TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Telegram Grupları Bulma Yöntemleri

0

Telegram Gruplarını nasıl bulurum? Whatsapp 8 Şubat 2021 tarihinde başlatacağı yeni gizlilik özelliklerini duyurduktan sonra insanlar Telegram uygulamasını telefonlarına yüklemeye başladılar. Telegram uygulaması da Whatsapp gibi kişiler ve gruplar arasında insanların birbirleriyle internet bağlantısı ile anlık mesajlaşmalarını, video, ses kaydı, belge göndermelerini, fotoğraf paylaşmalarını sağlayan sosyal bir araç. Telegram’ı Whatsapp’tan ayıran en büyük özelliklerden birisi de verilerinizi 3.kişilerle veya yazılımlarla paylaşmama garantisini veriyor olmasıdır.

Son yayınlanan Whatsapp gizlilik politikası Telegram’ın ekmeğine fazlasıyla yağ sürmüş görünüyor. Telegram’da bu konuda çok şanslı zira kendi reklamını bile bu kadar etkin yapamazdı. Geçtiğimiz günlerde neredeyse tüm dünya ülkelerinde trendlerde sürekli telegram konuşuluyordu. Şirketten bu büyümeyle ile ilgili henüz bir açıklama yok ancak kısa süre içerisinde Telegram yükleyen kullanıcı sayısıyla ilgili bir açıklamayı da yapacaktır.

Telegram Gruplarına Nasıl Erişebilirim?

Telegram grupları Whatsapp gruplarından daha etkin olmasıyla da biliniyor. A’dan Z’ye her şeyi bulabileceğiniz telegram gruplarından hemen bir tanesine üye olun ve diğer gruplardan farkını sizde görün. İçerisinde yüzlerce hatta binlerce grup olan bu platformla eğitim, mizah, haber, film, dizi gibi telegram gruplarına sadece bir tıkla katılabilir ve istediğiniz alanlarda hızlıca bilgi edinebilirsiniz. Doğrusunu söylemek gerekirse çok yararlı ve faydalı gruplar var. Zaten Telegram’ı öne çıkaran özelliklerinden birisi de kullanıcılara faydalı bilgiler sunuyor olmasıdır.

Telegram gruplarınının en önemli özelliği ise telefon numaranızı gizleyebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Whatsapp’ta henüz böyle bir özellik yok. Telegram ile kendi numaranızı gizleyebilir ve girdiğiniz gruplardan sizleri rahatsız etmek isteyen kişilerin hedefini boşa çıkarabilirsiniz. Yaptığınız ve üye olduğunuz her şeyi başkalarının da bilmesine gerek yok değil mi?

Telegram gruplarınız sadece eğitim, hobi, mizah gibi alanlar dışında ticari konularda da fazlasıyla etkin olarak kullanıyor. Son yıllarda Borsa ve yatırım alanında herkesin bir ilgisi ortaya çıkmış durumda. Eğer sizde paranızı sağlama almak, yatırımlarınızı doğru hedeflere aktarmak istiyorsanız, güncel anlık bilgi ve tüyolar veren Telegram borsa gruplarına da üye olabilirsiniz. Borsa gruplarının güvenilir olup olmadığını da bir süre gözlemleyerek inceleyebilirsiniz. Telegram Borsa gruplarına girdiniz ve tüyoları ve paylaşılan bilgileri beğendiyseniz uzun soluklu takiplerle yüksek miktarlar kazanabilirsiniz. Eğer borsa konusunda veya yatırım konularında uzman olduğunuzu düşünüyorsanız, telegram gruplarında paylaşımlarınızı yapın ve sizle ilgilenen kitleyi harekete geçirin. Bir nevi kendi reklamınızı yaptığınız bu grupta artık insanlar için bir yatırım danışmanı olabilirsiniz.

Daha öncede bahsettiğimiz üzere Telegram’ın kişilerin telefon numarasını gizleyebilme özelliği sayesinde sohbet gruplarına da katılabilirsiniz. Telegram sohbet grupları amacı sadece sohbet olanlarında uğrak yeri. Çünkü telefon numarası vb. bilgilerinizi diğer kişilerle paylaşmadığınız için sohbetleriniz sadece sohbet grupları içerisinde kalıyor. Tüm dünyanın etkilendiği Covid-19 pandemisi nedeniyle evlerimize kapalı kaldık ve insanlarla iletişime geçmeyi unuttuk. Birbirinden eğlenceli telegram sohbet gruplarına da katılarak yalnızlığımızı biraz olsun azaltabilir ve insanlarla eskiden iyi olan sohbetlerimize hızlı bir dönüş yapabiliriz. Telegram dipsiz bir derya asıl olan sizin neye ihtiyacınız olduğu bu nedenle kendinize bir şans verin ve uygulamayı Android veya iOS işletim sistemli telefonlarınıza bir an önce indirin.

Unutmadan kısa bir not: Telegram gruplarından banlanırsanız veya gruptan uzaklaştırılırsanız hiç üzülmeyin. Çünkü sizlere müthiş önerilerim var. Buradaki adımları takip ederek telegram’da engellendiğiniz veya banlandığınız gruplara tekrardan girebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Gruplarda kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri sizlerde yapmayın. Unutmayın Saygılı olursanız sizde saygı görürsünüz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.