TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

EN İYİ AKILLI ROBOT SÜPÜRGE ÖNERİLERİ (2021)

0

Akıllı Robot Süpürge Önerisi arayanların mutlaka incelemesi gereken yazımızla sizlerleyiz.

Artık birçok insan kadın erkek fark etmeksizin iş hayatında aktif olarak rol oynuyor. Bu sebeple de ev işleri çalışan insanlar için giderek çığ gibi büyüyor. Ancak günümüzde teknolojinin son yıllarda her alanda aktif kullanımı sonucunda buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın gibi elektrikli ev aletleri artık telefonumuzdan kontrol edebileceğimiz şekilde programlanıp üretiliyor bu da bizim zamanımızı daha verimli kullanmamıza ön ayak oluyor.

Bu yardımcılarımız yanında son yıllarda kullanımı artan akıllı robot süpürgelerde insanların işlerini hafifletmeleri bakımından sıkça tercih edilir hale gelmiş durumda. Bu yazımızda 2021 yılında alınabilecek en iyi akıllı robot süpürge önerileriyle sizlerleyiz. Lafı daha fazla uzatmadan önerilerimize geçelim.

1-Ilife A6 Akıllı Robot Süpürge

İlk sırada en yüksek fiyata sahip akıllı robot süpürge Ilife A6’yı inceleyeceğiz. Ilife A6 Gen2 CyclonePower 3 Aşamalı temizleme teknolojisiyle birlikte bizim tüm ihtiyaçlarımıza karşılık veriyor. Ürünün diğer akıllı robot süpürgelerden dış görünüş olarak daha kaliteli ve şık durduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde tasarım detaylarında da iyi bir ar-ge çalışması yapılan bu ürünün kalınlığı sadece 2,8 inç. Üstünde bulunan temperli cam teknolojisiyle birlikte de sağlamlık konusunda da kullanıcılara hayli güven veriyor.

LED emiş gücü göstergesi üst kapağında yer alan Ilife A6’nın çok kolay bir kullanımı bulunuyor. Gen2 teknoloji sayesinde diğer robot süpürgelerden daha iyi bir çekim kuvveti oluşturan ürün aynı zamanda RoadRover jantlarıyla birlikte halılara veya diğer engellere takılmadan ev temizliğinizi dip, köşe bırakmaksızın hakkıyla yapıyor.

Pil konusunda da birçok rakibinden önde olan Ilife A6’nın 160 dakika tek şarjla çalışabiliyor. Azami ve normal modlar arasında geçişler yaparak da performansını artırıp azaltabilirsiniz. Ürünün özellikle tozları tekrardan kaldırmadan temizlik haznesine aktaran A6 yüksek performanslı filtresi sayesinde iyi işler çıkarıyor.

3 farklı temizleme modu bulunan A6 Otomatik, noktasal ve kenar temizlik modlarına sahip. Akıllı algılama sensörü sayesinde karşısına çıkan duvar, ev eşyalarını tanır ve bu alanlara temas etmez ayrıca ElectroWall teknoloji sayesinde merdiven gibi yüksek yerleri de tanıyarak tehlikeli kısımlardan düşmeyi önleyecektir. Akıllı programlama modları, kendi kendine şarj olabilme, derinlemesine yüksek emiş gücüyle ve V şeklindeki fırçalarıyla fiyatının hakkını veren ürün yüksek performans, kalite ve şık görünüm isteyenlerin vazgeçilmezi olacaktır.

2-Roborock S6 MaxV Akıllı Robot Süpürge

Listemizde ikinci sırada yer alan akıllı robot süpürgemiz Roborock S6 MaxV. Akıllı robot süpürge sektöründe yer alan en iyi firmalardan olan Roborock, S6 maxV ile çok güçlü bir şekilde karşımıza çıkıyor.  İlk akıllı robot süpürgemiz gibi siyah renkte olan Roborock S6 MaxV modeli çok şık duruyor. Üzerinde bulunan 2 adet kamerasıyla derinlik algısı oluşturarak etraftaki engelleri ve riskli bölgeleri daha iyi tanıyor. Gelişmiş kamera teknolojisiyle birlikte gece-gündüz fark etmeksizin engelleri bir bir aşarak performanslı bir temizlik gerçekleştiriyor. Yerde bulunan küçük eşyaları fark ederek rotasını değiştirebiliyor bu da ev içerisinde fazla eşya bulunduran kişiler için iyi bir haber.

Güçlü emiş gücü ve performansıyla birlikte aynı zamanda ıslak olarak ta temizlik yapabiliyor. Paspas modu sayesinde belirlediğiniz alanlarda paspas yapabiliyor. Haritalama konusunda da iyi işler çıkaran Roborock S6 MaxV büyük ve oda sayısı fazla olan evlerde stabil şekilde çalışabiliyor.

3-Roborock S5 Max Akıllı Robot Süpürge

Üçüncü sırada yer alan ürünümüz yine Roborock marka bir akıllı robot süpürge. S5 Max modeli ülkemizde Xiaomi ile birlikte en çok satılan ve kullanılan ürün. Fiyatının yukarıda ki ürüne göre daha uygun olması ve çoğu kişi tarafından ulaşılabilir olması bu S5 Max’i bir adım öne çıkarıyor.

