TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Assassin’s Creed Isu Medeniyeti Ne Demek?

0

Meşhur video oyunlarından Assassin’s Creed’de oyunun evreniyle ilgili olarak oyuncuların bilmesi gereken Assassin’s Creed Isu medeniyeti ile ilgili olarak bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Oldukça eski bir video oyunu serisi olan Assassin’s Creed için bu zamana kadar çok sayıda video oyunu piyasaya sürülmüş olup son olarak ise Assassin’s Creed Mirage oyunu çıkmıştır.
AC oyuncularının Isu medeniyetine ilişkin olarak bilgi sahibi olması, oyunun evrenini, hikayesini anlayabilmeleri açısından önemlidir.

Isular AC evreninde binlerce yıl öncesinde günümüzün teknolojik ilerlemesinden çok daha fazla ilerlemeye kavuşmuş olan kadim bir topluluktur. Örneğin günümüzde geliştirilmekte olan yapay zeka, AC evreninde ISU medeniyetinde binlerce yıl öncesinde zaten geliştirilmiştir.

Isular zaman içerisinde insanlar üzerinde gerek zekalarıyla, gerekse fiziksel özellikleri ile üstünlük kurmuştur. Kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de insanlardan adeta köle gibi faydalanmaktadırlar. İnsan ırkı üzerinde daha fazla hakimiyet kurabilmek için çeşitli teknolojik araçlar geliştirmişlerdir. Ancak zaman içerisinde ‘Phanes’ adlı bir Isu bilimcisi büyük bir hata yapar ve yaptığı hata zamanla Isu ırkının yok olma noktasına gelmesine neden olur. Çünkü Phanes, genetiğini değiştirdiği insanlardan birine aşık olur. Bu da Isular ile bir insan arasında ilk kez duygusal bağın oluşması anlamına gelir.

Phanes sevdiği ile Atlantis’e kaçar ve eşi bir kız çocuğuna hamile kalır. Çocuğun ismi Eve’dir ve Isuların kullandığı kadim teknolojiden etkilenmeyen bir yapısı vardır. Böylece yarı insan yarı Isu ırkı ortaya çıkar ve bu büyük savaşların da başlangıcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.