TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Thodex’ten Sonra Vebitcoin Kripto Para Borsası da Kapandı

0

Kripto para borsasındaki hızlı düşüşler sonrasında faaliyetlerini durduran bir başka borsa Vebitcoin kapandı mı? Bildiğimiz üzere 20 Nisan Salı günü Thodex web sitesi ve uygulamalarına giriş problemi yaşanıyordu. Thodex’in yaptığı açıklamaya göre finansal olarak çok fazla kayıp yaşadıklarından sistemi 5 günlüğüne kapattıklarını kamuoyuna bildirdiler. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in yurt dışına 2 milyar dolar para ile kaçtığı söylentiler arasındaydı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve MASAK tarafından şirketin tüm hesaplarına bankalardaki paralarına el konuldu ve bir çok gözaltı gerçekleşti.

Vebitcoin’de bugün resmi web sitesinden ve Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre “Yakın zamanda kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde yoğunluk mevcuttur. Bu durum çekim taleplerinize ve destek maillerinize dönüşlerde gecikmelere sebep olmakta, işlemleriniz beklenenden daha uzun sürede gerçekleşebilmektedir. Bilginize sunarız.” Gibi bir paylaşımda bulundular.

Mali Suçlar Araştırma Komisyonu MASAK Vebitcoin’in tüm hesaplarına Bloke Koydu.

Bunun üzerine MASAK tarafından Vebitcoin şirketi hakkında inceleme başlatıldı ve bankalardaki tüm varlıklarına el konuldu.

Türk Kripto Para Borsaları Zarar Mı Ediyor?

Özel olarak yaptığımız incelemelere göre birçok Türk Kripto para borsası kendi borsasını oluşturmaya çalışsa da henüz kayda değer hiçbirinin borsa düzeyinde sermayesi ve yatırımı bulunmuyor. Kripto para sektöründe anlık işlemler çok fazla olduğundan saniyeler içerisinde 10 kata kadar para kazanabilirken saniyeler içerisinde de 10 kat para kaybedebiliyorsunuz. Aradaki açıktan yararlanan Türk Kripto Para borsaları, Binance ve diğer borsalardan programlarla sizlere kripto para aktardığı-sattığı biliniyor. Hal böyle olunca sürekli yaşanan düşüşlerde kazançları neredeyse bitme noktasına geliyor. Türk borsaları spot işlemlerde alım-satımlardan komisyon bile almasa insanlara bir malı ucuzken alıp yüksek fiyattan satarak ciddi miktarlarda kâr ediyorlar. Tabi satarken de düşükten alıp yüksekten büyük borsalara satıyorlar. Kazandıkları parayla hiçbir geliştirme göstermeyen daha fazla insanı bünyesine dahil edip bedava binlerce coin dağıtan, araba, telefon ve birçok hediyeler veren Türk kripto borsalarının bir bir dökülmesine de şaşırmamak lazım. İnsanların aklına gelen tek soru acaba yarın hangi borsa kapanacak? Bu duruma sizde düşmemek için yatırımlarınızı daha güvenli ortamlara aktarın. Bitcoin piyasasının sonunun ne olacağı, ne zaman olacağı kimse tarafından bilinmiyor. Ancak her zaman için para kazanma veya kaybetme durumunuz olduğunu bilerekten güvenli bir şekilde yatırımlarınızı gerçekleştirmek istiyorsanız; Global piyasalara geçmenizde fayda var. Saniyeler içerisinde 2-3 kat artış gösteren kripto paralarda bile bir kere donmadan işlem yapabileceğiniz güvenilir borsalara yönelmenizi bu konuyla alakalı yaptığımız tüm haberlerde dile getiriyoruz. Bu kapanan veya kapanacak olan borsalardan zararınız olmamasını temenni ediyoruz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.