TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

En iyi Playstation 5 Oyunları : Playstation Plus 

0

Yeni bir PS5 mi almak istiyorsunuz ancak hangi oyunları seçeceğinizi düşünmediniz mi? İşte En iyi Playstation 5 oyunları ile siz okurlarımıza PS5 için çıkan ve en çok beğenilen oyunları listeleyeceğiz. Playstation 5’in piyasaya sürülmesiyle birlikte insanlar yeni oyun konsoluna resmen hücum etti. Şimdi hangi oyunları oynayacağınıza karar vermek için incelememize geçelim.

İpucu: Playstation Plus üyesi iseniz PS Plus Koleksiyonları bölümünden en az ücretsiz 20 oyuna ulaşabilirsiniz.

İşte PS5 için piyasaya sürülen özel oyunlar.

The Last of Us Remastered

Sony bilindiği üzere son zamanlarda video oyunlarında hikayeli oyunların kalitesini gerçekten çok fazla yükseltti. The Last of Us Remastered ilk olarak PS3 için çıkmıştı. Daha sonra düzenlenerek PS4’e de dahil edilmişti. Şimdi de PS Plus koleksiyonlarında yer alıyor. Oyunu daha önce oynamadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir.  Video oyun olarak ilk üçe girebilir. Sizde hikayeli oyunları seviyorsanız kesinlikle indirmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Üstelik oyun tek parçadan oluşmuyor tabi ki de The Last of Us Part 2’de mevcut. İkincisini oynamadan hikayeyi anlamak için ilk oyunu da bitirmek istersiniz.

Oyunun konusuna gelecek olursak Kaçakçı Joel enfekte olan insanları zombi gibi yaratıklara döndüren virüse bir çare bulmaya çalışıyor. Ülkede ayrıca Ellie adında bir kız çobanlık yapıyor ve bu kız virüse karşı bağışıklık geliştirmiş durumda. Bu yüzden Joel bu kızı bulmak için zorlu bir maceraya sürükleniyor. Yolda virüse yakalanmış birçok insan mı? Tabi ki de mevcut. Hikaye oyunlarını sevenler uzun süreler sıkılmadan ilk ve ikinci versiyonunu oynayabilir. Tavsiye edilir.

Puan 10/7

Spider Man: Miles Morales

Spider-Man PS4’teki oyunuyla yeni gelen Miles Morales arasında çok fazla fark yok diyebiliriz ancak bu oyunu oynamadıysanız kesinlikle PS5’inize indirmenizi tavsiye ediyoruz. Hikaye olarak belediye binasına gerçekleştirilen saldırı nedeniyle babasının ölümünün ardından karşımıza çıkan Miles Morales’i konu alıyor. Yeni örümcek adamımız Morales, Peter Parker uzaklardayken yeni Örümcek adam olarak çalışmak için Harlem’e taşınıyor. Oyunun hikayesinin bir diğer amacı da Amerika’da gerçekleşen Irkçı saldırılardan sonra bu eyleme tepki göstermek için yeni kahramanımızın Siyahi bir karakter olması.

Spider Man: Miles Morales sadece PS5 için çıkarılan Lansman oyunu değil aynı zamanda oyunculara ve tüm dünyaya büyük bir mesaj veriyor. Marvels’in yarattığı beyaz kahramanların yanında, siyahi insanlara da güçlü olmaları için destek veriyor.

Puan 10/7

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu

The Last of Us gibi Neil Druckman ve Naughty Dog’un birlikte yapılan bir çalışmayla ortaya çıkarttığı efsanelerden birisi daha Uncharted 4. PS5 sürümünde oyunun çıtası her zamanki gibi çok fazla yükseltilmiş durumda. Hikayeli oyun severlerin çok beğeneceğini düşündüğümüz Uncharted 4, bizlere sinematik olarak çok güzel görseller sunuyor. Nathan ve kardeşi Sam ile birlikte macera dolu efsanevi bir korsan hazinesini bulmak için yola koyuluyorlar. Nate ile kendi maceranızı yazın.

Puan 10/8

God of War

God of War Playstation’un en fazla oynanan ve en popüler oyunlarından bir tanesi. God of War gerçekten çok başarılı bir yapım. Oyunu daha önce oynamamış olanlara tavsiyemiz bir an önce Playstation Plus koleksiyonuzdan bu oyunu edinin ve oynamaya başlayın. İskandinav mitolojisini konu alan bu yapımın Valkyrie dövüşleri cidden eşsiz durumda. Bir bulmaca misali ilerleyen oyunumuzda oynanış ve grafik kalitesi 10 üzerinden 10 diyebiliriz.

Puan 10/9

Final Fantasy XV Royal Edition

Playstation Plus Koleksiyonunda yer alan bir diğer oyunda Final Fantasy XV. Sürümünden de anlaşıldığı üzere oyunun bu sene 15.yılı. Oynanış bakımından stabil oyunlardan bir tanesi olan Final Fantasy yeni sürümünde de oyunculara güzel bir deneyim ve grafik şöleni sunmuş durumda. Oyunu daha önce oynanamamış olanlar eski sürümlerine göz atarak bu seriyi tamamlayabilir. Grafik kalitesi ve oynanabilirliği tartışılmayan oyun da bazı hatalar mevcut sanki biraz aceleye gelmiş hissi veriyor.

Puan 10/6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.