TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

Lol 11.1 Yaması Meta Şampiyonlar Hangileri?

0

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde yeni 11.1 yaması gelmişti. Lol 11.1 yaması meta şampiyonlar neler oldu? Hangi şampiyonlar güçlendi, hangileri zayıfladı gelin bir bakalım.

Lol 11.1 Yaması Meta Şampiyonları

İlk olarak 11.1 yamasında öne çıkan şampiyonlar Gnar, Karma, Qiyana, Ryze, Xayah, Fiddlesticks, Master Yi ve Panteon oldu.

Bu şampiyonlar arasından buff gelenler Gnar, Karma, Qiyana, Ryze ve Xayah oldu. Nerf yiyenler ise Fiddlesticks, Master Yi ve Panteon.

Gnar: İlk olarak Gnar’a bir göz atalım. Mega Gnar iken Q skilinin taban hasarı 5’den 25’e çıkarıldı. Daha önceden maksimum 105’ti şu anda 205 oldu. E skilinin ise menzili uzadı. Gnar modunda ise E skilinini saldırı hızı süresi 4 saniyeden 6’ya çıkarıldı.

Karma: Karma uzun süredir pek fazla tercih edilmiyordu. Bu nedenle bazı güçlendirmelere gidildi. E skilinin kalkan miktarları ciddi derecelerde artırıldı.

Qiyana: Son zamanlarda karşısına gelen neredeyse tüm rakipleri Qiyana’dan daha üstün. Bu sebeple Can büyüme oranı ve saldırı gücü bir miktar artırıldı.

Ryze: Qiyana ile aynı kaderi paylaşan Ryze’in Q – Aşırı yük skilinin mana ihtiyacı azaldı. Bu nedenle artık daha uzun süre koridorda kalabilirsiniz.

Xayah: Yeni itemlerlerle güçlenen adclerin sayısı oldukça fazla ancak bu itemler Xayah’a pek yaramadı. Bu nedenle şampiyonun Keskin çekim E skilinin bekleme süresi ve mana bedeli azaltıldı.

Yasuo: Yasuo yarı buff yarı nerf aldı. Saldırı gücü büyüme oranı azaltıldı ancak ilave kritik vuruş ihtimali 100’den 150 ye artırıldı. Ayrıca eskiden 100 kritik ile 50 saldırı gücü kazanıyordu şimdi ise 40’a düşürüldü.

Yone: Yasuo’nun abisi Yone’de Saldırı gücü büyüme oranı azaltıldı ve ilave kritik vuruş ihtimali 100’den 150’ye artırıldı. Yasuo gibi kritikten kazandığı saldırı gücü 50’den 40’a düşürüldü. Yasuo ile eşit bir savaş olsun demi.

Panteon: Taban can yenilenmesi azaltıldı W skilinin saldırı gücü artışı yüzde 135’den yüzde 120’ye düşürüldü.

Master Yi: Q skilinin bekleme süresi artırıldı.

Ayrıca tüm şampiyonlar taban nitelik yuvarlama ayarları hızla yapılmaya devam ediliyor. Şuanda 99 şampiyonun daha düzeltmeden nasibini alması bekleniyor.

İtem değişimleri

Başmelek asası: Yetenek gücü artırıldı. Birleştirme itemleri değişti.

Ionia Çizmeleri: Yetenek hızı 15’ten 20’ye çıkarıldı.

Manaveren: 2600 altından 2900 altına yükseldi. Manadan kazanılan saldırı gücü yüzdesi 2.5’a çıkarıldı.

Runaan’ın Kasırgası: Bu itemdeki saldırı gücü tamamen kaldırıldı. İtem bedeli 3400’den 2500 altına düşürüldü.

Draktharr’ın Gece Kılıcı: Görünmez avcı hasarı 100’den 65’e düşürüldü. Saldırı gücü 55’ti 60 oldu.

Sinsi Pençe: Kum darbesi hasarı aynı Draktharr daki gibi düşürüldü. Yetenek hızı 10’dan 20’ye çıkarıldı.

Hextech Füzekemer: Yetenek gücü 80’den 90’a çıkarıldı. Can miktarı 250’den 350’ye çıkartıldı.

Üçlü Kuvvet: Saldırı gücü azaltıldı. Yetenek hızı artırıldı.

Hız kesen: Saldırı gücü 50 den 45’e düşürüldü. Yetenek hızı artırıldı.

Tüm bu gelişmelerin dışında oyun içi sohbet ve dükkan değişimleri gerçekleşti. Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yapılarak daha stabil bir hale getirildi.

Sihirdar vadisi dereceli maçlar 2021 sezonu 8 Ocak itibari ile başladı. Yeni yamayla birlikte Gardiyan Quinn, Yağmacı Xin Zhao, Gardiyan Gragas, Yağmacı Kled ve Yağmacı Kalista kostümleri mağazada yerini aldı.

@teknohocam

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.