TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi 10 Mobil Savaş ve Strateji Oyunu (iOS – Android)

0

Mobil teknolojisinin yükselmesiyle birlikte oyun sektörü de mobil platformlarda oldukça kaliteli işler çıkarmayı başarmıştır. Bunlar arasında dikkat çeken kategori ise savaş ve strateji oyunlarında olmuştur. Şu anda mobil platformlarda en çok oynanan oyunlardan birçoğu yüksek rekabet içeren savaş ve strateji oyunlarıdır. Biz de bu gelişmeler paralelinde sizler adına iOS ve Android tabanlı en iyi 10 mobil savaş ve strateji oyununu detaylı olarak inceledik.

Daha önce hazırladığımız En İyi Savaş ve Strateji Oyunları (PC, Konsol ve Mobil) başlıklı listeyi inceleyebilirsiniz.

  • Clash of Clans

Helsinki merkezli Supercell şirketi tarafından ilk olarak 2012 yılında piyasaya sürülmüş bir oyun olan Clash of Clans, epik tabanlı bir strateji oyunudur. Şu anda mobil platformlarda en çok oynanan strateji oyunu olma özelliğini halen elinde bulunduran oyunda bir köy inşa ederek diğer oyuncuların sahip olduğu köylerle savaşarak gelişim gösterirsiniz.

  • Lords Mobile

Internet Gaming Gate tarafından 2013 yılında üretilen savaş ve strateji kategorisinde en çok hasılat yapan oyunlardan biri olan Lords Mobile, oyunculara gerçek zamanlı strateji keyfini yaşatıyor. Birçok modu da içeriğinde barındıran oyunda ittifak merkezleri sayesinde arkadaşlarınızla oldukça keyifli zamanlar geçirme imkanına sahip olabilirsiniz.

  • Rise of Kingdoms: Lost Crusade

LilithGames tarafından üretilen oyun şu anda 50 milyon indirmeyi geçmiş durumda. Oyunda kendi medeniyetinizi inşa ederek diğer gerçek zamanlı oyuncuların medeniyetleriyle savaşarak gelişim gösterme imkanına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda birçok farklı medeniyetin yer aldığı oyunda her medeniyetin kendine göre bir özelliği bulunmaktadır.

  • League of Legends: Wild Rift

Riot Games tarafından 2020 yılında üretilen oyun League of Legends’ın mobil versiyonu olarak düşünülebilir. Oyun içerisinde her biri farklı özelliklere sahip birçok karakter bulunmaktadır. Oyun gün geçtikçe daha fazla popüler olmaya devam etmekte ve sürekli olarak yeni güncellemeler ve yeni karakterler eklenmektedir.

  • Mobile Legends: Bang Bang

Moonton şirketi tarafından üretilen ve kısaca ismi MLBB olarak bilinen oyun savaş ve strateji kategorisinin en popüler oyunlarından bir tanesidir. İlk olarak 2016 yılında üretilen MOBA tarzı bu oyunda 3 farklı koridorda destansı mücadeleler geçmektedir. Oyun içerisinde her biri farklı özelliklere ve farklı yeteneklere sahip birçok karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerin rolleri de tamamen birbirinden bağımsızdır.

  • Clash Royale

Supercell şirketinin bir diğer oyunu olan Clash Royale, ilk olarak 2016 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Gün geçtikçe popülerliğini arttırmış ve günümüzde 100 milyon insan tarafından indirilmiştir. 5 üzerinden 4.2 puana sahip olan oyunda hem savaş hem de strateji aynı anda yer alır.

  • Kingdom Rush

Ironhide Game Studio tarafından ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürülmüş olan bu oyun ise kule savunmaya dayanan bir strateji oyunudur. Günümüzde mobil platformlar dışında birçok işletim sistemi için özel üretilmiş versiyonları bulunmaktadır.

  • Hearthstone

İlk olarak 2014 yılında ortaya çıkarılmış olan Hearthstone, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Dijital kartlar üzerine kurulmuş olarak oynanan bir strateji oyunu olan Hearthstone, başta en iyi mobil oyun olmak üzere birçok dalda ödül almayı başarmıştır.

  • Boom Beach

Supercell’in bir diğer savaş ve strateji oyunu olan Boom Beach, Clash of Clans kadar popüler olmasa da ilk 10’da olmayı kesinlikle hak ediyor. Oyun gerçek zamanlı strateji deneyimini sizlere köy mantığının dışında farklı bir senaryo ile sunuyor.

  • Vainglory

Bir diğer MOBA tarzında üretilmiş oyun olan Vainglory, Super Evil Megacorp tarafından 2014 yılında piyasaya sürülmüştür. Kendine has karakterleri ile sizi kendisine çekecek oyunda rol yapma, savaş ve strateji bir aradadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.