TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Valorant Sistem Gereksinimleri – 2021

0

Valorant sistem gereksinimleri çok düşük seviyelerdeki bilgisayarların bile oynatabileceği gereksinimlerden meydana geliyor. İlk olarak 2019 Ekim ayında Project A adıyla duyurulmuştu. Daha sonra 2020 yılının yaz aylarında kapalı beta olarak tam anlamıyla sevenleriyle buluştu.

Riot Games’in yeni FPS oyunu Valorant bugün hala çalışan hemen hemen her bilgisayarda kolayca çalışabilir. Sanırım League of Legends geliştiricileri Riot’un yeni karakter tabanlı taktiksel nişancı oyununu çalıştırabilecek sistemleri minimum sarfiyatla yapılmış gibi.

Riot Games’in açıklamasına göre, “ Valorant , oynaması ücretsiz bir oyundur ve çok çeşitli bilgisayar donanımlarında performans gösterecek şekilde optimize edilerek küresel bir kitlenin rekabet etmesine olanak tanır” diyor. “Oyunun sınıfının en iyisi oyun sunucusu kalitesi, küresel altyapısı ve tescilli anti-hile teknolojisi ile kendini gösteren Riot Games, taktik nişancı türünün temel ilkelerini korumaya ve oyun deneyiminin rekabetçi bütünlüğünü sürdürmeye kararlıdır.”

Valorant Minimum Bilgisayar Özellikleri

Valorant Minimum İşlemci

Valorant’ın minimum PC özellikleri o kadar düşük ki, makineniz onu çalıştıracak kadar güçlü olmasaydı, bu web sayfasını yüklerken bile zorlanacağınızı düşünüyorum. Referans verdiği Intel i3 370M, on yıl öncesine ait eski bir dizüstü bilgisayar işlemcisidir. ON YIL ÖNCE. Pratik olarak bir fosildir. Ayrıca, diğer minimum özelliklere uyacak grafik silikonuna sahip değildir, bu nedenle bir i3 370M dizüstü bilgisayarınız olsaydı, muhtemelen Valorant’ı çalıştırmayacaktı, ancak son yedi yıldaki bir i3 dizüstü bilgisayarla rahatça Valorant’ı oynayabileceksiniz.

Valorant Minimum Ekran Kartı

30 fps için Valorant minimum özellikli GPU, Intel HD 3000 Ekran kartı olarak belirtilmiştir; Bu, 2011’den itibaren Sandy Bridge CPU’larının GPU bileşenidir. Ancak HD 3000 GPU’ya sahip olanlar yalnızca en iyi Sandy Bridge yongalarıydı, ancak 2013’ten itibaren herhangi bir mobil işlemci aynı performanstadır diye düşünüyorum.

Valorant Minimum Ram Miktarı

Valorant FPS oyunu için işlemci ve ekran kartı dışında 4 GB RAM miktarı sizi kurtaracaktır.

Valorant İşletim Sistemi 32 Bit mi, 64 Bit mi?

Valorant oyununda Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 64 bit bir işletim sisteminiz olması gerekiyor.

Valorant Kaç GB?

Valorant kaç GB diye soranlar için oyunumuz ilk etapta 9 GB boş alan istiyor. Ancak biz her ihtimale karşı güncelleştirmeleri doğru düzgün yönetebilmek adına en az 20 GB alan ayırmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Valorant Önerilen Bilgisayar Özellikleri

Valorant Önerilen İşlemci

Valorant’ta 60 fps’ye ulaşmak istiyorsanız, o zaman bir masaüstü i3 işlemcisine sahip olmanız gerekecek. Yaklaşık altı yıl öncesinden. Önerilen Intel Core i3 4150, 3.5GHz saat hızına sahip çift çekirdekli, dört iş parçacıklı bir CPU’dur. Temelde bununla eşleşebilecek herhangi bir işlemci ve daha yüksek işlemciler Valorant’ı resmen havaya uçuracak.

Valorant Önerilen Ekran Kartı

Valorant oyunu için önerilen ekran kartı, yaklaşık altı yıl önceki bir GPU olan Nvidia GT 730 ekran kartı olarak dikkatleri çekiyor. Bu ekran kartını bulmanız çok zor ise size tavsiyem GT 1030 gibi yeni nesil düşük özellikler gösteren bir ekran kartı edinmeniz.  AMD eşdeğeri ise RX 550 olacaktır ve bu aslında daha iyi performans gösterecektir.

Valorant Üst Düzey PC Özellikleri

Valorant Üst Düzey İşlemci

Valorat ta 144 Fps ile oynamak istiyorsanız, Valorant’ın üst düzey sistem gereksinimleri için Intel Core i5 türünden dört çekirdekli, dört iş parçacıklı bir CPU’ya ihtiyacınız olacak. Modern i3’lerin artık daha yüksek saat hızlarına sahip dört çekirdekli yongalar olduğu düşünüldüğünde, bu işlemci bile halen düşük bir seviye.

Valorant Üst Düzey Ekran Kartı

Riot, Valorant’ın üst düzey PC özellikleri için başvurulacak kart olarak Nvidia GTX 1050 Ti’yi önerir. Eğer bir NVIDIA aşığı iseniz GTX 1650 kullanmanızı tavsiye ederim, ancak AMD kısmında da AMD RX 570 daha hızlı olacaktır.

Kısaca Valorant sistem gereksinimlerinden bahsetmek gerekirse, neredeyse şu an da kullandığımız akıllı telefonlarda bile çalışabilecek bir düzeye sahip, Riot Games genellikle oyunlarda minimum sistem gereksinimi yolunu izliyor. Bu sebeple internet kafelerden, eski laptoplara ve eski masaüstü bilgisayarlarına kadar çoğu bilgisayarda Valorant’ı kolayca çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayarım Valorant’ı çalıştırabilir mi?

Sahte bir büyüye sahip Fps oyunu Valorant’ta taktiksel savaşı en iyi şekilde deneyimleyin. Yoğun 5v5 savaşlarda gidişatı değiştirebilecek önemli yeteneklere sahip 9 benzersiz teknik farklı karakterden biri olarak rol yapın. Bir CS-GO klonu/Overwatch soygunu olarak lanse edilmesine rağmen, Valorant, işaretle ve tıkla reflekslerinden ziyade oyuncu zekasına ve eleştirel düşünceye dayanan akıllı dövüş ile kendini farklılaştırıyor. Henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen, Valorent’in oynaması ücretsiz Beta’sı, oyuncular tarafından 2020 yazında resmi olarak yayınlanmasını beklemek yerine, popüler olarak beğenilen oyuna anında erişmelerini sağlar.

Valorant’ın oynaması ücretsiz olmasına rağmen, oyunun popülaritesi, bilgisayarınızda hala grafiksel bir ücret ödemesini sağlar. Zararlı hatalar veya bilgisayar çökmeleri olmadan Intel HD Graphics-3000 GPU’nun minimum gereksinimlerini karşılar. Ayrıca, Intel i3-370M CPU’nun minimum gereksinimini karşıladığınızda oyunda bazı takım savaşlarında oyununuz donabilir. Ancak Valorant ile en iyi şekilde yararlanmak isteyenler Geforce GTX1050 ti GPU’nun önerilen gereksinimlerini karşılamalıdır. Taktik savaşınızı kusursuz bilgisayar performansıyla tamamlamak için, savaş alanına hükmetmek için Core i5-4460 CPU’nun gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Valorant’ta yeni nesil FPS taktik nişancı oyunlarını deneyimleyin.

Daha fazla oku: Dünya Valorant’ın En iyisi Sentinels!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.