TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

YouTube Videoları Nasıl Reklamsız İzlenir?

0

YouTube platformunu kullanan pek çok kişi video izlediği sırada reklam çıkmasından şikayetçi. Peki bu durumun önüne geçmenin yolu var mı? Yazımızda detaylarıyla değindik.

Video izlemek isteyenlerin en fazla tercih ettiği platform olan YouTube, dünya üzerinde en fazla vakit geçirilen internet sitesi olarak kabul edilmektedir. YouTube platformunda ücretli ve ücretsiz olarak iki abonelik sistemi bulunmakta olup, ücretsiz olarak videoları izlemek için hesap oluşturmayabilirsiniz ancak videoları beğenmek ve listenize eklemek için ücretsiz hesap oluşturmanız yani sonuçta abone olmanız gerekmektedir. Öte yandan ücretli videoları izlemek için de YouTube Premium abonesi olmanız gerekiyor. Aksi taktirde reklamlar çıkmaya devam ediyor. Ancak YouTube videolarının reklamsız olmasını sağlayan bir başka popüler yöntem de bulunuyor.

Adblock eklentisi

YouTube platformunu kullandığınız internet tarayıcınızda veya akıllı telefonunuzda Adblock’u kullanırsanız YouTube üzerindeki videolarda reklam görmüyorsunuz. Dolayısıyla YouTube deneyimini reklamsız olarak yaşayabiliyorsunuz. Adblock’un şu an reklam engelleme servisleri konusundaki en popüler hizmet olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Alternatifler;

Eğer Adblock eklentisi hoşunuza gitmediyse o halde alternatif yöntemleri de kullanabilirsiniz. Bunun için Opera internet tarayıcısını kullanabilirsiniz. Opera tarayıcısında dahili reklam engelleme özelliği vardır. Söz konusu özellik sayesinde ekstra bir eklentiye ihtiyaç duymadan reklamları engelleyebilir ve hem internet sitelerinde hem de YouTube platformunda reklamların gözükmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem de Kiwi Browser kullanmak olup, Kiwi Browser uygulamasını mobil cihazınız için Play Store üzerinden indirip kurabilir ve reklamsız olarak deneyim yaşayabilirsiniz. Öte yandan arayüz konusunda bir hayli başarılı olan LibreTube yazılımını da kullanabilir, söz konusu yazılım sayesinde YouTube platformundaki videoları reklamsız olarak izleyebilirsiniz. Özellikle YouTube üzerinde çok zaman geçiren kişiler için ideal olan uygulama, sahip olduğu tema sayesinde de kullanıcıların gözünü yormayacak tarzda bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.