TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Baldur’s Gate 3 Çürüyük Kimdir?

0

Yazımızda Baldur’s Gate 3 video oyununda Çürüyük’ün ne olduğuna değiniyor, Çürüyük karakteriyle ilgili olarak bilinmesi gerekenleri derliyoruz. İşte konuya ilişkin bilinmesi gereken detaylar…

Gerçek kimliği Dungeon and Dragon yapımını oynayan oyuncuların bildiği “Jergal, the Lord of the End of Everything” yani “Her Şeyin Sonunun Efendisi.” şeklindedir. Oyunun ilk kısmında çıkan ilk NPC’lerden biri olan Çürüyük, kısa bir sinematik ve konuşmanın sonrasında sizinle tekrar görüşeceğini söyler ve ilk görüşmeden sonra olduğu yerden ayrılıp kampta yer alır. Oyunun başında fazla önemli biri gibi durmasada oyunun her kritik sahnesinde Çürüyük karakterini görebilirsiniz.

Çürüyük karakteri ölüleri canlandırmak ve bunun yanı sıra yoldaşlarınız, ilişkiniz ve çevreyle ilgili yorumlar yapmak konusunda ustadır. Bir zamanlar Her Şeyin Sonunun Efendisi olarak bilinmekte olan, ölümlü canlıların ölümlerini kaydeden ve sonrasındaki yaşamlarının dengesini korumaktan sorumlu olan tanrı idi ve eski Baldur’s Gate oyunlarında Baldur’s Gate 3 yapımına göre daha güçlü bir tanrı olarak karşımıza çıkıyordu.

Çürüyük Baldur’s Gate 3 de zaten ölmüş olan karakterlerimizi canlandırır ve önceden ölen askerleri diriltip bize kiralar. Genellikle tarafsız görünmekte ve kötü niyeti bulunmamaktadır. Yaşam ve ölümün doğal döngüsünü temsil etmektedir. Bu arada Jergal’e tapanlar genel itibariyle öbür dünyayla uğraşan mezarcılar, cenaze görevlileri, rahipler v.b. görevlilerdir. Takipçileri kıyamet rehberleri olarak bilinir ve uygun cenaze törenlerinin hazırlanmasını kendilerine vazife edinmişlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.