TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En İyi Lol Yayıncıları

0

Bu yazımızda sizlere Türkiye’de Twitch ve Youtube üzerinden yayın yapan En iyi lol yayıncılarını anlatacağız.

En iyi lol yayıncıları kimler?

Ülkemizde hiç kuşkusuz en fazla oynanan oyunlardan birisi olan League of Legends’in Twitch ve Youtube’da yayın yapan en iyi içerikleri üreten yayıncılar kim? Gelin bir göz atalım en çok izlenen, bizleri eğlendiren lol yayıncılarımıza.

Kaan “Elwind” Atıcı

League of Legends oynadıysanız veya izlediyseniz Elwind ismini duymamanız oldukça zor. Elwind Twitch platformunda ki en büyük lol yayıncılarından birisi. Twitch yayınlarında çok eğlenceli anlar ve güzel playzler izlemek istiyorsanız ayrıca üst koridordan başka hiçbir yere hareket etmediği için haritanın sadece üst kısmını sevenler için izlemesi oldukça keyifli. Türkiye e-spor camiasının temelini oluşturan oyunculardan olan Elwind Türkiye de ve yurtdışındaki lol turnuvalarında oldukça başarılı işler yapmış, şampiyonluklar kazanmış ve hem kendi hem de bizler için gurur kaynağı olmayı başarmıştır.

En iyi anlar: Stansfield ile girdiği duo’ların genelde kabusa dönüşmesi. Savaş başlatmak için attığı teleportların genelde fail olup üstüne yürüyerek alt koridordan üst koridora geçerken birde orta koridordaki minyonlara ks atması. Attığı geç flash’lar yüzünden genellikle ölmesi.

Berke “Thaldrin” Demir

Thaldrin nam-ı diğer kaptan veya at geliyor olarak tanıdığımız bizlere yayınlarını izlerken sempatik tavırlarıyla lol’ü sevdiren twitch yayıncısı. Thaldrin de Elwind gibi ülkemizde ve yurtdışında bizleri en iyi şekilde temsil etmiş ve büyük başarılara imza atmış profesyonel bir lol oyuncusu idi. Lol’den emekli olduktan sonra twitch üzerinden yayın yapmaya başlamış ve yüzbinlerce insanın beğenisini kazanmıştır.

En iyi anlar: Ceset’le mantıkla başlayan feed ile giden duolar. Theokoles ile oynadığı dönemlerdeki “Börkeee yardım et Börkee”, “Aha çarp gaçtı” gibi eğlenceli anlar. Ayrıca Riot yorumcularının “At geliyor at” diye haykırdığı mütevazi, küfürsüz, zeki lol yayıncısı.

Koray “Naru” Bıçak

Naru, oynadığı orta koridorun hakkını veren uzun zamanlar iyi performans göstermiş en başarılı profesyonel lol oyuncularından birisi. Naru da diğer yayıncılarımız gibi birçok turnuvada boy göstermiş ülkemizi en iyi şekilde temsil eden profesyonel oyunculardan. Emekli olduğu lol kariyerinden sonra Twitch yayınlarına başlamış ve yayınlarda eğitici, öğretici ve eğlenceli anlar bizlere sunmaktadır. Lol deyince ülkemizde unutulmayacak isimlerden biri olan Koray Naru sempatik tavırlarıyla da izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

En iyi anlar: Lissandra ile WtcN’ye tek atması (Kendi de bunun normal bir durum olduğunu açıklasa dahi izleyiciler tarafından unutulmayan eskidikçe değerlenen olay). Yayınlarında eğitici içerik verirken dozu kaçırması “Bu heroyla asla farm kaçırmamız gerekiyor arkadaşlar”, “Kontrol totemini almayı unutmuyoruz arkadaşlar”, “Adam q atsın diye baitliyoruz” gibi aksiyon dolu olmayan anlar. Ayrıca “Free kill aldık kurtları kuşları da alıyoruz arkadaşlar”

Atakan “Crystal” Aydın

Eski kaptanlardan kim kaldı. Crystal eski profesyonel mizacı itibariyle soğuk bulduğum nam-ı diğer bir başka kaptanımız. Uzun zamandır yayınlarını takip ettiğimde aslında her şeyin eğlenceli tavırlar, abartılı hareketler olmadığını sadece ekrana bakarak ta iyi bir yayıncı olabileceğini gösteren kimilerine göre vasat kimilerine göre iyi bir lol oyuncusu. Crystal’da listemizde yer alan diğer yayıncılarımız gibi bizleri gururlandırmış birçok şampiyonluğu bulunan lider oyunculardan.

En iyi anlar: Attığı flashların genelde fail olması. Duo girdiği bütün oyunlarda neredeyse karşısına resmen SKT gibi takımların gelmesi şansızlığı. Ayrıca şanssızlığı sayesinde oyunun dördüncü dakikasında esc’ye basıp sur vermeye çalışması. Bizde kendisine elbet bir gün şansın döner kaptan diyelim.

Uğur “Panky” Taş

Eski profesyonel lol oyuncularımızdan olan Panky twitch dünyasının en sevilen yayıncılarından birisi. Eğlenceli anları, günün sözleri gibi interaktif içerikleri sunması onu takip eden izleyicileri resmen mest ediyor. Panky’de profesyonel arenada bir çok takımda oynamış ve başarılar elde etmiş bir başka twitch yayıncımız.

En iyi anlar: Artık kendisiyle eşleşen Volibear karakterinin role play’leri. Aragaz yarışmasındaki performanslar. Her yayında günün sözünü söyleyip “Eyvallah chat” diyerek ayrılması.

Anıl “Holyphoenix” IŞIK

Holyphoenix ülkemizde birçok lol e-spor takımlarında görev yapmış en iyi lol oyuncularından. Aynı zamanda twitch ve youtube yayınlarıyla da sevenlerine sürekli aksiyon yaşattığı ve eğlenceli içerikler sunduğunu söyleyelim. Uzun süredir bulunduğu e-spor sahnesinde her zaman stabil bir şekilde oyunlarına devam eden Holy’i takip eden büyük bir kitle mevcut. Diğer yayıncılarımız gibi Holyphoenix te birçok profesyonel lol maçı yapmış ve büyük başarılara imza atmış, ülkemizi ve takımını en iyi şekilde desteklemiştir. Ayrıca aktif olarak profesyonel esporcu kariyerine devam etmektedir.

En iyi anlar: Eğlenceli farrak duoları. Riot sunucularının “Beşte beş mi Beş te beş” anları. Oynadığı adclerin 3 level de Yüzde 100 kritiğe ulaşması.

Sizlerde yorumlarda en sevdiğiniz yayıncıları paylaşabilirsiniz. teknohocam

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.