TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası Çözüm Rehberi

0

Bu yazımızda “Yüklü ses çıkış aygıtı yok” şeklindeki hatanın çözümü noktasında uygulanabilecek olan yöntemlere değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Bilgisayarınızda “Yüklü ses çıkış aygıtı yok” hatası çıktığı taktirde herhangi bir ses gelmez ve bilinen bir donanım problemi de bulunmuyor ise sorunu yazılımsal olarak uygulanabilecek olan bazı yöntemler ile çözmek mümkün olmaktadır.

Yüklü ses çıkış aygıtının olmaması hatasının çıkmasının en temel nedenlerinden birisi sürücü kaynaklı bir problem oluşmasıdır. Eğer böyle bir sorun var ise güncellemeleri uygulamak, ses sürücülerini doğru bir şekilde gerçekleştirmek önem arz etmektedir.

Güncelleme Adımları:

Windows Update aracılığıyla ses aygıtınızın güncellemesini uygulayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak cihazınızın Başlat seçeneğine geliniz ve Ayarlar simgesine tıklayarak Güncelleştirme ve Güvenlik butonuna giriniz. Ardından sol kısımda yer almakta olan Windows Update seçeneğine tıklayınız ve Güncelleştirmeleri Denetle butonuna giriniz. Eğer sistem yeni bir güncelleme bulursa yükleyiniz. Ardından güncellemenin uygulanması için bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman sorununuz da çözülmüş olacaktır.

Aygıt Yöneticisi ile güncelleme adımları:

İlk olarak Windows arama kutucuğuna Aygıt Yöneticisi yazınız. Ardından “Ses, video oyun denetleyici” kısmına gelip ses kartınızın üzerine sağ tık yapıp sürücüyü güncelleştir seçeneğine giriniz. Açılan pencerede “Sürücüleri otomatik olarak ara” seçeneğine giriniz. Böylece ses sürücünüz güncellenmiş olacaktır.

Eğer probleminiz hala giderilmediyse ses sürücülerini silip tekrar yükleme yoluna gidebilirsiniz. Bunun için arama kutucuğuna Aygıt Yöneticisi yazıp Aygıt Yöneticisi programını çalıştırdıktan sonra “Ses, video oyun denetleyici” kısmına geçiniz ve ses aygıtınıza sağ tık yaparak Cihazı Kaldır komutuna tıklayınız. Ardından sisteminizi yeniden başlatınız. Sonrasında sesin doğru bir şekilde çıkabilmesi için Windows Update üzerinden veya ses sürücünüzü manuel olarak indirerek yükleme işlemini uygulayınız. Bu sayede ses probleminiz çözülecek olup, eğer takıldığınız bir yer var ise hemen aşağıdaki yorum bölümünden konuyla ilgili olarak talepleriniz iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.