Tasarım detaylarına baktığımızda Roborock markasıyla özdeşleşmiş siyah renk ve şık tasarımı sayesinde evinizde şık bir deneyim yaşamanıza olanak sağlıyor.

Bu ürünü rakibi Xiaomi’den ayıran en önemli özelliği ıslak temizlik yapabilen paspas modu bulunması. 3 saate kadar kesintisiz temizlik yapan S5 Max güçlü emiş gücü ve her zemine ayrı şekilde su kullanımı ile performansını çok fazla hissettiriyor. Diğer akıllı robot süpürgelerdeki gibi telefon ve uygulama üzerinden kullanım, haritalandırma, ıslak ve kuru temizlik kutuları, ses komut kontrolüyle iyi bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

S5 Max’in özelliklerine geldiğimizde 2000 Pa emiş gücü, 5200 mAh bataryası 460 ml toz kutusu 290 ml su tankı ile ihtiyaçlarınıza yeterince karşılık verebilecek cinsten. Farklı modlarıyla da akıllı robot süpürgeden istediğiniz her şeyi karşılayabilecek bu ürün Teknohocam olarak en beğendiğimiz ve fiyatına göre en iyi performansı veren akıllı robot süpürge olarak öne çıkıyor.

4-Viomi V3 Akıllı Robot Süpürge

Dördüncü sırada yer alan ürünümüz Viomi V3. Rakipleri Akıllı robot süpürgelerinden daha çok emiş gücü bulunan bu ürünün maks emiş gücü 2600 pa. Gümüş, bakır ve iyon virüs öldürme özelliğine sahip Hepa filtre kullanan bu cihaz %99 sterilizasyon garantisi veriyor. Halılar ve diğer engellere karşı 2 cm tırmanabiliyor ve 3 çalışma moduyla birlikte ihtiyaçlarınızı tümüyle karşılıyor. Büyük evler için de kullanımı ideal olan Viomi V3 kendi kendine şarj olurken aynı zamanda ıslak modda çalışıyorsa otomatik olarak kendini durduruyor. 5 farklı harita desteği, lazer navigasyon ve SLAM algoritması ile birlikte evinizi dipten uca performanslı bir şekilde temizleyebiliyor. Ürünün kullanıcı yorumları gayet olumlu ve Xiaomi, Roborock markalarından sonra en fazla tercih edilen akıllı robot süpürgelerden. 180 dk çalışma süresi, akıllı telefon ile kontrol edilebilme, ıslak ve kuru temizleme, yüksek emiş gücü gibi özellikleri bulunan modelin yaptıkları güçlü bir elektronik süpürgeyi aratmayacak cinsten.

5-Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge

Listemizde son sırada yer alan ürünümüz Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge. Teknoloji denilince öne çıkan markalardan biri olan Xiaomi, akıllı robot süpürgesiyle de kullanıcıların imdadına yetişiyor. Ürünün marka kalite ve desteği tartışılmaz boyutta. Ülkemizde en çok satılan akıllı robot süpürge olan Xiaomi Mi Robot Süpürge kullanıcılara bu deneyimi en uygun fiyata yaşatan firmaların başında geliyor. İyi ve ucuz teknoloji isteyenler için Xiaominin her alanda olduğu gibi akıllı robot süpürgelerden de geri kalmadığını görüyoruz.

Xiaomi Mi Robot Süpürge listedeki diğer rakiplerine göre daha ucuz. Ancak bu fiyat avantajı bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Ürünün en büyük dezavantajı bize göre ıslak temizlik yapmaması. Artık akıllı robot süpürgeler hem kuru hem ıslak modda standart olarak üretildiği için Xiaomi’nin bu özellikten mahrum kalması en büyük eksisi haline gelmiş durumda. Fiyat olarak daha üst seviyelere çıkamayan kullanıcıları fazlasıyla memnun edecek bu Mi robot 1800 pa emiş gücü, 3 saate kadar çalışma ömrü, 5200 mAh bataryası ve şık tasarımıyla birlikte geliyor.

Akıllı yol planlamasını LDS sensörleri ve SLAM algoritması ile birlikte gerçekleştiren cihazın güçlü işlemcisiyle de programları basit bir şekilde çalıştırabiliyor. Uygulaması ile uzaktan kumanda edilebilen bu akıllı robotun üzerinde tam olarak 12 sensör bulunuyor. 0.6 litre hacme sahip toz kutusu ile de beklentileri yüksek oranda karşılıyor.  Son ürünümüz olan Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge fiyatına göre performansı yüksek seviyede olan bir ürün. Bu nedenle güvenle tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere en iyi akıllı robot süpürge önerilerini sunmaya çalıştık. Sizde pahalıdan ucuza doğru yaptığımız bu sıralama da size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Kullanıcı yorumları, marka ve özellik bakımından incelediğimiz akıllı robot süpürgeler hiçbir firmayla bağlantılı olmamakla beraber gerçek kullanıcı deneyimlerinden faydalanılarak oluşturulmuştur.

Yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir sormak istediklerinizi ve sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.