TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Akıllı Saat Nasıl Çalışır

0

Akıllı saatler kısa bir süre önce hayatımıza girerek farklılık yaratmaya başladı. Akıllı saat nasıl çalışır? Sorusunun akıllı saatler hayatımıza girdikten sonra fazla olduğunu görüyoruz. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde teknolojik ürünler görsel ve video halinde İnternet ortamında hayatımızda yer edindi. Teknolojinin bizlere sunduğu ürünler arasında akıllı saatlerin olması kullanıcıların heyecanlanmasına neden oldu.

Akıllı Saat Nasıl Telefona Bağlanır?

Akıllı saat nasıl çalışıyor? Akıllı saatler özel bir işletim yapısına sahiptir. Bunun için cep telefonu ile eşleştirerek kullanımı gerçekleşir. Akıllı saat cep telefonuyla eşleştirmek için cep telefonunuzun Bluetooth özelliğine sahip olması gerekir. Akıllı cep telefonlarının tamamında Bluetooth özelliği bulunur. Akıllı saati telefona bağlamak için izlenecek adımları dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir.

Akıllı saatinizi Android cep telefonunuza bağlamak için ilk olarak Bluetooth’unu aktifleştirmeniz gerekir. Bunun için sadece cep telefonunuzun değil, Android telefonunuzun işletim sisteminin de akıllı saatinize uyumlu olması gerekir. Genelde çoğu Android cihazlar uyumludur. Daha sonra temel eşleştirme işlemi yapılır. Bunun için akıllı saat üzerinde bulunan saat ve telefon simgesini eşleştirene kadar güç düğmesine basılı tutmalısınız. Kısa sürede eşleştirme yapılmış olur.

Akıllı Saat Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saat, normal sıradan saatler gibi kola takılıyor. Fakat sıradan saatlerden farkı özel bir yazılıma sahiptir. Özel yazılımı sayesinde ve işletim sistemine sahip saat türleri olarak adlandırılır. Akıllı saatlerin ekran yapısı dijitaldir. Üreticisinin ürettiği özellikler sayesinde, markasına göre farklı özelliklere sahiptir.  Akıllı saatin ekran kısmında analog saat gösterme ekranı da bulunuyor.

Akıllı saatlerin temelinde bir bilgisayardır sistemi bulunur. Teknolojinin son harikası akıllı saatler ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başladı. Akıllı saatin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Saat ve tarihi gösterme bulunur
  • Mikrofon ve hoparlörü sayesinde telefon konuşması
  • Nabız ölçer
  • Mesaj ve arama bildirimleri göstergesine sahiptir
  • Adım ve kalori ölçme özelliği bulunur
  • Alarm
  • GPS
  • Kulaklık ve müzik kontrolü yapılır
  • Dayanıklı ekran yapısına sahiptir
  • USB girişi ile Şarj ediliyor

Akıl Saat Adımlarınızı Nasıl Sayıyor?

Akıllı saatlerin hepsinde hemen hemen adım sayar özelliği bulunuyor. Akıllı saatlerde adım sayar özelliği sayesinde gün içinde kaç adım attığınızı ve kaç kalori yaktığınızı görebilirsiniz. Akıllı saatlerde kişinin boy, kilo ve fizyolojik ayrıntılarının belirtilmesi gerekiyor. Bunun için akıllı saatin belleğine kişinin verileri işlenerek Profil hazırlanmış oluyor.

Akıllı saatler 3 eksenli bir ivmeölçer özelliği sayesinde vücudun her yönündeki hareketi algılar. Verileri de sürekli olarak kaydeder. Akıllı saatte sürekli güncel olarak bilgiler toplandığı için kişiselleştirilmiş bir algoritma aracılığıyla çalışır. Bu sayede atacağınız her adım ya da spor sırasında koşarken yaktığınız her kalorinin ne kadar olduğunu ekranda görebiliyorsunuz.

Daha fazla oku: En ucuz Akıllı Saat Önerileri

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.