TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Adres Kodu Nasıl Sorgulanır?

0

Yazımızda adres kodunun nasıl sorgulanacağına, internet üzerinden adres kodu sorgulama işleminin nasıl yapılabileceğine dair bilgilere yer veriyoruz. İşte adres kodu sorgulamaya dair tüm detaylar…

İnternet üzerinden artık hemen hemen tüm işleri kolay bir şekilde halletmek mümkün olmaktadır. Adres kodunun sorgulanması da bunlardan biridir.

İnternetten alışverişinin günümüz insanlığında son derece yaygın bir hale geldiği bilinmektedir. Hatta pek çok kişi sadece internet üzerinden satış yaparak geçimini sürdürmektedir. İnternetten bir ürün satın alındığı zaman çok sayıda kargo şirketinden biri tarafından size hizmet sağlanmış oluyor ve satıcıyla anlaşmalı olduğunuz kargo firmalarıyla ilgili ürünleriniz de ücretsiz veyahut ücretli olarak gelmekte. Kargoların sizin adresinizi bulabilmesi için adres kodunuz ise önem arz etmekte olan bir durum. Her ne kadar kullanıcı olarak siz adres kodunu manasız bulabiliyor olsanızda kargo kodunun önem arz ettiğini belirtmek gerekiyor. Peki kargo kodunuzu tespit edebilmek adına hangi unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir? Bunun için uygulamanız gereken birkaç basit özel adım bulunuyor.

Adres kodu sorgulaması nasıl yapılır?

İlk olarak akıllı telefonunuza Adres Kodu uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Söz konusu uygulamanın geliştiricisi LIDDL App olup, isterseniz NVI mobil de kullanabilirsiniz veya uygulama indirmek istemiyor iseniz adres kodu sorgulama internet sitesini açarak da yapabilirsiniz. İnternet sitesini veya uygulamayı açmanızın ardından yapmanız gereken tek şey Adres Kodunu Öğren butonuna tıklamak ve ardından adres bilginiz için çıkan seçenekler arasından mahalle, cadde, bina numarası v.b. bilgileri seçmektir. Sonrasında açılan ekranda bina no bilginizi girmeniz gerekmekte olup, seçiminizin ardından da son olarak iç kapı numarası bilgisini girmeniz gerekiyor. Adres kodunu kullanabilmek için yararlandığınız Adres Kodu internet sitesi veya uygulamasının ücretsiz olarak kullanılabildiğini de belirtelim.

İç kapı bilgisini de girmenizin ardından adres kodu bilgisi karşınıza çıkacaktır. Adres kodunun özellikle bazı ülkelerde son derece ön planda olduğunu ve normal adreslerden daha çok kullanıldığını da belirtmemiz gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.