TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Opera Tarayıcısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0

Bu içeriğimizde Opera isimli internet tarayıcısına değiniyor, hakkında bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz. İşte detaylar…

Opera internet tarayıcısı günümüzde yaygın olarak kullanılan platformlardan biridir. Opera’yı daha kullanışlı bir hale getiren çeşitli özellikler bulunmakta olup, VPN fonksiyonu ve reklam engelleme özelliği bunlar arasından en öne çıkanlardır.

Dahili VPN ve Reklam Engelleme Uzantısı

Opera tarayıcısında dahili reklam engelleme özelliği ve aynı zamanda VPN hizmeti bulunmaktadır ve bunların ikisi de ücretsizdir ve herhangi bir ücret olmaksızın yararlanılabilmektedir. Opera VPN hizmetini açabilmek için sol üst kısımdaki VPN yazısının üzerine bir kez tıklamak yeterli olmaktadır. Reklam gizleme özelliği ise sağ üst kısımda yer almakta ve reklam engelleme butonuna tıklayarak kullanılabilmektedir. Pek çok internet tarayıcısında bu iki özelliğin dahili olarak sunulmadığı göz önünde bulundurulduğunda Opera’nın sunmakta olduğu ayrıcalık dikkatleri çekmektedir.

Opera’daki diğer fonksiyonlar

Opera tarayıcısında bulunan snapshot özelliği ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ctrl + Shift + 5 kısayolu ile ekran görüntüsü elde edebilirsiniz. Platform üzerinde koyu mod özelliği de bulunmaktadır. Söz konusu özelliği kullanmak için Ayarlar bölümüne girip “ Karanlık temasını etkinleştir” butonunu bulup tıklayabilirsiniz.

Akıllı Metin Seçimi

Opera tarayıcısında akıllı metin seçimi özelliği bulunmaktadır. Mesela bir para birimi seçtiğiniz zaman yerel para birimine çevrilerek sonucu açılan pencerede çıkacaktır. Bitcoin, Ethereum gibi kripto paralarla dahi uyumluluk göstermekte olan akıllı metin seçimi özelliği Opera tarayıcısın cazip kılan özelliklerden bir diğeri olarak öne çıkmaktadır.

My Flow Fonksiyonu

Opera tarayıcısını hem telefonda hem de bilgisayarda kullanan kişiler için sunulan bir özellik olan My Flow aracı, içeriği Opera Touch ve masaüstü uygulamaları arasında sorunsuz olarak paylaşmaya imkan tanımakta olan bir özelliktir. My Flow’u kullanabilmek için bir Opera hesabına da gerek yoktur. Telefonunuzdan QR kodu taramak yeterli olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.