TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En Güvenilir Kripto Para Borsaları

0

Bu yazımızda sizlerle En güvenilir Kripto Para Borsalarına göz atacağız. 2021 yılının ilk çeyreğiyle birlikte yükselişe geçen kripto para dünyası bir çok yatırımcının dikkatini çekti. Haliyle birçok insan tarafından da merak edilen kripto para borsası için nasıl bir yol izlemeliyiz ve hangilerini kullanmalıyız sizler için kısaca derledik.

Binance

Binance, çeşitli sanal para birimleri üzerinden gerçekleştirilmesi düşünülen ticaret işlemleri adına platform sağlamakta olan bir kripto para borsası olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bununla birlikte 2018 senesinin Ocak ayı itibariyle Binance, işlem hacmi konusunda dünya çapında en büyük kripto para borsası olmayı başarmıştır ve insanların gözünde de kripto para borsaları içerisinde en güvenilir olarak adlandırılabilecek olan bir pozisyon kazanmayı da rahatlıkla başarmıştır. Bu borsa sistemi daha öncesinde high frequency trading yazılımı geliştirmekte olan bir geliştirici tarafından yani Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Binance başlangıç aşaması olarak Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunmakta idi ve daha sonrasında ise Çin Halk Cumhuriyeti’nin artış gösteren kripto para düzenlemelerinden ötürü Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinden ayrıldı. İnsanların kripto para üzerine gerçekleştirmeyi düşündükleri yatırım konusunda güvenilir borsaları aramaları yapacakları işlemlerin güvenilirlik kapasitelerinin yani sıra aynı zamanda işlemlerinin getirdiği kazançların emin ellerde korunması adına da gerçek anlamda çok büyük bir gereklilik arz etmekte olan bir konudur. Bu nedenden ötürü de insanlar güvenilir bir biçimde kripto para yatırımı gerçekleştirebilmek adına bu borsaların neler olduğunu araştırırlar. Bu noktada insanların karşısına çıkacak olan listede en fazla insanın kullandığı ve işlem kapasitesinin en yüksek olduğu Binance kripto para borsası çıkar ve insanların yatırımları adına güvenilir bir liman olur.  Ülkemizde de en çok kullanılan coin borsası olan Binance borsasına bu linkten üye olarak yüzde 10 komisyon kazanabilirsiniz.

Coinbase Pro

Coinbase Pro bir kripto para borsası olarak bilinmektedir. Bununla birlikte bu kripto para borsasının arasında 2015 senesinde kullanıcılara sunulmuş olan ve günümüz dünyasının en fazla kullanım gören kripto para birimi alım satım platformlarından birisi olan Coinbase bulunmaktadır. Bütün bunlara bir ek olarak Coinbase Pro San Fransisco merkezli olan bir platform biçiminde karşımıza çıkmaktadır. Coinbase Pro tam anlamı ile deneyimli ve yüksek hacim sahibi müşterilere odaklanmakta olan bir kripto para işlem platformu olarak bilinmektedir. Bununla beraber bu borsa uygulamasının kullanımının da çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi nedeninden ötürü düşük ücretlere sahiptir ve aynı zamanda çok güçlü güvenlik önlemleri de bu kripto para değişim borsası içerisinde kendisini göstermektedir. Bütün bu saydığım özelliklerine bir ek olarak kullanıcılara ait olan fonların yüzde doksan sekizlik bir bölümünün soğuk cüzdanlar içerisinde yer alması durumu da bu platformun artı olarak görülmekte olan özelliklerinin içerisinde değerlendirilmektedir. Zira böyle olmasından ötürü herhangi bir saldırıya maruz kalınması gibi bir durum söz konusu olduğu durumlarda kullanıcıların tamamı paralarını geri alabileceklerdir. Diğer yandan da duyurulan açıklamalara bakılırsa kullancılara ait olan bütün fonlar sigorta kapsamı dahilinde bulunmaktadır. Bu nedenden ötürü de kullanıcı olan kimseler çok daha güvenli bir biçimde bu platform üzerinden işlem gerçekleştirme şansına sahip olabiliyorlar. Ayrıca Coinbase Pro kripto para borsası bütün hesaplar dahilinde çift faktörlü olacak şekilde kimlik doğrulama uygulaması kullanmaktadır.

Huobi Global

Huobi Global 2013 senesinden itibaren faaliyet göstermekte olduğunu bildiğimiz bir kripto para borsası olarak kendisini göstermektedir. Burada güvenlik konuları, müşteri destekleri, kripto para listelemeler, işlem ücretleri ve bunlar ile birlikte diğer özelliklerin farklılığı ve ayrışmasına yaramasından ötürü Huobi Global diğer kripto para borsalarından ayrılmayı çok iyi bir biçimde başarmıştır. Özellikle de kurulmuş olduğu zamandan itibaren tam olarak 2018 senesine kadar siber saldırılar konusunda çok güçlü bir karşılık vererek diğer kripto para değişim borsaları içerisinde en faal olma konusunda sahip olduğu yeri hala daha korumayı da başarmaktadır. Huobi Token ise bu kripto para borsasının çıkarmış olduğu bir kripto para olarak dikkat çekmektedir. Yine diğer kripto para sistemleri gibi tamamen merkez olmadan oluşturulmuştur. Bu token özellikleri arasında ise pek çok özelliğin yer aldığını bilmenizi isterim. Toplam olarak beş yüz milyon arzı olan token yüzde altmış kadarı kart alımı gerçekleştirmiş olan kimselere dağıtılmıştır. Yüzde yirmilik kısım ise ekibe dört yıl süre zarfı içerisinde dağıtılırken diğer kısımlar ise platform yapısının işleyebilir olmasını sürdürmesi ve aynı zamanda kullanıcıların da ödüllendirilmesini sağlamak adına dağıtılmıştır. Bu kripto para birimi kendi içerisinde yer aldığı kripto para borsasına uyumlu olacak bir biçimde yaratılmıştır.

Alt coinler ne zaman yükseliyor?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.