TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Eihracat Nasıl Yapılır?

0

pubg mobil uc kodu

Teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte gelen internet alışverişi, oldukça basit ve karlıdır. İnternetten ihracat yapmak yani e-ihracat mümkündür. E-ihracat işletmelerin hizmetlerini veya ürünlerini eihracat veya dijital pazaryerleri sayesinde yurtdışında yaşayan tüketicilerine satmasına verilen isimdir.

Eihracat Nedir?

E-ihracat şirketin mağazasında bulunan ürünleri dijital ortamlar aracılığı ile başka ülkelerde bulunan tüketicilere alışveriş yapma imkanı sunmaktır. Teknolojinin ve internet kullanımının artması ile birlikte internet alışverişi artmıştır. Yurtdışına çıkmayan veya yurtdışında bulunmayan bireylerin elektronik ticaret ve elektronik ihracat sitelerini kullanmalarına olanak tanımaktadır. E-ihracat ve e-ticaretin hayatımıza girmesi ile gönderim maliyetleri de düşmüştür. Gönderim maliyetlerinin azalması ile birlikte elektronik ticaret ve elektronik ihracat ile para kazanmak daha da karlı bir işe dönüşmüştür.

E- İhracatın Faydaları Nedir?

Elektronik ihracatın, klasik ihracata göre çok fazla avantajı bulunmaktadır. Elektronik ticarette ve elektronik ihracatta klasik mağazacılığa nazaran yatırım maliyetleri oldukça düşüktür. Elektronik ihracatta ödeme kolaylıkları bulunmaktadır. Eihracat ödeme almak için online ödeme sistemini kullanır. Online ödeme sistemi ile banka teminatına gerek kalmamış olur.

İhracat sürecinde ürünler konteynırlar içerisinde zarar görebilir. Ürünlerin konteynırlar içerisinde zarar görmesi mağaza açısından büyük zararlara yol açar. Fakat elektronik ihracatta ürünlerin zarar görmesi ve mağazanın büyük bir zarara uğraması olasılığı oldukça azdır.

Sponsor

Geleneksel ihracata oran ile elektronik ortamda gerçekleşen ihracat yani e-ihracatta hedef müşteri kitlesine ulaşmak daha da kolay bir hal almıştır. Gerek mağazaların hedef kitlelerine ulaşmak gerekte hedef kitlenin mağazayı keşfetmesi açısından elektronik ihracat daha hızlı oluşum göstermektedir.

İhracat yurtdışına yapıldığı için zaman içerisinde döviz mağazaya büyük karlar getirilebilmektedir. Ayrıca devlet elektronik ihracat işi ile uğraşan mağazalara destekler vermektedir. Elektronik ihracat işi ile uğraşacak mağazaların devlet desteklerinden de faydalanmasında yarar vardır.

E-ihracat İçin Karlı Olacak İş Alanları Nelerdir?

Elektronik ticaret, bir ürün veya hizmetin dijital ortamlar aracılığı ile üzerinden hedef kitlesine ulaşmasını sağlayan kolay bir alışveriş yöntemidir. Bu avantajları ile birlikte mağaza sahiplerinin de geniş alıcı kitlesine ulaşmasına olanak tanır. E-ticaretin ve e-ihracatın avantajlarından yararlanmak isteyen ancak hangi kategori üzerinden satış yapmanın karlı olacağını bilmeyen mağaza sahipleri için eihracat ve elektronik ticaret fikirleri aşağıda ki gibidir;

  • Giyim ve aksesuar satışı
  • Elektronik ürün satışı
  • Otomobil parçası ve otomobil aksesuarı satışı
  • Gıda Satışı
  • Hobi Ürünleri Satışı
  • Kozmetik Ürün Satışı
  • Spor Malzemeleri Satışı

İlk maddede belirtilmiş olan giyim ve aksesuar kategorisi internet satışları üzerinde her daim tercih edilen sektörlerden birisidir. Gün geçtikçe büyümekte olan otomobil sektörü de e-ihracat yapmak için oldukça karlı olacaktır. Kozmetik ürünlerinin satışı genel anlamı ile kadın alıcıları ilgilendirdiği için geliri diğer kategorilere göre düşük olacaktır. İnternetten yapılacak ihracat fikirleri iyi düşünülmeli ve en karlı olan işe yönelmeyi sağlamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.