TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Xiaomi Wi-Fi Sorunu

0

Xiaomi Wi-fi sorunu son dönemde oldukça fazla olduğunu söylemek mümkündür. XİOMİ markası olan modellere sahip kişiler en sık şikayet konusu ‘’kablosuz İnternete bağlanamama’’ sorunudur. Bazı kullanıcılar Wİ-Fİ’ye bağlanama problemini yaşadığından ve İnternete gezinemediklerinden dolayı bu konuda ciddi problem yaşamaktadır. Xiaomi Wi-Fi sorunu çeşitli yöntemlerle yapılıyor.

Xiaomi Wi-Fi Sorunu Çözümü

 Xiaomi kullanıcıları telefonun Wi-Fi sorununu sürekli olarak dile getiriyor. Özellikle hesapla ilgili sorunlardan kaynaklı olduğu düşünülse aslında farklı sebeplerden dolayı olabiliyor. Xiaomi Wi-Fi sorunu yanlış güncellemeler, cihaza yüklenen yazılımın hatalı olması, yanlış yapılan ayarlar ve telefonun ağ işlevlerini yerine getirmesini engellen donanımsal sorunlardan kaynaklı olduğunu söylemek mümkündür.

Cep telefonunuzun kablosuz bağlantı ile ilgili problem yaşamanız halinde uygulayacağınız yöntemler doğru yapılmalıdır. Çünkü yanlış bir hamle ile Xiaomi markalı cep telefonunuza kalıcı hasar kaybı yaşamasına sebep olabilirsiniz. Xiaomi Wi-Fi bağlantı sorunu yaşayanların geneli kalıcı yöntem deneyerek Wi-Fi sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Xiaomi Redmi Wi-Fi Sorunları Giderme

Xiaomi Wi-Fi kablosuz bağlantı sorunu Xiaomi markalı tüm cep telefonlarının modellerin hepsinde karşımıza çıkan bir durumdur. Xiaomi Redmi Wi-Fi sorununu ortadan kaldırmak için birkaç çözüm bulunuyor.

Birinci Çözüm: Xiaomi Redmi cep telefonunuza Reset atarak yeniden başlatın: Telefonda yeniden başlatma özelliği sayesinde küçük sorunlar kendiliğinden otomatik olarak çözülebilir. Bazı durumlarda sorunun çözülmesi için yeniden başlatma yetersiz olabilir. Bu nedenden dolayı bu işlemi birkaç defa tekrarlanması gerekebilir. Bunun için

1-Telefonun sağ üst yan kısmında bulunan sağ açma tuşunu basılı tutmalısınız.  Not: Açma mandalına şiddetli basılmaması önerilir. Aksi durumda mandal kırılır, düğme içeri girer

2-Karşımıza çıkan menü seçeneklerinde kapat sekmesini seçerek tamam deyin

3-Ortalama 30 Saniye ekledikten sonra, cep telefonunuz açılıncaya kadar eliniz açma düğmesinde basılı tutun. Yazılım sıfırlama sonrasında telefonda bulunan veriler etkilenmez

İkinci çözüm: Xiaomi Wi-Fi’yi devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bunun için uygulayacağınız yol aşağıda ki gibidir.

1-Ekranın üst kısmında bulunan Bildirim Panelini aktif hale getirin

2-Kablosuz kısayol simgesine dokunarak kablosuz özelliğini devre dışı durumuna getirin

3-10 Sn. kadar bekledikten sonra Wi-Fİ’ye dokunarak aktif duruma gelmesini sağlayın

Üçüncü çözüm: Ağı unutmanız gerekiyor. Bunun için ağın şifresini kaldırarak işleme başlayabilirsiniz.

1-Ayarlar daha sonra hızlı ayarlar ya da WLAN seçeneğine dokunuyoruz (Menü seçenekleri değişkenli gösterebilir)

2-Kablosuz olana dokunun

3-Bağlandığınız Wi-Fİ ağının yanında bulunan ‘’OK’’ simgesine dokunmalısınız

Yukarıda saydığımız üç seçimden bir tanesi Xiaomi Wi-Fi sorununu gidermesine yardımcı olacaktır. Xiaomi Wi-Fi sorunu virüs yeme durumunda, yazılım yanlışı yüklenme durumunda daha fazla görülüyor. Bunun için Xiaomi cep telefonunuzun mutlaka virüs programının bulunması gerekiyor. Virüs programı kullanarak Wi-Fi sorununu yaşamanız olanaksızdır. Xiaomi markalı tüm modellerde yazılımın güncel olmasına dikkat edilmesi gerekir. Aksi durumda Xiaomi Wi-Fi sorunu başta olmak üzere, birçok problemin olmasına olanak tanımış olursunuz.

Daha fazla oku: Xiaomi Orijinallik Sorgulama

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.