TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Nasıl Yapılır?

0

Varsayılan tarayıcı değiştirme ayarları pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Yeni bir bilgisayar satın aldıysanız veya bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemi yüklediyseniz, varsayılan tarayıcınız Microsoft Edge’dir. Çoğu kullanıcı çeşitli sebeplerle Edge yerine Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi başka bir web tarayıcısı indirip kurmak istiyor.

Windows işletim sisteminin kurulu olduğu bilgisayarlarda varsayılan İnternet tarayıcısını değiştirebilirsiniz. Bu işlem son derece hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bu, istediğiniz herhangi bir tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Varsayılan Tarayıcı Değiştirme Aşamaları

Varsayılan tarayıcı ayarları kısa süreler içerisinde gerçekleşebiliyor demiştik. Bilgisayarınıza Opera, Chrome veya başka bir İnternet tarayıcısı kurduktan sonra yapılacak ilk şey, kurulu bir tarayıcıyı varsayılan olarak ayarlamaktır. Bu aşamada öncelikle ayarları açmalısınız. Ayarlar penceresini açtığınızda farklı kategoriler göreceksiniz. Kategorilerden Uygulamalar kategorisini seçmelisiniz. Açılan kategorinin sol tarafında bulunan Varsayılan Uygulamalar sekmesine bakın. Varsayılan Uygulamalar sekmesi, bilgisayarınızda; web tarayıcıları, e-posta, müzik çalarlar, fotoğraf görüntüleyiciler ve video oynatıcılar gibi eylemleri ayarlayabilmenize olanak tanır. Tarayıcı değiştirmek için ilgili yere tıklayın. Bunu yapmak bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede, yüklü olan İnternet tarayıcılarını sıralı bir şekilde göreceksiniz. Listeden varsayılan olarak ayarlanacak olan web tarayıcısını seçin. Bu durumda, bağlantıya tıklamak belirtilen tarayıcıyı açacaktır. Tüm bu aşamalar sonunda artık tarayıcınız dilediğiniz web tarayıcısı olacak ve tekrar değiştirilebilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.