TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Macromusic Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0

Bu yazımızda müzik etkileşimi sağlayarak arkadaş bulma uygulamalarından macromusic hakkında bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte detaylar…

Macromusic isimli uygulama hali hazırda milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak tercih edilmekte olan bir müzik ve eşleşme aracıdır. 2020 yılında üniversite öğrencileri tarafından kurulmuş olan Türk yapımı bir uygulamadır.

Uygulamanın kuruluş amacı, şarkı dinlediğiniz zaman sizinle aynı şarkıyı dinleyen kişilerle tanışma imkanını sağlayabilmesidir. Yapı itibariyle Tinder uygulamasına benzediğini söyleyebileceğimiz macromusuic, 18 yaş ve üzerinde olan kullanıcılara yönelik olan bir tanışma uygulamasıdır.

Macromusic isimli mobil uygulamayı kullanırken aynı şarkıyı dinlediğiniz bir partner ile eşleşiyorsunuz ve hoşunuza giden kişiler ile taşınabiliyorsunuz.

Macromsuic uygulamasının öne çıkan bazı fonksiyonları da bulunuyor. Bunlara sizler için değinecek olursak; Spotify uygulamasıyla kolay bir şekilde bağlanmanızı ve sonrasında dilediğiniz herhangi bir şarkıyı açmanızı sağlıyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğimiz macromusic uygulaması, her uygulamada olduğu gibi bazı uygulama içi satın almalar da ortaya çıkarıyor. Uygulamanın ücretli versiyonunda cinsiyet seçebiliyor, konum ayarı yapabiliyorsunuz. Yani ücret ödediğiniz zaman uygulama içerisinde daha avantajlı olmuş oluyorsunuz.

Spotify’den veriler içeren uygulama, bu verileri veri tabanında tutup aynı müzikleri dinleyen kişileri filtreleyerek uygulamada kullanıcılara sunuyor. Uygulama bu yüzden güvenlik ve gizlilik konusunda bazı soru işaretlerinin oluşmasına neden olmaktadır. Uygulamayı kullanmadan önce kullanım şartlarını muhakkak incelemek ve irdelemek gerekiyor.

Macromusic uygulamasını kullanan pek çok kişi uygulamanın kullanımı bakımından bazı hayal kırıklıkları yaşayabiliyor. Çünkü başta bu uygulamanın çıkarılma amacı her ne kadar dikkat çekici olsada aslında uygulamanın geliştirilme amacına sadık kalamadığı biliniyor. Uygulama içerisinde kullanılan reklamlar ve bunun yanında sadece flörtleşme amacıyla kullanılması uygulamayı amacından saptırmışa benziyor. Sizin macromusic uygulamasına ilişkin görüşleriniz nelerdir? Hemen aşağıda yer alan yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.