TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Snapchat’i Daha Etkili Kullanmak İçin İpuçları

0

Sosyal medya alanında popüler uygulamalardan olan Snapchat’e daha hakim olabilmek, uygulamayı daha etkili kullanabilmek adına dikkat etmeniz gereken ipuçlarına yer veriyoruz.

Daha çok gençlerin yaygın olarak kullandığı Snapchat platformu, günümüzde Instagram gibi sosyal medya devlerinde yer alan hikayeler v.b. pek çok özelliği zaten içerisinde uzun bir zamandır barındıran, bu bağlamda pek çok hususta fikir mucidi olarak bilinmektedir.

Snapchat uygulamasını daha etkin bir şekilde kullanabilmek adına dikkat edilmesi gereken unsurlar:

Snapchat uygulamasına kısa sürede kaydolabiliyor ve ardından hesabınızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Hesap oluştururken şifre, mail adresi, doğum tarihi yazıyorsunuz ve ardından kullanıcı adı da belirliyorsunuz.

Snapchat platformunda çeşitli fotoğraflar ve videoları yayınlamadan önce telefonunuza kaydetme imkanınız bulunmakta olup, uygulamanın içerisinden kamera bölümünden fotoğraf veya video çektikten sonra aşağı yönü göstermekte olan ok işaretine dokunmalısınız. Bu sayede çekmiş olduğunuz medya dosyası galerinize kaydedilmiş olacaktır.

Gruplar

Snapchat üzerinde birden fazla arkadaşınızla aynı anda iletişim kurabiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için Snapchat Arkadaşlar bölümüne giriniz ve oradan yeni bir sohbet başlatınız. Ardından yeni sohbet penceresine dilediğiniz kadar arkadaş eklemeniz mümkün olacaktır.

Mesaj zamanı sınırı

Snapchat üzerinde bir mesaj gönderdiğiniz zaman o kişinin paylaştığınız medya dosyasını hangi süre zarfında görebileceğini kendiniz seçebilmektesiniz. Bu hususta çekimi yaptıktan sonra alt kısımda çıkan kronometre butonuna dokunabilirsiniz. Ardından görüntünün 1 – 10 saniyeliğine görünmesini yaralayabilmektesiniz. Bunun yanı sıra videonuzun veya fotoğrafınızın üzerine dahil edebileceğiniz yazı ile de gönderme ilkanınız vardır.

Filtreler

Snapchat üzerinde filtreler en beğenilen özelliklerdir. Bir kamera tarafından çekilenden fazlasını paylaşabilmek adına filtrelerden faydalanmak mümkün olmaktadır. İki parmağınızı aynı anda ekranın üzerine tutarak paylaşıp iki filtre dahil etme imkanınız vardır. Bunun yanı sıra bir video veya fotoğraf çekmenizin öncesinde çekim alanının alt kısmında ön izlemesini görebileceğiniz hareketli filtreleri sola veya sağa kaydırabilir, filtreli bir biçimde fotoğraf veya video çekiminde bulunabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.