TeknoHocam
Özgün ve Özgür Teknoloji

takipçi satın al

Airpods Max Alternatifleri

2

Apple Airpods Max alternatiflerini gelin hep birlikte ele alalım. Airpods Max Bluetooth kulaklıklar geçtiğimiz günlerde tanıtılmış ve piyasaya sürülmüştü. Airpods Max’in piyasaya çıkış fiyatı ise Amerika’da 500$ ülkemizde ise 5699 TL etiket fiyatından satılmaya başlandı. Yüksek fiyatı nedeniyle bir çok kullanıcıdan olumsuz yorum alan Airpods Max için en iyi alternatifleri sizler için sıraladık. Apple hiç kuşkusuz çok kullanışlı, kaliteli ve Premium bir bluetooth kulaklık çıkardı ancak ne kadar müzik tutkunuz olursa olsun bir kulaklığa Apple imzasını taşıyor diye 5699 TL vermek ne kadar doğru alternatifleriyle kıyaslayalım.

Apple Airpods Max Alternatiflerini Neden Düşünmelisiniz?

Apple’in yeni Bluetooth kulaklığını tabi ki alıp inceleyemedik ancak ilk başta görünen bazı kusurları bulunuyor. Airpods Max’ta katlanabilir bir yapıya sahip değil ayrıca kulaklık kapakları malzemesi olarak plastik değil, alüminyum parçalar tercih edilmiş. Kulaklık bölümünün alüminyum olması çok fazla takıp çıkarılan giyilebilir bir eşya için dezavantaj oluşturuyor çünkü ilerde çok fazla çizikle karşılaşılabilir.

Karşılaştırmalarını yaptığımız diğer kulaklıklar piyasada bulunan en iyi bluetooth kulaklıklar. Neden mi? Çünkü bu kulaklıklarda birinci sınıf malzemeler kullanılmıştır. Akustik ve ses konusunda başarılı olduklarını birçok kez ispat etmişlerdir. O halde alternatif bluetooth kulaklıklarımıza geçelim.

1.Marshall Monitor II ANC

Marshall markasını amfilerinden ve müzik konusundaki diğer ekipmanlarından tanıyoruz. Üstelik 1999 TL etiket fiyatına sahip ve bu Airpods Max’in neredeyse üçte biri fiyatına. Malzeme kalitesine gelirsek kulaklık kapaklıklarının deri kaplama olması Premium ve özel bir hava katıyor. 30 saatlik müzik dinleme süresi ile de hiç fena işler çıkartmıyor. Ayrıca Marshall’ın kendi uygulamasını telefonunuza indirerek ekolayzır ayarları arasında geçiş yapabilirsiniz. Unutmadan üründe aktif gürültü engelleyici olduğunu ve bu özelliğin kullanıcılar tarafından çok beğenildiğini söyleyelim.

2.Sony WH-1000XM4

Piyasada genellikle Sony XM4 diye geçen bu kulaklık çoğu kişi tarafından Airpods Max alternatifi olarak anılıyor. Sony XM4 modeli ile QN1 gürültü önleyici işlemcisi ile piyasada bulunan en performanslı kulaklıklardan birisi. Hatta ürünü kullanan insanlar kulaklığı taktıklarında sanki uzay boşluğundaymış gibi hissettiklerini söylüyor. Sony XM4 modeli 20 saate kadar müzik dinlemenize olanak sağlıyor. Ürünü aldığınızda yanında gelen uygulamasıyla birlikte ekolayzır ayarlarını kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Malzeme olarak neredeyse tamamen plastik olan kulaklık uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu da unutmayalım. Ülkemizde piyasa değeri 3350 TL model Airpods Max alacaklar için gözden geçirilebilir.

