kullanıcıları, telefonlarında herhangi bir arıza yaşamaları durumunda iPhone garanti sorgulama nasıl yapıldığı hakkında merak duyarlar. Teknolojik ürünler için oldukça önemli olan garantilerin süreleri, cihazlara ve modellere göre değişiklik gösterebilir. Özellikle telefonlarında herhangi bir problemle karşı karşıya kalan iPhone kullanıcılar,  garanti sorgulamasının nasıl yapıldığını öğrenmek ister. Oldukça kolay bir yöntemi olan garanti sorgulaması, telefonların ayarlar ve hakkında kısmından gerçekleştirilir. Bu kısımda garanti süresi gibi, cihaz hakkında önemli olan bilgiler bulunmaktadır. Eğer sizde cihazınızın garanti süresini unutursanız bu yöntemi izleyerek garanti süreniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi İçin Yapılması Gerekenler

Garanti sorgulama işlemini telefonları üzerinden gerçekleştiremeyen kullanıcılar, Apple sitesinden de bu sorguyu gerçekleştirebilir. Ancak sitenin resmi Apple sitesi olması, alacağınız bilgilerin doğruluğu açısından dikkat edilmesi gereken bir etkendir. Sitede yer alan servis ve destek kapsamında, kontrol et başlıklı sayfaya ulaşmalı ardından bu kısma telefonunuzun seri numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde gerekli kısımları doldurduktan sonra telefonların garanti sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

 

Ancak eğer telefonunuzun seri numarasını bilmiyorsanız, sorgulama için öncelikle bu numarayı öğrenmeniz gerekir. iPhone markalı cihazınızın seri numarasını sorgulayabilmek adına telefonunuzda ayarlar menüsünü açmanız gerekmektedir. Ardından genel ve hakkında kısmına takip ederek, bu bölüm üzerinden telefonunuzun seri numarasına ulaşabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden, seri numarası ile sorgulayacağınız bilgiler, telefonunuzun garanti durumu hakkında kapsamlı bir analiz gerçekleştirir. Bu bölümde aynı zamanda telefonunuzun geçerli satın alınma tarihi, teknik destek süresi ve onarım servis kapsamı hakkında bilgiler de bulunmaktadır. iPhone garanti öğrenme bu yollar izlenerek gerçekleştirilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.