TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Alt Coinler Ne Zaman Yükseliyor?

0

Kripto yani sanal para olarak bilinmekte olan alt coinler insanların yatırımlarını çeşitlendirmesi konusunda çok önemli bir araç ve vesile olmayı başarmıştır. Bununla birlikte bu para birimleri üzerine gerçekleştirilen yatırım miktarları da neredeyse dünyanın dönüşü ile benzer orantıda artmakta ve bu para birimlerinin değeri de yatırımcılar tarafından çok sıkı bir biçimde takip edilmektedir. BTC yatırımlarının dışında altcoin olarak bilinmekte olan sanal para birimlerine karşı bir biçimde gerçekleştirilecek olan yatırım miktarlarının artış göstereceği de her insan tarafından tahmin edilmektedir. Bu noktada yatırımcı kimselerin akıllarında çok net bir şekilde beliren soru ise şudur; altcoinler ne zaman yükselir?

Altcoin Yükselme Zamanı

BTC fiyatlarında gerçekleşen artışın ardından yatırımcı olan kimseler artık bunların dışında altcoinlerin ne zaman yükseleceği konusunda büyük bir merakın içerisine dahil olmuşlardır. Aynı zamanda insanların arayışları onlara gelecek olan zamanlar dahilinde hangi altcoinlerin kazandırabileceği yönünde şekillenmiştir bile. Bir altcoin analistinin süreç içerisinde gerçekleştirdiği denemelerin sonucu olarak birtakım altcoinler ön plana çıkmayı başarmış ve yatırımcıların aklında yer almakta olan soru işaretlerine bir nebze de olsa çözüm olarak görülmeye başlanmıştır. Bununla birlikte analistin bu süreç dahilinde yükselmesini beklediği bir numaralı altcoin kesinlikle Ethereum olarak kendisini gösterecektir. Ethereum üzerinde yaşanan Berlin güncellemesinin ardından komisyon ücretlerinin düşeceği konusuna da değinen bu analist, altcoinler içerisinde belki de en tanındık olanı üzerinde, yani Ethereum üzerinde çok sert yükselişlerin meydana geleceği konusunda insanlara uyarılarını gerçekleştirmiştir.

Analistin yükselme radarının içerisinde yer almakta olan ikinci altcoin ise Cardano’dur. Bu altcoin ekosisteminin tekrardan inşa edildiğini de belirtmekte olan analistimiz, bu kripto para biriminin dört yıl öncesine göre çok net değişimler gerçekleştirdiğini ve bu nedenden ötürü de iyi bir biçimde takip edilmesini önermektedir.

Analistimizin listesinin üçüncü sırasında ise LTC olarak bilinen Litecoin yer almaktadır. Analistin uyarlamış olduğu verilere göre LTC üzerine düşmesi beklenmekte olan gizlilik merkezli MimbleWimble güncellemesi sayesinde LTC yani Litecoin potansiyeli olduğundan çok daha fazla yükselme şansı bulacaktır.

Altcoinler Boğa aylarında en yüksek seviyelerine ulaştı ancak bazı coinler henüz bu yükselişini tamamlayamadı. Binance borsasının da kripto parası olan BNB Nisan ayında 2,5x artış gerçekleştirdi.

Bu arada son dönemde en dikkat çekici çıkışı Ripple (XRP) yakalamış durumda. ABD’de devam eden davasında önemli bir avantaj yakalayan XRP alıcıları, mahkemeden gelen olumlu haberler üzerine 0,80 dolar bandından 1,50 dolar bandına kadar taşıdılar. XRP son 3 yıldır ilke kez böyle bir çıkış yaparak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bilindiği üzere XRP 3 yıl önce 3 doların üzerine çıkarak dünyada işlem hacmine sahip en yüksek kripto para olarak Bitcoini geçen tek kripto para olmuştu. XRP’nin tekrardan aynı başarıyı yakalayıp yakalamayacağı gizemini korurken, yatırımcıların tekrardan XRP’ye yönelmesi ve piyasi hacmini artırması kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.