TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Akıllı Telefonlarda Gece Fotoğrafçılığı Yapmak

0

pubg mobil uc kodu

Gece fotoğrafçılığı akıllı telefonlar yardımı ile yapılabilmektedir. Her zaman fotoğraf makineleri ile gezebilmek ve kaliteli fotoğraf makinelere sahip olabilmek mümkün değildir. Bu noktada geceleri kaliteli fotoğraf çekebilmek için telefonlar devreye girmektedir.

Akıllı telefonlarla düşük ışıklarda kaliteli fotoğraflar çekebilmek küçük sensörlere sahip oldukları için kolay değildir. Gündüzleri yeteri kadar ışık küçük sensörlere ulaşabilir ancak geceleri aynı durum söz konusu değildir.

Gece Fotoğrafçılığı Tüyoları

Akıllı telefon fotoğraf çekebilmek için birkaç ayarlama ile yeterli hale gelecektir. Telefon sensörünü ışığa göre ayarlamak sorunu çözebilir. Aynı zamanda geceleri çok daha iyi bir çekim yapılmak isteniyorsa ışıklandırmalar yardımı ile ışık arttırılabilir. Bu sayede kaliteli çekimler yapılabilir.

Sponsor

Başka bir yöntem ise geniş açılı uzun pozlama yapmaktır. Ortama ışık eklemek mümkün değilse uzun pozlama ayarları ile bu durumu çözebilirsiniz. Kamera hareket ettirilmeden daha uzun süre görmesini sağlayarak gece çekimleri gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek pozlama ile fotoğraf çekerken telefonu mutlaka sabitlemek gereklidir. Aksesuar kullanımları da gece fotoğrafçılığını olumlu etkileyen yöntemler arasında yer almaktadır.

Ayrıca geceleyin görüntü kalitesini daha iyi hale getirmek için yardımcı aydınlatıcı cihazları da kullanabilirsiniz. Tabii bu şekilde bir kullanım özellikle profesyonel görüntü elde etmek istediğinizde gerekli olacaktır. Ancak genel olarak fotoğraf çekimi esnasında ortama gerekli ışığı sağladığınızda görüntü kalitesinde çok daha önemli bir artış söz konusu hale gelecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.