TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Parola Kullanmadan Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur?

0

Parola Kullanmadan Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur? Gizliliğimizi korumak adına sıkça başvurduğumuz şifreler dijital ortamlarda da sıkça karşımıza çıkıyor. Şifreler uzun bir süredir çevrimiçi hizmetlerde ve hesaplarda oturum açmak için kullandığımız yöntemlerden olmuştur, fakat hesaplarımızı korumanın en iyi yolu bu değildir. Bunun sebebi, kullanıcıların hatırlamayı kolaylaştırmak adına, tahmin edilmesi kolay şifreler kullanmaya ve diğer web siteleri ve hizmetler için kullandıkları şifreleri yeniden kullanmaya meyilli olmalarından kaynaklamaktadır.

Parola Kullanmadan Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Bu şifrenizin saldırıya uğraması/tahmin edilmesi durumunda, bilgisayar korsanının bu şifreyi kullanabileceği ve diğer tüm çevrimiçi hesaplarınızda veya en azından bazılarında oturum açabileceği anlamına geliyor yani bütün bilgilerinizi n tehlikeye düşmesi. Bu nedenle Microsoft, parolasız bir geleceğin kesinlikle kartlarda olduğuna inanıyor.

Parola Kullanmadan Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Microsoft Hesabınızı Parolasız Hale Getirin

  1. Henüz yapmadıysanız Microsoft‘unuzu oluşturun
  2. Telefonunuza Microsoft Authenticator uygulamasını indirin
  3. Uygulamayı başlatın ve mevcut Microsoft hesabınıza bağlayın hesabınıza dokunun
  4. Güvenlik Bilgilerini Güncelle”ye dokunun
  5. Ek Güvenlik” altında, “Şifresiz Hesap” için “”a dokunun.
  6. Kurulum işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin

Peki bu sizin için ne anlama geliyor? Bu, Microsoft hesabınızda oturum açtığınızda parolanızı girmek yerine Microsoft Authenticator uygulamasını kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Alternatif olarak, kimliğinizi doğrulamanın bir yolu olarak Windows Hello, bir güvenlik anahtarı veya telefonunuza veya e-postanıza gönderilen doğrulama kodlarını da kullanabilirsiniz.

SMS/e-posta kodlarının kullanıldığı bazı durumlarda, şifre girmekten biraz daha yavaş görünebilir, ancak bu kodlar başka biri e-postanıza veya telefonunuza erişmedikçe bu kodlar tahmin edilemediğinden veya çalınmadığından daha güvenli olabilir.

Sizlere bu yazımızda “Parola Kullanmadan Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur?” başlıklı haberimizin detaylarını verdik. Daha fazla içeriğe ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.