TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Quantum Board Nedir?

0

pubg mobil uc kodu

Quantum Board ile bitki arasındaki mesafe bitkilerin sağlıklı bir şekilde yetişme göstermeleri için çok büyük önem taşıyor. Lambanın etkili olması için bitki ile arasındaki mesafeye özen gösterilmelidir. Doğru şekilde ayarlanan mesafe bitkiye ışığın en iyi şekilde etki etmesine yardımcı olacaktır.

Quantum Board Nedir?

Quantum Board lambalar geleneksel ışık kaynaklarına kıyasla oldukça avantajlı lamba çeşitleridir. Özellikle bitkilerin yetişmek için ihtiyaç duydukları ışıkların güneşe en yakın şekilde alınmasına yardımcı olurlar. Geleneksel lambalara göre boyutları çok daha küçük haldedir, daha az enerjiye de gereksinim duyarlar. Belirli dalga boyunda ışık vererek bitkilerin gelişimleri için gerekli olan ışığı en iyi şekilde almasın fırsat tanırlar. Gün ışığına lambalar arasında en yakın şekilde ışık vermeleri sayesinde bitki yetiştiriciliği için oldukça değerli lambalar olarak öne çıkarlar. Çevreci tasarımları ve düşük enerji tüketimleri sayesinde de CO2 miktarının da azalmasına yardım ederler.

Sponsor

Quantum Board kullanımın doğru ve verimli sonuçları verebilmesi için ise bitki ile yerleştirme mesafesine dikkat edilmesi gerekiyor. Doğru şekilde yerleştirilmeyen lamba beklenen etkiyi yaratmayacaktır.

Çeşitli Aşamalarda Lambanın Konumlandırılması

Quantum Board ile bitki arasındaki mesafe belirlemek için çeşitli evrelere göre değişiklik gerekebilecektir. Bitkinin fide halinde olması halinde ışık mesafesi uzak olmalıdır. Yaygın bilinen kanının aksine hızlı büyümesi için ışık yaklaştırma yapılmamalıdır. Uzak mesafede kalacak olan lamba fidenin daha sağlıklı gelişmesine yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.