TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi 7 Google Haritalar Benzeri Mobil Uygulama

0

Harita ve navigasyon uygulamaları söz konusu olduğunda, Google Haritalar birçok kullanıcı için özellikle de Google Haritalar‘ın önceden yüklenmiş olarak geldiği Android kullanıcıları için varsayılan bir özelliktir.. Google Haritalar hakkında, rotalarınızı planlama, mesafeyi kontrol etme, Sokak Görünümü, bir işletmenin çalışma saatlerini kontrol etme, telefon numarası vb. gibi işinizi görecek birçok özellik yer alıyor..

Peki Google Haritalar sizin için mutlaka en iyi harita ve navigasyon uygulaması mı? Eğer herhangi bir nedenden dolayı farklı bir uygulama arıyorsanız, tam yerine geldiniz. işte göz atabileceğiniz bazı Google Haritalar alternatifleri.

OpenStreetMap

OpenStreetMap‘i Google Haritalar’ın Wikipedia eşdeğeri olarak düşünebilirsiniz. OpenStreetMap’te kullanılan veriler insanlardan elde edilir, bu da sizin ve bizim gibi insanların harita üzerinde veri sağlamaya yardımcı olduğu anlamına gelir. Bu veriler, GPS cihazları, hava durumu ve daha fazla özelliğe katkıda bulunur.

Google Haritalar’da olduğu gibi süslü özelliklerle birlikte gelmeyebilir. Akıllı telefonunuzdan bile bir tarayıcınız olduğu sürece her yerden erişilebilen basit ve hafif bir harita hizmetidir.

Apple Maps

Apple Haritalar, Apple’ın Google Haritalar için kendi uygulamasını oluşturma girişimiydi. Hizmet, çeşitli hatalar ve aksaklıklarla oldukça zorlu bir başlangıca sahip olsa da, kendi başına yüksek indirmelere sahiptir. Apple Haritalar ile Google Haritalar arasında harita üzerinde hava durumunu gösterme özelliği konusunda farklılık gösterir.

Apple Haritalar vektör grafikleri kullandığından, Google Haritalar’a kıyasla daha az veri tükettiği söyleniyor. Bu nedenle sınırlı bir veri planına sahip denizaşırı ülkedeyseniz, bu çok önemli olabilir. Apple Maps ayrıca Siri ile entegrasyona sahiptir. Bu nedenle bir iOS cihazındaysanız ve dijital asistanları kullanmaktan hoşlanıyorsanız, bu da dikkate alınması gereken önemli bir nokta olabilir.

Waze

Teknik olarak Waze, Google’a aittir. Google’ın Waze’i Google Haritalar’a ek bir özellik olacağını herkes gibi siz de düşünebilirsiniz. Google Haritalar yavaş yavaş Waze benzeri özellikler kazanırken, Waze hala kendi başına duracak kadar benzersiz kılan birçok özelliğe sahiptir. Yollarda devam eden inşaat çalışmaları, polis barikatları, kazalar vb. Gibi şeylerden haberdar olmak istiyorsanız bu uygulama oldukça size yararlı olur.

Waze ayrıca mümkün olan en hızlı rotayı seçmeye öncelik verir, bu nedenle Waze Google Haritalar’a kıyasla daha iyi bir navigasyon ve haritalama uygulaması olabilir.

Citymapper

İnsanlar Google Haritalar’ı farklı nedenlerle kullanıyor. Bazıları araba kullanmak için, bazıları da toplu taşıma bilgileri için. Eğer genellikle ikincisi için kullanıyorsanız, Citymapper iyi bir alternatif olabilir. Uygulama çoğunlukla otobüs, tramvay, tren ve daha fazlası gibi toplu taşıma hizmetlerini kullananlara yöneliktir.

Hatta bilet fiyatlandırması gibi bilgileri gösterir ve kullanıcılara en son ve en alakalı bilgilerin sunulmasını sağlamak için sürekli olarak güncellenir.

Maps.me

Maps.me‘nin özelliklerinden biri, kullanıcıların haritaları çevrimdışı görüntülemek için indirebilecekleri Google Haritalar’a benzer. Trafik bilgileri, toplu taşıma bilgileri, bisiklet gibi özellikler açısından Google Haritalar ile neredeyse aynıdır. Aynı zamanda dünyanın her yerinden çeşitli yürüyüş parkurlarını göstereceği için doğa yürüyüşü için de harika çalışır. Bu nedenle başka bir ülkedeyseniz yürüyüş parkurları bulmak için de kullanabilir.

Bing Haritalar

Apple’ın kendi Google Haritalar sürümünü oluşturmaya çalışmasına benzer şekilde, Microsoft’un Bing Maps ile benzer bir uygulaması var. Bazılarının Google Haritalar’a kıyasla daha iyi ve daha modern olduğunu iddia edebileceği tamamen farklı bir arayüz kullanıyor. Ayrıca birden çok katmanı destekler ve daha sonra gitmek üzere yerleri kişisel kitaplığınıza kaydedebilirsiniz.

Birçoğu, Bing Haritalar‘ın Google Haritalar’a daha “gerçek” ve doğrudan bir rakip olduğunu düşünür, ancak bu noktada olumsuz olan, iOS veya Android için bağımsız bir uygulama olmamasıdır.

Here WeGo

Here WeGo uzun süredir teknolojiyle uğraşanlar için, İşte eski güzel günlerden hatırlayabileceğiniz bir harita hizmeti olabilir. Audi, BMW ve Daimler’i içeren bir otomobil üreticileri konsorsiyumu tarafından satın alınmadan önce 2000’lerin başında Nokia’ya aitti.

Here WeGo’nun benzersiz yönlerinden biri, verilerini aldığı kaynakların çeşitliliğidir. Örneğin, polis raporlarından, kameralardan, Twitter beslemelerinden, hız kameralarından vb. Veri çekebilir ve bunların tümü hesaplamalarına ve sürücülerin gidecekleri rota önerilerine yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.