TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

SEO Danışmanlarının Görevleri

0

Yeni yazımızda SEO danışmanlığının ne olduğuna, SEO danışmanlarının temel görevlerine dair bilgilere yer veriyoruz.

SEO hakkında faaliyetlerde ilk hedef arama motoru sonuçlarında daha iyi bir sıra elde edebilmektir. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru Google olduğundan SEO danışmanları en fazla Google üzerinde çalışmalar yapmaya eğilimlidirler. Yine de bir SEO danışmanının gerçek görevi internet sitesinin kitlesini, ziyaretçi sayısını artırmaktır ve bu noktada arama metotlarının yanı sıra sosyal medya v.b. unsurların da büyük önemi bulunmaktadır.

Bir SEO danışmanı, internet sitenizi optimize etmeniz konusunda size yardımcı olma görevine sahiptir. SEO danışmanlarının internet sitenizi daha iyi bir hale getirmeniz sürecinde yaptığı rehberlik süreci, deneyimli ve profesyonel kişiler olmaları halinde etkili olacaktır. Bir internet sitesi için yapılan kaliteli SEO çalışmaları o internet sitesinin ziyaretçi sayısını ve site trafiğini artıracak olup, bunun yanı sıra SEO skorunun da yükselmesini sağlayacak ve dolayısıyla sitenin alabileceği değeri artıracaktır.

SEO danışmanı, bir internet sitesini kurma aşamasında olduğunuzda sitenin ismi, alan adı, tasarım paketi, site gereksinimleri ve hosting şirketi hususunda önerilerde bulunmaktadır. Öte yandan zaten aktif bir internet siteniz var ise o halde SEO danışmanının temel görevleri; İçeriklerin, kelime seçiminin, bağlantılarının nasıl oluşturulacağı ve bunun yanı sıra internet sitesinin öne çıkabilmesi için uygulanması gereken adımlar yönünde olacaktır. Genelde bir site projesine başlamadan önce SEO danışmanı ile anlaşma yapmak daha isabetli ve faydalı olacaktır. SEO danışmanlarının temel donanımları arasında off page seo, teknik seo ve on-page seo konularında yeterli bilgi ve tecrübenin bulunması da oldukça önem arz etmektedir.

Rakip siteleri analiz etmek de SEO danışmanları için oldukça önemli bir husustur. Rakiplerin nerede olduklarını bilmek onların önüne geçebilmek açısından önemlidir. Bunun yanında anahtar kelime analizlerini yapması ve söz konusu anahtar kelimeler hususunda stratejiler üretmesi gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.