TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

CS GO Herhangi Bir Resmi Sunucuya Bağlanmak Başarısız Oldu Hatası Çözümü

0

Son zamanlarda birçok kişi CS GO herhangi bir resmi sunucuya bağlanmak başarısız oldu hatasıyla karşı karşıya kalıyor. Bu yazımızda Sunucuya bağlanmıyor hatası çözümlerine bakacağız.

Bildiğimiz gibi CS:GO dünyanın en popüler FPS oyunlarından biridir ve herkesin bir kere de olsa oynadığı büyük topluluklar tarafından takip edilen güncel ve zevkli bir takım oyunudur.

Bilgisayarınızda eğer CS:GO sunucu hatalarıyla ve çeşitli sorunlarla karşılaşıyorsanız ilk önce bilgisayarınızın ana parçacıklarını gözden geçirmeniz gerekiyor. Bilgisayarınızın herhangi bir donanımının çalışıp çalışmadığını kontrol ederek hatalarımızı aramaya başlayabiliriz. Ayrıca Windows güncellemeleri, Netframework, DirectX gibi paketlerinizin düzgün çalıştığına yazılım sorunlarının da var olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Son olarak Sunucu hatalarının global veya bölgesel bir sorun olmadığını da kontrol etmemiz gerekir.

CS:GO Donanım veya Bilgisayar Hataları Çözümü

Bilgisayarımızda son zamanlarda değişiklik yaptıysak veya donanımsal olarak herhangi bir problemimiz varsa ve bunu bilmiyorsak üçüncü parti bir yazılım kullanabiliriz. DriverFix gibi programlarla bilgisayarımızda hangi tür sıkıntılar olduğunu rahatça kontrol edebiliriz.

DriverFix uygulamasını indirelim.

Daha sonra uygulamayı çalıştıralım ve sorunlu aygıtlarımızı veya donanımlarımızı bulmak için Taramayı başlat (Start Scan) butonuna tıklayalım. Sorunlarınız bir süre sonra burada listelenecektir.

En son olarak Yeni güncellemeleri almak ve sisteminizde yaşanan arızaları önlemek adına Sürücüleri Güncelle (Update Drivers)’ye tıklayalım.

Counter Strike Global Offensive’da Windows sorunları dışında Karşılaştırma başarısız veya VAC Disconnect hataları bu hataların en fazla yaşananlarıdır.

CS:GO Steam Bağlantı Hataları Çözümü

Steam kütüphanenizdeki CS:GO oyununda sürekli olarak hatalar yaşıyorsanız, Steam ayarlarınızı kontrol edin.

İlk önce Steam uygulamasına açın ve giriş yapın.

Daha sonra kütüphanenize gelin ve buradan CS:GO üzerine sağ tıklayarak Özellikler penceresini açın.

Açılan özellikler penceresinde Sol taraftaki Yerel dosyalar sekmesinden Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın.

Doğrulamanın bitmesini bekleyin ve tekrardan oyuna giriş yapın.

Eğer sorununuz devam ederse Steam’i yönetici olarak tekrardan çalıştırın.

CS:GO Global veya Bölgesel Bir Sorun Olup Olmadığını Kontrol edin.

CS:GO’da genel veya bölgesel sunucu ve ağ hataları meydana gelebiliyor. Bunları kontrol etmek için Down Detector sitesini kullanabiliriz.

İlk olarak Down Detector sitesine girelim ve buradaki oyun veya kurumlardan CS:GO’yu bulalım yada direkt olarak CS:GO Down Detector sayfasına gidelim.

Karşımıza çıkan sitede CS:GO’da yaşanan bölgesel veya global hataların olup olmadığına bakabiliriz.

Bu sorunun bir diğer çözümü de bizimle birlikte aynı bölgede oynayan bir arkadaşımız varsa CS:GO’nun sunucu hatası verip vermediğini ondan öğrenmemizdir.

Windows Defender Güvenlik Duvarını Kapatmayı Deneyin.

CS:Go da bazı sunucu hataları Windows Güvenlik Duvarınızın uygulamanın sunucuya bağlanmasını engellemesinden kaynaklı olabilir. Bu çözümü denemek için;

Windows tuşu + S ‘e basarak Arama penceresini açın.

Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı seçin.

Sol tarafta yer alan sekmelerden “Windows Defender Güvenlik Duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak” ı seçin.

Burada karşımıza çıkan kutucuklardan Windows Defender’i devre dışı bırak seçeneklerini seçerek kaydedin.

Üçüncü Taraf Antivirüs Programlarını Kapatın.

Windows’un kendi antivirüs uygulaması dışında üçüncü parti antivirüs uygulamaları kullanıyorsanız devre dışı bırakmayı deneyin. Avast, Kasperskıy, Norton Security, Bit defender gibi antivirüs yazılımları bazı durumlarda CS:GO’da sunuculara bağlanmanızı engelleyebilir.

Bunları kontrol etmek için başlat çubuğunuzun sağ altında bulunan çalışan uygulamalar sekmesinden kullandığınız antivirüs programını seçin ve özelliklerinden yazılımınızı durdurmaya veya kapatmaya çalışın. Antivirüs programınız tam olarak hiçbir şekilde kapanmıyorsa bilgisayarınızdan kaldırmayı deneyin. Antivirüs programınızı kaldırmak için;

İlk olarak Denetim masasına girin.

Uygulamalar veya özellikler sekmesinden Program ekle kaldır penceresini açın.

Sahip olduğunuz antivirüs programınızın üzerine sağ tıklayarak Kaldır seçeneğine tıklayın.

Steam Uygulamanızı Onarmayı Deneyin

Steam uygulamanız doğru çalışmadığından CS:GO ve diğer oyunlarda sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bu sorunun çözümü için;

İlk olarak Windows tuşu+ R tuşlarına basın.

Çalıştır penceresi karşınıza çıkacak bu pencereye aşağıdaki kodu yapıştırın.

C:\Program Files (x86)\Steam\bin\steamservice.exe /repair.

Tamam’a tıklayın ve CS:GO’ya tekrardan giriş yapın.

Seçkin Hesap Kontrolünü Yapın.

CS:GO’da en sık yaşanan sunucu hatalarından birisi de Seçkin hesap sorunudur. Eğer hesabınız Seçkin hesap değilse bir ağa veya sunucuya bağlanmanız daha zor olabilir.

Seçkin hesabınız aktif değilse Seçkin durum güncellemesini Steam üzerinden 108 TL’ye satın alabilirsiniz.

Ayrıca CS:GO hesabınız 21. Seviye üzerindeyse hesabınız otomatik olarak seçkin hesap olur.

Bu yazımızda sizlerle CS:GO Herhangi bir Resmi Sunucuya Bağlanmak başarısız oldu hatasının çözümlerini paylaştık. Rehberimizdeki tüm adımları dikkatlice takip ederek sorununuzun hangi problemden kaynaklandığını rahatça çözebilirsiniz. Ayrıca rehberimizde tanıttığımız DriverFix uygulaması ve Down Detector web sitesini yaşadığınız diğer sorunlarla da kullanabilirsiniz. Daha farklı sorunlar ile karşılaşanlar ise yorum bölümünden bizlerle paylaşabilir.

Daha fazla oku: League of Legends Fps Nasıl Artırılır?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.