TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Blog Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

0

Blog yazarak ne kadar para kazanılır diye merak edenler için genelde blog sayfalarının akış trafiğine göre değiştiği söylenebilir. Eğer genelleme yapılacak olursa genel olarak gün içerisinde 1000 kişinin bir blog sayfasında bulunması o blog sahibine ayda yaklaşık 400 ila 600 TL arasında para kazandırabilmektedir.

Gün içerisinde yaklaşık olarak 3000 okuyucunun bir blog sayfasına girmesi o blok sahibine bir ay içerisinde 1500 ila 2000 TL para kazandırabilmektedir. Bir gün içerisinde yaklaşık olarak 10.000 civarında ziyaretçinin bir blog sayfasını ziyaret etmesi sonucunda blok sayfasının sahibi yaklaşık 4000 ila 5000 TL arasında bir para kazanabilmektedir. Günde 10.000 ziyaretçinin gelmesi demek uzun süre boyunca emek harcanmış olması demektir.

Bu sebeple blok üzerinden para kazanmak isteyen insanlar buna bir zaman ayırmalı ve farklı konu seçerek okuyucuların dikkatini çekmeye çalışmalıdır. Bir blog sayfasına gün içerisinde sadece 100 civarında kişi geliyor ise o blog sayfasına aylık gelir pek  sağlanmamaktadır. Fakat hiçbir blog sahibi bir anda binlerce para kazanması mümkün değildir bu sebeple biraz emek sonucunda blog yazarak para kazanmak mümkündür.

Blog İçin Reklamlar

Para kazanmak için blog açmak isteyen kullanıcılar, uzun vadeli bir gelir şekli olan görüntülü reklamlar için bu yola başvurmuştur. Blog sayfasının bir köşesine görüntülü reklam koymak blog sahibine para kazandırmaktadır. Bu reklamlara her tıklandığında ve açıklandıktan sonra içeriğinde ne kadar kalındığına göre blok sahibine bir miktar para ödenmektedir.

Tıklanma sayısı ne kadar çok olur ise para kazanmak da o kadar artacaktır. Görüntülü reklamlar uzun sürede kişilere para getirse de çok büyük meblağlar ulaşmadığı için her blogger tarafından tercih edilen reklamlardan değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.