TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Bilgisayar iPhone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

0

Özellikle Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarını iPhone’larına bağlamak isteyen kullanıcılar, bilgisayar iphone görmeme sorunu ile sıklıkla karşılaşır. Apple markasının ürettiği telefonlar olan iPhone’lar, günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu telefonun kullanıcıları, farklı sebepler dolayısıyla telefonlarını bilgisayarlarına bağlamak isteyebilir. Ancak özellikle bilgisayarlarının işletim sistemleri Windows olan kişiler bu işlem esnasında bilgisayarın telefonu görmüyor olması gibi bir takım sorunlar ile karşılaşabilir.

Bu sorun, kaynak temelli ya da bileşenlerin eski veya bozuk olmasından kaynaklanabilir. Ancak sorunu çözebilmek, yani bilgisayarın iPhone’u görmesini sağlamak için izlenebilecek bir takım yollar geliştirilmiştir.

Bilgisayarın iPhone’u Görmesi İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Eğer usb bağlantısını doğru şekilde gerçekleştirdiğiniz halde bilgisayar iPhone’u görmüyor ise, bu durumu çözebilmek adına uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunur. Bu yöntemlerden ilki Windows’un sürücüleri kurabilmesi için biraz zaman tanımaktır. Bazı durumlarda bir süre beklemenin ardından, iPhone’un bilgisayarlara bağlandığı görülebilir. Eğer beklediğiniz halde bağlantı kurulamıyorsa, bu durumda telefonu başka bir usb bağlantısı ile bağlamayı deneyebilirsiniz. Kablolar ve bağlantı noktaları da bilgisayarların iPhone’ları görmemesine neden olabilir. Kullanıyor olduğunuz sistemin iTunes programının en güncel sürümü olduğundan da emin olmanız gerekir. iPhone’un sürümünün güncel olmaması da, bilgisayarın görmemesinin nedeni olabilir. Bu durumda telefonunuza güncelleme yapmanız gerekir. Bu etkenlere dikkat ettiğinizde, bilgisayar telefonu görecektir. Ardından iPhone kilidi açılarak, telefon üzerinden bilgisayara güvenilmesi adına komut verilmelidir. Bu işlemler, bilgisayarın iPhone’u görmemesi problemini ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.