TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Bixby Nedir?

0

Samsung, Galaxy S8+ ve Galaxy S8 Plus kullanıcıları için vazgeçilmez bir asistan olan akıllı dijital asistan Bixby, yetenekleriyle kullanıcılarını etkilemektedir. Samsung Bixby, Galaxy S8’in lansmanının yapıldığı Samsung UNPACKED etkinliğinde kullanıcılar ile bir araya getirilmiştir.

Google Now, Apple Siri, Amazon Alexa ve Microsoft Cortana gibi rakipleri ile rekabete giren Bixby, şirketin yapay zeka asistanlarına benzersiz bir yaklaşım sunmaktadır.

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır?

Siri ve Cortana gibi dijital asistanların aksine Bixby’in cihaz özelliklerine ve görevlerine erişmede çok daha yararlı ve başarılı olduğu bilinmektedir. Galaxy S8 modelinde ayrıca özel bir hızlı erişim düğmesine de sahip olan Bixby, başlangıçta birkaç dille sınırlıydı, ancak yakında daha fazla dili desteklemeye başlamayı planladığı bilinmektedir. Bixby uyumlu herhangi bir uygulamayı açarak dijital asistanınızı istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Asistanın çalışmaya başladığı koşulları ve uygulamanın durumunu bilerek, hemen kullanıcıya yardım etmeye ve çeşitli eylemler önermeye başlar.

Akıllı bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan Bixby, kullanıcı davranışını değiştirmek için dokunmatik komutları kullanmaya da önem vermektedir. Rakipleri soru-cevap bilgisine ve aramaya odaklanırken Bixby’in, gelecekte Samsung cihazları ve dijital asistanlı modelleri için yeni ara yüzler geliştirme yeteneğine sahip olduğu biliniyor. Samsung Bixby markanın dijital asistanı olarak görev yapıyor ve hem sesli komutlar hem de dokunmatik ara yüzler konusunda kullanıcılara her zaman yardımcı olmak adına hazır bulunuyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.