TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Microsoft, Yeni Nesil Windows 10X’i Yakında Duyurabilir

0

Microsoft, bu ayın ilerleyen günlerinde düzenleyeceği bir etkinlikte yeni nesil Windows’u detaylandırmayı planlıyor. Yazılım devi, 24 Haziran’da bir Windows etkinliği için medyaya davet göndermeye başladı.

Microsoft yeni nesil Windows'u yakında açıklayacak

Windows etkinliğinde hem Microsoft CEO’su Satya Nadella hem de baş ürün sorumlusu Panos Panay sunum yapacak. Microsoft’un Windows etkinliğinin tarihi ise belli oldu. Etkinlik 24 Haziran 2021 tarihinde yapılacak.

Microsoft geçen ay, orijinal olarak çift ekranlı cihazlar için oluşturulmuş işletim sistemi olan Windows 10X’in artık gönderilmeyeceğini doğruladı. Şirket şimdi bunun yerine Windows 10X’in görsel öğelerini Windows 10’un ana sürümüne aktarıyor.

Yeni sistem simgeleri, Dosya Gezgini geliştirmeleri ve Windows 95 dönemi simgelerinin sonu ile birçok görsel çalışma şimdiden başladı. Microsoft ayrıca, birden çok monitörde uygulamaların yeniden düzenlenmesi sorununa yönelik düzeltmeler, Xbox Auto HDR özelliğinin eklenmesi ve Bluetooth ses desteğindeki iyileştirmelerle Windows’un temel temellerini iyileştirmeye odaklanıyor.

Nadella ayrıca Windows’un içindeki geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha iyi bir ekonominin kilidini açma sözü verdi, bu nedenle Windows’a gelen mağaza değişikliklerine daha yakından bakacağız. Microsoft, son aylarda Windows için yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor ve söylentiler, Microsoft’un mağazasını tüm uygulamalara ve rakip ödeme platformlarına açacağını öne sürüyor.

Windows 10X arayüzü

Yeni Windows İsmi Ne Olacak?

Öğrendiğimiz bilgilere göre Microsoft, yeni işletim sisteminin adını Windows 10X olarak belirledi. Bunun için henüz resmi bir açıklama yok fakat yakında açıklanacaktır.

Ayrıca, Operasyonun başlangıçta daha hafif ve basitleştirilmiş bir arayüz ve özelliklerle Surface Neo gibi yeni çift ekranlı cihazlarla birlikte gelmesi bekleniyor.

Son olarak, Microsoft, 1.000’den fazla PC oyununa otomatik olarak HDR desteği eklemeyi planlıyor. Yazılım üreticisi, Windows 10’da, tıpkı en son Xbox Series S ve X konsollarında olduğu gibi çalışan yeni bir Otomatik HDR özelliğini test ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.