TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

E-Ticaret Sitesi Fiyatları Hangi Özelliklere Göre Belirlenir?

0

E-ticaret sitesi kurmak isteyen girişimciler için e-ticaret sitesi fiyatları daima merak konusudur. Bu alanda geniş bir fiyat aralığı olup her firma en iyi fiyatların kendinde olduğunu iddia eder. Bu firmalar arasından hizmet seçerken doğrudan fiyata odaklanmak bu nedenle yanlış sonuçlar verebilir. Bunu önlemek için fiyat performans dengesine bakmalısınız.

Site kurarken öncelikle sitenizde hangi özelliklerin olması gerektiğini araştırmalısınız. Mobil uyumlu, SEO performansına uygun, esnek altyapı tasarımına sahip, sınırsız ürün ve resim ekleyebilme, gelişmiş fiyatlandırma seçenekleri, kargo alternatifleri, sanal POS entegrasyonları gibi özellikler web sitenizi daha kullanışlı hale getirecektir.

Web sitesi kurulumunda gerekli olan özellikleri tek tek yapmanız daha maliyetli olacağından bunları toplu ve ekonomik halde almanız faydalı olacaktır. Bu amaca özel olarak hazırlanmış e-ticaret sitesi paketleri maliyetlerinizi düşürecek ve sitenizin kullanışlılığını artıracaktır. Her bir paket avantajlı özelliklerle donatılmıştır ve internete özgü indirimli fiyatlardan satışa sunulur. Aylık ve yıllık abonelikle satın alabileceğiniz paketlerde kurulum için ihtiyacınız olan bütün özellikler yer alır.

E-Ticaret Sitesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

E-ticaret sitesi fiyatları kullanıcı beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenir. Hazır e-ticaret paketleri için de geçerli olan bu durum fiyatlarda çeşitlilik oluşmasını sağlar. E-ticaret sitesinin altyapı özellikleri fiyatlarda doğrudan değişikliğe neden olur. Tasarım özellikleri daha profesyonel düzeye çıktıkça fiyatlarda artışlar görülecektir.

Genel olarak baktığınızda teknik destek ihtiyaçları, API entegrasyonu, kargo anlaşmaları, muhasebe programı, başka siteden XML ile veri çekilme durumu, ziyaretçi sayısı ve sunucu ihtiyacı, rakip firma analizi, iş yoğunluğu, site kurulumu için ayrılan bütçe, ürün sergileme sayısı, stok raporu, puan sistemi, lokasyon bazlı yönlendirmeler, sosyal medya desteği gibi pek çok özellik nedeniyle e-ticaret sitesi fiyatları farklılaşır.

En Uygun E-Ticaret Sitesi Fiyatları

Kullanıcılara sunulan en uygun e-ticaret sitesi fiyatları paketler için geçerlidir. İstediğiniz zaman değiştirme ya da iptal etme hakkı sunan bu paketler ürün sergileme, kendi alan adınız, kapıda ödeme imkanı, tedarikçi XML entegrasyonu, kupon sistemi, pazar yeri entegrasyonu, hazır ödeme sistemi, bayiler için XML ve daha pek çok özelliğe sahiptir. Paketler internetten satın almaya açık olup istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz. Her biri farklı fiyat ve özelliklere sahip olan paketler kullanıma hazırdır. Satışlarınız ya da ziyaretçi sayınız sonradan artsa bile ekstra bir masraf ödemenize gerek yoktur. Tüm bu özelliklere Kobisi farkıyla sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.