3.Sennheiser Momentum 3

Momentum 3 tasarım ve görsellik açısından en iyi Airpods Max alternatiflerinden birisi olabilir. Sennheiser’e özgü ses deneyimi, mükemmel tasarım ve yüksek malzeme kalitesi ve katlanabilirlik özelliklerine sahip. Ayrıca kafa bandı ve kulaklık pedleri birinci sınıf deriyle kaplanmıştır. Siyah ve beyaz renklere sahip bu ürünün gerçekten takdire şayan bir gürültü engelleme özelliği ve kaliteli sesi mevcut. 17 saatlik müzik dinleme ömrü ile de kullanıcılara yeterli bir miktar sunuyor. Ülkemizde 3399 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

4.Bose Noise Cancelling 700

5.Bose Noise Cancelling 700 isminden de anlaşılacağı üzere 11 seviyeli gürültü engelleme özelliğine sahip. Bu gerçekten çok mükemmel bir özellik. Tasarım olarak ise sanki uzay filmlerinden çıkmış gibi farklı olan kulaklığın paslanmaz çelikten yapılmış bir kafa bandı ve protein deriden yapılmış bir kulaklık pedi bulunuyor. Bu pedler sizlere iyi bir deneyim yaşatmak için farklı derecelerde size uygun hale getirilebiliyor. 20 saatlik müzik dinleme ömrüne sahip kulaklığın abartılı bas ve tiz ses takıntısı olmayanlar için iyi bir seçim olacağını düşünüyoruz. Etiket fiyatı 3655 TL olan ürünün yurtdışı satış fiyatlarıyla daha ucuza bulunacağını da belirtelim.

6.Microsoft Surface 2

Surface 2 bluetooth kulaklık yüksek sesle kaliteli müzik dinlemek isteyenler için birebir model. Listemizdeki diğer modellere göre daha büyük duran modelin kulaklık çerçevesi 40mm. Bu da diğer kulaklıklarla neredeyse aynı boyuta sahip olduğunu gösteriyor. 13 seviyeli gürültü engelleyici ile istediğiniz miktarda gürültü miktarını ayarlayabiliyorsunuz. Bose Noise Cancelling gibi ülkemizde fiyatlarında çok ciddi farklar var. Ülkemize çok fazla getirilmeyen bu kulaklığı da yurtdışından satın alabilirsiniz. Airpods Max’in yarı fiyatı 249 $ olan kulaklık ülkemizde 4700 TL’ye satılıyor.

7.JBL Club One

Dışarıdan bakıldığında sportif hissiyatı veren JBL Club One kulaklığı, özelliklerine bakıldığında Airpods Max dan daha performanslı bir kulaklık olduğunu görüyoruz. Yüksek çözünürlük içeren ses deneyimi, güçlü seslerde kalitenin hiç bozulmaması gibi özellikleriyle tercih edebilirsiniz. Kulaklık pedleri ve kapakları diğer modellere göre Premium hissettirmeyebilir ancak gürültü engelleyiciyi kapattığınızda 45 saate kadar çıkan müzik dinleme ve kullanım ömrü bu özelliği aktifleştirdiğiniz anda 25 saate düşebilir. Ev ortamında 40 saat şarj etmeden kim müzik dinlemek istemez ki. JBL Club One’in fiyatı 2898 TL ancak bu parayı sonuna kadar hak ediyor diyebiliriz.

Hangi Airpods Max Alternatifini Seçmelisiniz?

Listemizde yer alan kulaklıklar günlük kullanımda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kaliteli ve performanslı kulaklıklardan meydana geliyor. Eğer çok sakar olduğunuzu düşünüyor ve sağlam bir yapıya sahip bir kulaklık istiyorsanız listemizden Sony, Marshall veya Sennheiser modellerini tercih etmenizi öneririm. Katlanabilir ve çarpmaya karşı dayanıklı tasarımlara sahipler.

Eğer ses anlamında daha fazla performans istiyorsanız ve yüksek sesle müzik dinlemek istiyorsanız JBL Club One veya Bose Noise Cancelling 700 modelini tercih edebilirsiniz. Kullanımı kolay ve ilginç tasarım arıyorsanız Microsoft Surface 2 modeline de göz atabilirsiniz.

Teknohocam

 

2 Yorumlar
  1. Görkem CAN diyor

    Bu tip büyük kulaklıklar bir süre sonra insanı terletiyor. Küçükler ise çok pahalı. Ben şahsen deli gibi müzik dinlemiyorum ancak iPhone’un eski sade – kablolu kulaklığı işimi görüyor. Büyükler çok pahalı.

  2. admin diyor

    Terletmeyen kulaklıklar genelde kaliteli kumaş veya deriden imal ediliyor, listedeki kulaklıklar kaliteli ve günlük kullanım için premium seviyede müzik keyfi sunuyor. Yorumunuz için teşekkürler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.