TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Windows 10 Parola Koyma ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

0

pubg mobil uc kodu

Windows 10 parola koyma işlemleri oldukça basittir. Ayarlar kısmından şifrelerinizi belirleyebilirsiniz. Bilgisayar ilk açıldığında masaüstüne yönlendirme yapabilmek için kullanıcılardan parola ister. Bu parola açılmadan giriş yapılmasına izin vermez. Birkaç adım ile sizler de kişisel bilgisayarlarınıza parola koyabilirsiniz.

Aynı şekilde mevcut parolayı kaldırmak istiyorsanız birkaç adımla birlikte parolanızı kaldırabilirsiniz. Böylelikle bilgisayarınızı açtığınızda ya da kilitlediğinizde karşınıza kilit ekranı gelmeden doğrudan masaüstüne yönlendirileceksiniz. Ayalar kısmında hem parola ekleme işlemlerini hem de kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Başlat kısmına “parolanızı değiştirin” aratmaları yaptığınızda da doğrudan değiştirme ekranına geçiş yapabilirsiniz. Burada hem değiştirme hem de kaldırma işlemleri gerçekleştirilebilir.

Sponsor

Windows 10 Parola Kaldırma İşlemleri

Windows 10 parola kaldırma işlemleri için hesaplar sekmesine tıklayarak ayarlar kısmına gelin. Oturum açma seçenekleri içerisinden parola sekmesine tıklayın. Ardından karşınıza değiştir seçeneği gelecektir. Değiştir seçeneğine tıklandığında kimlik doğrulaması isteyebilmektedir. Bu noktada parolanızı girerek, doğrulamayı tamamlamanız gerekmektedir. Doğrulama tamamlandıktan sonra bu sekmeler üzerinden parolayı kaldırabileceğiniz gibi değiştirebilirsiniz de. Yeni parolanızı girip, tekrar girip tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Windows 10 parolayı unuttuğunuzda ve hatırlatma sorularının yanıtlarını anımsamadığınızda maalesef sistemi açmanız mümkün değildir. Bazı bilgisayarlarda BIOS pilini çıkarıp takmak sistemin sıfırlanmasını sağlayabilir ve bu şekilde cihaza erişim sağlayabilirsiniz. Ancak özellikle günümüz anakartları için bu sistem işe yaramadığından eğer kendi bilgisayarınızın şifresini hatırlamıyorsanız format atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.