TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

WhatsApp Gelen Fotoğrafların Galeride Gözükmemesi Sorunu Çözüm Rehberi

0

Bu yazımızda WhatsApp platformunda gelen fotoğrafların galeride gözükmemesi problemine ilişkin olarak çözüm rehberine değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

En çok kullanılan mesajlaşma yazılımı olan WhatsApp’da gelen fotoğrafların galeride gözükmemesi sorunu kullanıcılar için can sıkıcı olan problemlerden biridir. Pek çok kullanıcı özellikle bir dönem mesajlaşma uygulamasından gelen görsellerin galeride görünmediğinden şikayet etmişti. Sorunun çözümü noktasında uygulanabilecek olan bazı yöntemler bulunuyor.

WhatsApp Gelen Fotoğrafların Galeride Gözükmemesi Sorunu Çözümü:

İlk olarak WhatsApp uygulamasını çalıştırınız ve ardından sağ üst köşede bulunmakta olan üç noktaya dokununuz. Sonrasında açılan pencereden Ayarlar seçeneğini açınız ve Sohbetler kısmına giriniz. Sonrasında Sohbet Ayarları kısmında yer almakta olan Medya Görünürlüğü kısmını pasif halden aktif hale getiriniz. Böylece sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.
Medya görünürlüğünün pasif hale getirilmesi bazen kullanıcılar tarafından bilerek kullanılan bir özelliktir. Mesela çok fazla fotoğraf geliyor ise ve galeriye indirmek istemiyor iseniz medya görünürlüğünü kapatabilirsiniz. Böylece depolama alanınızın boş yere işgal edilmesini de engellemiş olursunuz.

Aynı işlemleri iPhone telefonunda uygulayabilmek için WhatsApp uygulamasını açınız ve ardından uygulama ayarlarına gidiniz. Sohbetler seçeneğine dokunup sonrasında Film Rulosuna Kaydet seçeneğini etkin hale getirerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda sisteminizde microSD kart hatası veya depolama alanında fraklı bir sorun olması nedeniyle de galeride yer alan WhatsApp fotoğrafları gözükmez. Bu en tehlikeli durumdur çünkü donanımsal bir arıza söz konusudur. Mesela fotoğraflar microSD karta kaydediliyorsa ve harici hafıza kartında bozulma meydana geldiyse bu yüzden fotoğraflar galeride gözükemez hale gelecektir ve dolayısıyla kullanıcı önemli problemler ile karşı karşıya kalmış olacaktır. Bu gibi durumlarda mutlaka hafıza kartının kurtarılması yoluna gidilmesi gerekmektedir. Bunun için ilk olarak microSD kartınızın telefondan çıkarıp bilgisayara adaptör yardımıyla yerleştiriniz ve dosya aktarımı mümkün halde ise katarımı yapınız. Aksi taktirde profesyonel bir teknik destek almanız gerekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.